• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Zanimljiv članak kako je i zakaj nastal ko-ne-vidi:
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Podugačak tekst za čitanje uz kavu, nemam sad vremena pa ću kasnije, ali vjerujem da je vezan za ovo...


Mnogi misle da se sve uskoro vraća u normalu, a zapravo slijedi još veća tiranija, nebitno o igličarskom statusu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Točno tak, a ovo je jedan dan seljaka na selu :ppozdrav:
Deco, nemojte da mješate gradivo 🤭

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529

Ovo su snimke pluća pacijenata zaraženih koronavirusom. Jedan se cijepio, jedan nije​


Ovo su snimke pluća pacijenata zaraženih koronavirusom. Jedan se cijepio, jedan nije


Sjetile su me ove rendgenske slike moga oca i moga psa.
Nakon što je ocu doma pozlilo, odvela sam ga u bolnicu na hitnu, poslali su ga na RTG pluća, dali mi sliku i poslali nas na plućni odjel.
Ja nikada do tada nisam vidjela niti znala kako izgleda slika plućiju zahvaćenih karcinomom, ali kada sam pogledala u nju znala sam odmah - pola pluća je već zahvatio karcinom. Razlika u boji je bila vidljiva i najvećem, najneznanijem laiku.
Rekao je doktor meni nakon što smo ga smjestili na odjel - ima još najviše godinu dana života.
Prognoza je bila točna.

Sutra bude mjesec dana kako je umrla naša Nina, bernardinka.
Prije šest tjedana zbog sumnje da joj se zdravstveno stanje mijenja odveli smo je doktoru u vet ambulantu.
Stavili su je na ultratvuk unutarnjih organa koji smo uz doktora gledali i mi - tog trenutka ja nisam znala koji je bolestan ali sam odmah znala da kod jednog nešto ogromno nije u redu - velikim svojim dijelom bio je drugačije boje nego ostali i pretrnula sam - znala sam odmah da imamo veliki problem.
Nakon pregleda smo dobili pojašnjenje - karcinom na gušterači. Razlika u boji slike zdravog i bolesnog dijela organa se vidi na ekranu jako dobro ko i veličina te razlike.

Moj otac više nje živ - nakon godine dana liječenja i agonije preminuo je u strahovitim bolovima, tolikim da sam se nekoliko puta te noći zaputila do liječnikove sobe i htjela moliti ga da mu da nešto da umre. Moliti milost za njega. U zadnji tren svakoga puta sam zastala i odustajala.
Koliki očaj i kolika bol čovjeka koji pati mora biti da kći njegova moli i doktora i Boga da mu uzmu život i oslobode ga muka?

Naš pas više nije živ.
Umro je na operacijskom stolu na koji smo ga polegli mi, obitelj njegova sa nadom za koju smo i podsvjesno i svijesno znali da je uzaludna, sa nadom da će je možda ipak ta operacija spasiti, barem još neko vrijeme joj podariti život, iako sam jasno na ekranu ultrazvuka vidjela taj prokleti karcinom u svoj njegovoj veličini, i kao laiku mi je bilo jasno da je njezin život završen i samo su dani ili tjedni u pitanju.

Slike i ekrani ne lažu, preslikavaju realno stanje organa, govore riječito više od izgovorenih riječi.
Ove dvije slike pluća iz članka - jedna osobe necjepljene a oboljele od korone, druga osobe cijepljene i oboljele od korone sjetile su me slike pluća moga oca u koju sam gledala prije dvadeset godina a jasno je vidim i sada ko da ovog trenutka gledam u nju.
I onda sam znala, iako sam karcinom na snimci vidjela prvi puta u životu, da je život moga oca pri kraju.

Na ovim slikama iz medijskog članka se jako lijepo vidi smtrna opasnost i izlječiva opasnost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Jo, samo ljudi umiru.
Pes je uginul, krepal ili kaj već.
Krepati mogu i oni ljudi, koji su ne-ljudi, ali životinje ne umiru, koliko god nam drage bile.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Tko ima vremena i volje, nek posluša ovo, zanimljivo je:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh