• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nesto mi fali drugarica JO,neznam vise o cemu da pisem,ajde JO daj nam malo istine,mozda se piknemo,ponudi nekaj. 🙋‍♂️
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ovo sam ukrao od kolege na fejsu 😀 njegovo misljenje zasto se zdravi ljudi neb trebali cjepiti.. ima logike


Još jedan razlog zašto se neću cijepiti, ništa manje vrijedan, je empatija. Trebamo misliti na druge, na one s kroničnim bolestima i one koji se iz medicinskih razloga ne smiju cijepiti.

Prema svemu što smo dosad naučili od novinara, cijepljeni ljudi se mogu zaraziti, ali oni će proći netaknuto. To znači, ako se cijepim i zarazim koronom, neću ni osjetiti da sam zaražen pa ću nastaviti izlaziti među ljude i tako mogu zaraziti one najugroženije.

Iskreno živim po onoj "ne čini drugima ono što ne bi volio da drugi čine tebi" i ja ne bih mogao podnijeti da zbog mene netko drugi umre. Zato se neću cijepiti, radije prihvaćam rizik da u slučaju zaraze trpim teže simptome ili čak umrem. To mi je bolje nego da sebe spasim, a ubijem drugoga.

Kad se ja, kao necijepljen, zarazim koronom, znat cu to i ponasat cu se kao i inače kad sam u proslosti obolio od prehlade ili gripe - ostati doma i izbjegavati kontakte da ne prenesem zarazu na druge.

Treba li država ograničiti kretanje cijepljenima da bi zaštitila ugrožene skupine? O tome bi se moglo raspravljati, iako sam ja mišljenja da ne bi trebala. To su ljudi koji su izabrali svoje zdravlje ispred zdravlja drugih, a po meni, kao liberalu, i takav izbor treba poštivati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
...
Treba li država ograničiti kretanje cijepljenima da bi zaštitila ugrožene skupine? ...
Da, na isti način na koji ograničava necijepljenima.
Onda bi mnogi shvatili besmislenost cijele ove (pre)napuhane priče i bila bi začas gotova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Vjerojatnost da oboliš je relativno mala. Još je manja vjerojatnost težeg oblika, a vjerojatnost smrti je na razini 0,1% (ako oboliš)... Ako ipak preživiš, postoji nekakav prirodni imunitet.
Veća je vjerojatnost da pušač umre od raka pluća...a protiv pušenja nema cjepiva... Dalje zaključite sami.

Cijela situacija je posljedica propagande straha zadnjih godinu i pol...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Rekao je u smislu da nije star,bolestan i da je u snazi. Znaci sansa je minimalna ili ti jednaka kao u gripe ili prehlade. Btw jestel malo gledali broj umrlih penzionera lane? Taman kak sunse krenli cjept poveco se broj umrlih za 5-6 tisuca u odnosu za godinu prije... Ovo nemislim samo moguce brljave oko cjepiva nego na sranje oko korone sto su sve druge bolesti i terapije zanemarene
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Cijela situacija je posljedica propagande straha zadnjih godinu i pol...
Kak si u to uvjeren? Kaj bi bilo da nema nikakvih mjera? Pa ljudi bi umirali na cesti. Samo kaj to niko ne shvaća ozbiljno.
Sigurno nije propaganda, propaganda je to kaj žile svjetle, i kaj se ljudima ljepe železa na ruke od cjepljenja.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E dragi moji ljudi,morona je pickin dim prema onome sto se sprema.
Program Glad,zar jos ne kuzite sto se po svijetu desava,poplave,pozari,nedostatne padaline,eksplozije i pozari vitalnih postrojenja.
Nestaju pcele,sismisi,razne ptice kao i biljke,vocke se suse ili nema plodova.
A tek su sada zabrane na pomolu,zalijevanje,vlastito povrce itd.,no sve je to tako kako smo sijali.
Spas je jedino u nama,nece ga donijeti nikakvi politicari i zlotvori,probudite u sebi nas Slavenski ponos,to nas jedino moze spasiti. 🙋‍♂️ :ppozdrav:
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
E dragi moji ljudi,morona je pickin dim prema onome sto se sprema.
Program Glad,zar jos ne kuzite sto se po svijetu desava,poplave,pozari,nedostatne padaline,eksplozije i pozari vitalnih postrojenja.
Nestaju pcele,sismisi,razne ptice kao i biljke,vocke se suse ili nema plodova.
A tek su sada zabrane na pomolu,zalijevanje,vlastito povrce itd.,no sve je to tako kako smo sijali.
Spas je jedino u nama,nece ga donijeti nikakvi politicari i zlotvori,probudite u sebi nas Slavenski ponos,to nas jedino moze spasiti. 🙋‍♂️ :ppozdrav:
Ima još nepogoda, Debill Gates i njemu slični kupuju ogromne površine zemlje samo da nitko ništa ne bi mogao obrađivati. Kod nas je više od pola Slavonije u vlasništvu kojekakvih kompanija i ne radi se ništa... :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ima jedna dobra stvar za nas: za razliku od "razmaženih" i pri tome usko specijaliziranih, rekel bi mentalno ograničenih, zapadnih naroda, nas i istočne narode je sila natjerala na razmišljanje i kreativnost. To svakak spada u umijeće preživljavanja.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
A kaj misliš, to je već unaprijed dogovoreno. Opet budu na snazi određene mjere, pritisak na ljudi i moguć novi lockdown. Baš tu jučer govoril kolega iz Slovenije, vratite se prije 15.08. sa godišnjeg jer već sad najavljuju zabranu u državu. Dakle, scenarij se ponavlja.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kak si u to uvjeren? Kaj bi bilo da nema nikakvih mjera? Pa ljudi bi umirali na cesti. Samo kaj to niko ne shvaća ozbiljno.
Sigurno nije propaganda, propaganda je to kaj žile svjetle, i kaj se ljudima ljepe železa na ruke od cjepljenja.
Kao da imas 10 godina
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh