• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
25
ZJ, nisu jednako zarazni cijepljeni i necijepljeni. Kod cijepljenih je manji rizik prijenosa zaraze.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Da, ali i dalje postoji rizik. Imalo bi smisla da nisu zarazni.

Još malo mirodija:
Lijepo opisana "teorija" zavjere, koja se polako ostvaruje...
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
ZJ, nisu jednako zarazni cijepljeni i necijepljeni. Kod cijepljenih je manji rizik prijenosa zaraze.
A đe to piše? Ova tvrdnja je na tragu one da je virus do 22 sata bezopasan, a nakon 22 kreće u smrtonosni pohod.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Ja bi svim tim pizdekima koji stavljaju takve uvjete pred građane postavil par uvjeta prije stupanja na političku i bilo koju drugu javnu dužnost: dokaz o nekažnjavanju, psihotest i test na droge i alkohol. Nestala bi pandemija skupa sa tim psihopatima u roku odmah.
Kolega Futvač, nisam imao više namjeru javljati se na ovoj temi, ali silom prilika dopusti mi ti i ostali još ovo jedno opširno pojašnjeno pitanje.
Sam si napisao da si stalno na nekakvom svom putu kroz bolnice, pa i preko korona odjela, stoga te u ovom slučaju smatram "dobrom, relevantnom i informiranom" osobom da mi daš odgovor uputu na jedno moje ranije postavljeno, a do sada ignorirano pitanje.
Jednako tako slobodno mi na ovo isto pitanje odgovore i kolege ZJ, LAKI, ma SVI, baš svi, ja zaista rado budem pročitao i razmislio o upotrebljivosti svih Vaših prijedloga za moje potrebe.

Da si ne umišljamo previše mi smo kao Država po brojnosti stanovnika u Svijetu malobrojna šaka jada, mi smo za Svijet samo "Naše malo misto", ili "Selo moje malo", ili neka ostane po onoj koju volim "Lijepa naša".

Dakle htjeli ili ne htjeli, svako malo neki od nas moraju zakoračiti iz te naše "ograde" u ostatak Svijeta. Pitao sam, nisam uočio odgovor pa ponavljam:
Kakav koristan i upotrebljiv savjet dajete svima onima koji za takvo što moraju putovati recimo s avionom? Nema veze da li moraju nekome na svadbu, na sprovod ili na poslovno putovanje. (Ne morate gospođu voditi na bračno putovanje ako to smatrate nebitnim u vrijeme korone...)

Samo da naglasim da sam pročitao i o onim stavovima, gdje pojedinci, poljoprivredni sajam u Gudovcu budu gledali s vanjske strane ograde, kao i komentare da od tog sajma ne bude ništa ako bude organiziran po mjerama stožera, ali što i kako ako je netko zaposlen u firmi koja proizvodi nešto što je tamo izloženo, pa treba u ime firme biti tamo na štandu?

Budite kolege po forumu ljubazni i molim Vas dajte ovdje napišite Vaše upute kako točno postupiti u ta dva slučaja:
- kako putovati s avionom?
- kako biti predstavnik na sajmu u Gudovcu?

Unaprijed hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Jednostavno: ako su potencijalno zarazni i oni c-..ni i oni ne-c...ni, onda jednostavno sve treba testirati prije "ulaska u tor" (iako čemu, dok netko nije nema simptome bolesti (jer to je otklon od svih praksi do sad. Uvijek se utvrđivalo jel netko bolestan, a nije se moralo dokazivati da je netko zdrav).

Jer sve drugo je laž, osim ak je cilj posredna prisila na c...nje, na kaj ne želim pristati na tak podmukli način. Mislim da se to upravo i događa u Australiji...
Očito je da je bito da se u tome vrte novci, a naši životi su ionak manje važni.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kolega Futvač, nisam imao više namjeru javljati se na ovoj temi, ali silom prilika dopusti mi ti i ostali još ovo jedno opširno pojašnjeno pitanje.
Sam si napisao da si stalno na nekakvom svom putu kroz bolnice, pa i preko korona odjela, stoga te u ovom slučaju smatram "dobrom, relevantnom i informiranom" osobom da mi daš odgovor uputu na jedno moje ranije postavljeno, a do sada ignorirano pitanje.
Jednako tako slobodno mi na ovo isto pitanje odgovore i kolege ZJ, LAKI, ma SVI, baš svi, ja zaista rado budem pročitao i razmislio o upotrebljivosti svih Vaših prijedloga za moje potrebe.

Da si ne umišljamo previše mi smo kao Država po brojnosti stanovnika u Svijetu malobrojna šaka jada, mi smo za Svijet samo "Naše malo misto", ili "Selo moje malo", ili neka ostane po onoj koju volim "Lijepa naša".

Dakle htjeli ili ne htjeli, svako malo neki od nas moraju zakoračiti iz te naše "ograde" u ostatak Svijeta. Pitao sam, nisam uočio odgovor pa ponavljam:
Kakav koristan i upotrebljiv savjet dajete svima onima koji za takvo što moraju putovati recimo s avionom? Nema veze da li moraju nekome na svadbu, na sprovod ili na poslovno putovanje. (Ne morate gospođu voditi na bračno putovanje ako to smatrate nebitnim u vrijeme korone...)

Samo da naglasim da sam pročitao i o onim stavovima, gdje pojedinci, poljoprivredni sajam u Gudovcu budu gledali s vanjske strane ograde, kao i komentare da od tog sajma ne bude ništa ako bude organiziran po mjerama stožera, ali što i kako ako je netko zaposlen u firmi koja proizvodi nešto što je tamo izloženo, pa treba u ime firme biti tamo na štandu?

Budite kolege po forumu ljubazni i molim Vas dajte ovdje napišite Vaše upute kako točno postupiti u ta dva slučaja:
- kako putovati s avionom?
- kako biti predstavnik na sajmu u Gudovcu?

Unaprijed hvala.
Jednostavno. Postupi onako kako misliš da je za tebe najbolje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
ZJ i Futvač jako loše i djetinjasto nastojite izbječi dati konkretan i jasan odgovor. Bolje da ste napisali: ne znam,...
Evo Vas u ZG ste na aerodromu, morate za 2 sata poletjeti na službeni put, jer to je Vaš posao i pritom morate ispoštovati proceduru avioprijevoznika i države gdje budete sletjeli.
IMG-20210820-WA0000.jpg
Na sajmu u Gudovcu možete biti s vanjske strane ograde, ali se na avionu (natpis kompanije je čitljiv) ne možete voziti na krilu, ili na kotačima, kao oni nesretnici koji su to na njihovu žalost pokušavali u Afganistanu. Što sad, kako čemo, kako čete, što preporučate??? Napišite to da napokon svakom Vašem sugrađaninu bude jasno i onome s osnovnom školom i onome s fakultetom. Dosta skrivanja iza lamentacija i floskula, ajmo konkretno - idemo na posao i u nastavak normalnog života. Ja bi, Vi izgleda ne bi, Vi bi malo ali da Vam ne uđe - oprostite znam da je ovo sad možda bezobrazno, ali kada sam več napisao, ako nije primjereno ZJ isključi me kao moderator, gazda ovog foruma zauvijek i amen!

Mene sad ne zanimaju Vaši osobni strahovi koje iz petnih žila makar i preko ovog foruma prenosite na ostale podložne sugrađane, kako ne bi bili previše usamljeni, jer naš život mora dalje.

Ponosno su neki izjavljivali kako oni ne nose maske - mislim na "brnjice", u redu, pametniji od ostalih i znaju one cake koje drugi ne znaju, odrješiti su, hrabri, ponosni - ali dajte jednom objasnite jasno zašto bi takvima onda trebao smetati veliki broj ostalih "glupih, zastrašenih, zadojenih, cijepljenih, čipiranih itd. građana bez maski" na koncertu.
Niste li ipak malo previše u osobnom strahu, ili sebični, ili zalutali, u vrijeme nastojanja smanjivanja štete od bolesti zvane korona?

I ne, ne silim ja Vas na ništa, samo ljudski i iskreno molim za jasne odgovore, na dva jednostavna pitanja kako bi Vi rješavali "svakodnevne obaveze koje možda Vi nemate i ne znate da ih drugi imaju, ili možda iznenada budu imali".
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Pa gdje ćeš jasniji odgovor? Postupi kako misliš da je najbolje za tebe. Kako TI misliš. Ne kako misli Plenković, Božinović, sveti otac Papa, Milanović ili ekipa ispred dućana. Ne vidim zašto bi to bilo djetinjasto ili skrivanje od nekoga i nečega.
Ako misliš da je cijepljenje dobro za tebe onda se cijepi. Sa posljedicama te tvoje odluke, bile dobre ili loše, ti ćeš morati živjeti i zato ta odluka mora biti tvoja.
Jel bi se ja cijepil da mogu ići na poslovni put? Ne bi. Jel bi se testiral? Bi. Jel bi se cijepil da mi poslodavac uvjetuje posao? Ne bi. U tom slučaju bi mi poslodavac morao uručiti otkaz, a pošto otkaz ne bi bio zbog povrede ugovora o radu s moje strane jedino bi mu preostalo da me otpusti kao tehnološki višak. To za sobom povlači otpremninu i nemogućnost da nekoga drugoga zaposli na moje radno mjesto. Ako se to poslodavcu isplati ja sa tim ne bih imal problema. Posla barem ima za ljude koji hoće i znaju raditi.

Neznam jel te ovaj odgovor zadovoljava?

Spominješ neke strahove. Meni se ipak čini da ste vi iz suprotnog tabora u strahu. Ja da se bojim nebi ovakav necijepljen i neodgovoran ulazil na kovid odjel. Zaobilazil bi ga u širokom luku.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Danas zbog korone ,nedaj Boze da si stvarno bolestan i da trebas u bolnicu ,nadrapao si...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,937
.....................
Evo Vas u ZG ste na aerodromu, morate za 2 sata poletjeti na službeni put, jer to je Vaš posao i pritom morate ispoštovati proceduru avioprijevoznika i države gdje budete sletjeli.
................
Pa .....kupiš što trebaš! :hahah: Sve se prodaje!
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Baš. 60 kuna i sjedaj u avion. 60 kuna i možeš slušati Parni valjak. 60 kuna i možeš u birtiju na gemišt.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
746
Pa gdje ćeš jasniji odgovor? Postupi kako misliš da je najbolje za tebe. Kako TI misliš. Ne kako misli Plenković, Božinović, sveti otac Papa, Milanović ili ekipa ispred dućana. Ne vidim zašto bi to bilo djetinjasto ili skrivanje od nekoga i nečega.
Ako misliš da je cijepljenje dobro za tebe onda se cijepi. Sa posljedicama te tvoje odluke, bile dobre ili loše, ti ćeš morati živjeti i zato ta odluka mora biti tvoja.
Jel bi se ja cijepil da mogu ići na poslovni put? Ne bi. Jel bi se testiral? Bi. Jel bi se cijepil da mi poslodavac uvjetuje posao? Ne bi. U tom slučaju bi mi poslodavac morao uručiti otkaz, a pošto otkaz ne bi bio zbog povrede ugovora o radu s moje strane jedino bi mu preostalo da me otpusti kao tehnološki višak. To za sobom povlači otpremninu i nemogućnost da nekoga drugoga zaposli na moje radno mjesto. Ako se to poslodavcu isplati ja sa tim ne bih imal problema. Posla barem ima za ljude koji hoće i znaju raditi.

Neznam jel te ovaj odgovor zadovoljava?

Spominješ neke strahove. Meni se ipak čini da ste vi iz suprotnog tabora u strahu. Ja da se bojim nebi ovakav necijepljen i neodgovoran ulazil na kovid odjel. Zaobilazil bi ga u širokom luku.
Dijelim isto mišljenje, ali sam još rigorozniji jer ne pristajem ni na testiranje. :D Sad koristim priliku i idem gdje se može bez testova, a kasnije ćemo vidjeti tko će biti više tvrdoglav.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Pa dobro sad, testiranje mi i nebi bilo baš problem. Malo ti pročačkaju po nosu, poslije im kihneš u njušku i zapljuješ opremu..."Ups, oprostite! Pobjeglo mi je."
Treba život gledati s vedrije strane.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Pa gdje ćeš jasniji odgovor? Postupi kako misliš da je najbolje za tebe. Kako TI misliš. Ne kako misli Plenković, Božinović, sveti otac Papa, Milanović ili ekipa ispred dućana. Ne vidim zašto bi to bilo djetinjasto ili skrivanje od nekoga i nečega.
Ako misliš da je cijepljenje dobro za tebe onda se cijepi. Sa posljedicama te tvoje odluke, bile dobre ili loše, ti ćeš morati živjeti i zato ta odluka mora biti tvoja.
Jel bi se ja cijepil da mogu ići na poslovni put? Ne bi. Jel bi se testiral? Bi. Jel bi se cijepil da mi poslodavac uvjetuje posao? Ne bi. U tom slučaju bi mi poslodavac morao uručiti otkaz, a pošto otkaz ne bi bio zbog povrede ugovora o radu s moje strane jedino bi mu preostalo da me otpusti kao tehnološki višak. To za sobom povlači otpremninu i nemogućnost da nekoga drugoga zaposli na moje radno mjesto. Ako se to poslodavcu isplati ja sa tim ne bih imal problema. Posla barem ima za ljude koji hoće i znaju raditi.

Neznam jel te ovaj odgovor zadovoljava?

Spominješ neke strahove. Meni se ipak čini da ste vi iz suprotnog tabora u strahu. Ja da se bojim nebi ovakav necijepljen i neodgovoran ulazil na kovid odjel. Zaobilazil bi ga u širokom luku.
Hajde hvala vragu, barem si bio malo konkretniji s odgovorom.
To je tvoje pravo i ja ti to poštujem, ali koju se vražju mater sramiš to napisati tako da bude svima jasno.

Pišeš vi iz suprotnog tabora ste u strahu. Ja teb, niti ikome nisam nikakav protivnik, niti suprotni tabor, niti se bojim imalo, ali samo nastojim sebi i svima drugima oko sebe osigurati što prije povratak u normalan život, kao što je bio prije korone.

Zadnji dio tvojeg odgovora ja ne budem ocjenjivao, jer za to nisam nadležan. Organizacija kretanja unutar bolnica je tuđi posao, nije moj. Po VŽ bolnici sam u vrijeme korone jako puno hodao radi bolesti oca, poštivali smo bolnički trenutni kućni red i sve je prošlo za 5. Još nam je uvijek baka, moja punica u bolnici na rehabilitaciji slomljenog kuka, donesemo joj stvari, vidimo se kroz prozor u nutra ne smiju posjetitelji. I to poštujemo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Dijelim isto mišljenje, ali sam još rigorozniji jer ne pristajem ni na testiranje. :D Sad koristim priliku i idem gdje se može bez testova, a kasnije ćemo vidjeti tko će biti više tvrdoglav.
Ne možeš u avion ma koliki se god frajer htio pokazati, a moraš na put. Možeš eventualno iza njega letjeti kao Ikar, na krilima lažne euforije...
Tvoja je olakotna okolnost to da ti je akcioni krug unutar mjesta stanovanja (y) , ali hebi ga nekima je mjesto stanovanja za rad i život odavno premalo, pa moraju korak dalje, takvima tvoj savjet ne vrijedi ništa, nula...
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
I ajde sad reci jel to normalno? Ti nesmiješ u posjetu baki, a ja mogu u cijelu bolnicu. I čak mogu sa odjela na odjel, iz zgrade u zgradu.
Stvarno me zanima jel tebi stvarno tu ništa nije nelogično?

I nije me nikaj sram napisati. Dok napišem da radiš ono kaj misliš da je najbolje za tebe, upravo to i mislim. Svatko za sebe mora donositi odluke i snositi posljedice tih odluka. Ako dopustiš nekome drugome da donosi odluke umjesto TEBE budi uvjeren da će taj donesti odluku koja je najbolja za NJEGA, a ti ćeš snositi posljedice.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
746
Ne možeš u avion ma koliki se god frajer htio pokazati, a moraš na put. Možeš eventualno iza njega letjeti kao Ikar, na krilima lažne euforije...
Tvoja je olakotna okolnost to da ti je akcioni krug unutar mjesta stanovanja (y) , ali hebi ga nekima je mjesto stanovanja za rad i život odavno premalo, pa moraju korak dalje, takvima tvoj savjet ne vrijedi ništa, nula...
Krivo, veći dio mog posla je putovanje skoro svim prijevoznim sredstvima, ali eto, zasad izbjegavam putovati pa dokle ide. Jednom ću morati reći "bilo je lijepo dok je trajalo" i krenuti u neke nove poslovne izazove koji se mogu odraditi od kuće. Ono što želim reći je da ne pristajem na nikakve ucjene i prevare, makar ostao gladan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh