• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Nisi mi odgovorila jutros na citat, ako mogu primjetiti, pošto se valjda "farbanje" odnosi i na mene.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Kaje dečki, farbate topik sa maskiranom politikom?
Vi maškarate, ja otvoreno.
Mene kritizirate, vi ste čistunci.
Neki bi rekli bljak, ja velim - čitam vas, a reagirati ću kada poželim.
Obzirom da si "temu o koroni" (i misliš si valjda da ti to baš kod svih perfidno uspjeva) pretvorila u otvorenu i besramnu propagandu HR političke stranke koju svesrdno podržavaš, definitivno bi na tvoje postove morali reagirati oni iz popisa "osoblja foruma", moderatori.

Dok čitam tvoje nedavne ispolitizirane i rječite, a večim dijelom bezvezne s temom komentare o koroni , mogu ti samo reči ono jedno "staro pravilo" o tome kako se piše dobro "pravilo službe": gledaj kako živim, kako radim, kako se ponašam - opiši me i imaš korektno i kvalitetno pravilo službe. Po tebi se baš ne bi dalo napisati jedno kvalitetno pravilo. Ti bi da svi drugi poštuju zadane kriterije recimo za sprovode za vrijeme korone, ali ti baš i ne bi, pa ti bi malo ušičarila za sebe preko reda tu, pa malo tamo, jer ti si ipak kako si sebi umislila iznad mnogih drugih - bjelosvjetska sveznalica, daj naj, makar je i od tebe "po nečemu jako zaslužne" previše je...
"Hajdmo sad pošteno - pa onda tko koga zahebe."

Tvoje ovdašnje nedavne lamentacije su jako rječite i glamurozno pametne za "babe na placu", ali ozbiljni građani imaju vlastitu glavu, vlastitu pamet i svoje stavove, nekako ih se sve manje slaže s tvojim stavovima, valjda zato i sve više dižeš halabuku.

Moj stav o tvojim rječitim napisima je da si "zglajzala iz teme", iskočila iz tračnica teme, previše si sama sebi umislila i dopustila "valjda na nekakvim starim forumaškim zaslugama".

Neki ljudi nas ovdje čitaju, pustimo im neka barem oni sami donose svoje stavove o svima nama kao pojedincima.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisi mi odgovorila jutros na citat, ako mogu primjetiti, pošto se valjda "farbanje" odnosi i na mene.

Aaaaa, ono od sedam jutros, nisam primjetila, u sedam ujutro srčemo kapućino i još su mi snene oke. :).

A gle, ne znam. Već godinama nisam imala nikoga na satnicu, u plasteniku se ne isplati plaćati radnike, to nisu jednokratni poslovi koje odradiš i gotovo za sezonu, ponavljaju se periodički tjedno, mjesečno kroz 5 - 6 mjeseci. A i treba znati što se radi. Oni koji ih imaju, imaju ih na mjesečnoj plaći, ne znam kolika je. Naših 2000 m/2 odrađujemo sami, osim dok je zbilja gužva i frka.
Npr., dala sam susjedi sto kuna da mi počupa drač - ili motikom, što joj paše, dva puta po 64 metara dužine, dvadesetak cm širine sa unutarnjih strana plastenika uz parapet. Ne znam koliko je vremenski radila, nisam je vidjela niti kada je došla niti kada je otišla, to meni toliko vrijedi jer sam bila preumorna i prezauzeta da to odradim sama, iako bih ja to sama odradila za manje od sat vremena, zapravo, četerdesetak minuta i manje. Netko drugi možda ne bi, a možda bi i brže.
Susjedu je muž dao sto kuna za dva sata i dvadeset minuta od kojih su trećinu vermena odsjedili - nakon svakih otpeljanih tački su sjeli i pričalli o svemiru i astronomiji.....ali sto kuna po komadu da mi vrtlar mini bagerom izvadi čemprese nisam dala - četrnaest grmova smo pokopčali sajlom i traktorom izvukli u sat i pol efektivno muž i ja sami, niti toliko, i porezali motorkom, i natovarili komade na kipericu, što on ne bi. Mislim da je 1400 kn za to previše, i to neću platiti, jer ne bi bio došao samo zbog tog posla nego na cjelokupno uređenje okućnice u koju je htio uračunati zbirno i tih 1400 kn.

A ti to želiš procjeniti iskorištavam li ja najamnu radnu snagu financijski? :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Obzirom da si "temu o koroni" (i misliš si valjda da ti to baš kod svih perfidno uspjeva) pretvorila u otvorenu i besramnu propagandu HR političke stranke koju svesrdno podržavaš, definitivno bi na tvoje postove morali reagirati oni iz popisa "osoblja foruma", moderatori.

Dok čitam tvoje nedavne ispolitizirane i rječite, a večim dijelom bezvezne s temom komentare o koroni , mogu ti samo reči ono jedno "staro pravilo" o tome kako se piše dobro "pravilo službe": gledaj kako živim, kako radim, kako se ponašam - opiši me i imaš korektno i kvalitetno pravilo službe. Po tebi se baš ne bi dalo napisati jedno kvalitetno pravilo. Ti bi da svi drugi poštuju zadane kriterije recimo za sprovode za vrijeme korone, ali ti baš i ne bi, pa ti bi malo ušičarila za sebe preko reda tu, pa malo tamo, jer ti si ipak kako si sebi umislila iznad mnogih drugih - bjelosvjetska sveznalica, daj naj, makar je i od tebe "po nečemu jako zaslužne" previše je...
"Hajdmo sad pošteno - pa onda tko koga zahebe."

Tvoje ovdašnje nedavne lamentacije su jako rječite i glamurozno pametne za "babe na placu", ali ozbiljni građani imaju vlastitu glavu, vlastitu pamet i svoje stavove, nekako ih se sve manje slaže s tvojim stavovima, valjda zato i sve više dižeš halabuku.

Moj stav o tvojim rječitim napisima je da si "zglajzala iz teme", iskočila iz tračnica teme, previše si sama sebi umislila i dopustila "valjda na nekakvim starim forumaškim zaslugama".

Neki ljudi nas ovdje čitaju, pustimo im neka barem oni sami donose svoje stavove o svima nama kao pojedincima.
:)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Aaaaa, ono od sedam jutros, nisam primjetila, u sedam ujutro srčemo kapućino i još su mi snene oke. :).

A gle, ne znam. Već godinama nisam imala nikoga na satnicu, u plasteniku se ne isplati plaćati radnike, to nisu jednokratni poslovi koje odradiš i gotovo za sezonu, ponavljaju se periodički tjedno, mjesečno kroz 5 - 6 mjeseci. A i treba znati što se radi. Oni koji ih imaju, imaju ih na mjesečnoj plaći, ne znam kolika je. Naših 2000 m/2 odrađujemo sami, osim dok je zbilja gužva i frka.
Npr., dala sam susjedi sto kuna da mi počupa drač - ili motikom, što joj paše, dva puta po 64 metara dužine, dvadesetak cm širine sa unutarnjih strana plastenika uz parapet. Ne znam koliko je vremenski radila, nisam je vidjela niti kada je došla niti kada je otišla, to meni toliko vrijedi jer sam bila preumorna i prezauzeta da to odradim sama, iako bih ja to sama odradila za manje od sat vremena, zapravo, četerdesetak minuta i manje. Netko drugi možda ne bi, a možda bi i brže.
Susjedu je muž dao sto kuna za dva sata i dvadeset minuta od kojih su trećinu vermena odsjedili - nakon svakih otpeljanih tački su sjeli i pričalli o svemiru i astronomiji.....ali sto kuna po komadu da mi vrtlar mini bagerom izvadi čemprese nisam dala - četrnaest grmova smo pokopčali sajlom i traktorom izvukli u sat i pol efektivno muž i ja sami, niti toliko, i porezali motorkom, i natovarili komade na kipericu, što on ne bi. Mislim da je 1400 kn za to previše, i to neću platiti, jer ne bi bio došao samo zbog tog posla nego na cjelokupno uređenje okućnice u koju je htio uračunati zbirno i tih 1400 kn.

A ti to želiš procjeniti iskorištavam li ja najamnu radnu snagu financijski? :)
Da, ja sam zainteresiran za poljoprivredu,baš je volim. Pusti financije, to nikog ne zanima.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, ja sam zainteresiran za poljoprivredu,baš je volim. Pusti financije, to nikog ne zanima.
Ako te zanima nešto konkretno, imamo na Povrtlarstvu niz tema i svi ćemo ti rado pojasniti čaroliju povrtlarske proizvodnje.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Oni koji ne žele govoriti o politici ili bilo kojoj aktualnoj tematici imaju koristi od te politike ili aktualne tematike. da bi došlo do promijena treba otvoreno razgovarati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Javno prozivam moderatore da se jave i da se malo očituju o pisanju forumašice # johabice!
Najprije ste dozvolili da spama u ovoj temi (o nečemu) što tema nije. Da biste nekako nakon moje reakcije, te neke postove prebacili u novu temu (koja je) kratko nakon toga zaključana.

Pošto je dotična forumašica nastavila po lupetanju (da ne kažem) o čemu, a moderatori ne reagiraju! Zašto?

Nekako mi nema baš neke logike, ako ste otvorili njoj prikladnu temu i nakratko je zaključali, a sada ona opet ponavlja. Prema tome niste ni trebali otvarati temu koja nije u postavkama ovoga foruma.

Moderatori to vam nema nikakvoga smisla, ili reagirajte ili žmirečki pratite što se događa u ovoj temi!

Ali ste možda prepustili da vam (nam) #johabica moderira ovu temu?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Ovdje ti je isto kao u politici! :p
Bez Johabice bi bilo dosadno, isto kao i bez HDZa i SDPa
Malo se nadjebavamo:ppozdrav:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Toje novinarska propaganda.
Procitajte si ovo

I ovo

Netreba bit ovca, novinari su (velika vecina u hr) dno dna drustva,sve zbog klikova i pitaj boga cega jos. Prvo treba lockdown forsiraju,e onda kukaju nad jadni poduzetnicima.
 
Posljednje uređivanje:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Javno prozivam moderatore da se jave i da se malo očituju o pisanju forumašice # johabice!
Najprije ste dozvolili da spama u ovoj temi (o nečemu) što tema nije. Da biste nekako nakon moje reakcije, te neke postove prebacili u novu temu (koja je) kratko nakon toga zaključana.

Pošto je dotična forumašica nastavila po lupetanju (da ne kažem) o čemu, a moderatori ne reagiraju! Zašto?

Nekako mi nema baš neke logike, ako ste otvorili njoj prikladnu temu i nakratko je zaključali, a sada ona opet ponavlja. Prema tome niste ni trebali otvarati temu koja nije u postavkama ovoga foruma.

Moderatori to vam nema nikakvoga smisla, ili reagirajte ili žmirečki pratite što se događa u ovoj temi!

Ali ste možda prepustili da vam (nam) #johabica moderira ovu temu?
Neki dan sam baš htio o tome napisati nekoliko rečenica, pa sam sam sebi reko, kaj jedini ja to primjećujem na forumu ili ima još netko da vidi stvari na isti način kao i ja, pa sam odustao od toga da javno nešto napišem. @brgud, eto, otvorio si mi oči, očito nisam jedini koji razmišlja isto kao i ti. Ali ostat ću pri tome da ne odvodimo temu u krivom smjeru, pa ću još samo nadodati, ja se držim one stare narodne izreke: "Svaka rit dojde na šekret."
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Toje novinarska propaganda.
Procitajte si ovo

I ovo

Netreba bit ovca, novinari su (velika vecina u hr) dno dna drustva,sve zbog klikova i pitaj boga cega jos. Prvo treba lockdown forsiraju,e onda kukaju nad jadni poduzetnicima.
Po mojem baš takve portale nebi trebalo čitat, jer to neko doma iz sobe piše kak mu paše. Nikak niko čul za te medije.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Krivo mislis. Znam Nakica osobno nekih 15 -ak godina. Aj sam pogledaj brojke staj napiso hrv-indija i sracunaj. Matematika nelaze. Pogledaj malo ostale clanke na portalu samo u vezi ekonomije. Zanemari koronu,pas vidt daj sve onako kako je. Daje korona relativno opasna slazem se,i gripa je isto opasna za pojedince takoder. Da se oko korone napravla velika halabuka je i staje najbitnije netko je na tome pokupio bilijune,siromasne zemlje jos dodatno osiromasio i zaduzio je. Pa pogledaj nas,35 mld kn se potrosilo kojih nemamo.
Novinarimanje svaka druga vjest prjelomna tak i ova korona,citanost ogromna pare ljepe. Uglavnom kao i sve vrti se oko tih hebenih novaca
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Neznam, ja sam nekad davno surađival, danas manje sa medijskim tvrtkama i te portale od pisanja od doma slušaju i prate samo teotičari zavjere, oni koje misle da je 5G štetan, a štetnija je mikrovalna u kući od 5G mreže, ali eto neko se sjetil kak privući pozornost i upalilo im. Ili da nas zaprašivaju, to takvi pišu od kuće iz sobe a ekipa to puši.
Korona ko korona je jako opasna jer ju imao i još imam posljedice, svi misle da je to jači oblik gripe.
Ok ako misliš da su takvi portali istinski zašto onda to cijeli svijet ne prenaša? Ne kužim? Pa cijeli svijet se bori sa koronom, nikom nije u interesu da to čim duže traje.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Prvi puta se uključujem u ovu temu na to da je korona vrlo opasna. To je bolest u staru i još nitko ne zna kako će se dalje razvijati. Posljedice koje za sobom ostavlja vidjeti će se tek za nekoliko ili nekoliko desetaka godina. Mi se ljutimo na naše stručnjake i mjere a cijeli svijet je u mjerama i maskama.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh