• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Inače, objavljene su studije prema kojima imunitet na razne korona viruse kod osoba starijih od 30 godina nakon pelcovanja ide u minus. Nekima to i nije nova informacija, ali dobro je imati detaljnu statistiku.


 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Ma to nemre biti istina. :unsure:
Pa nemre biti istina jer nije. Evo ja sam se potrudil pa sam isel citat podatke NHS-a koji se navode kao izvor za ovu glupu i zlonamjernu interpretaciju i nigde nema takvih podataka. Oni ovde otprilike sugeriraju da cjepivo radi tako da izaziva imunodeficijenciju (npr. kao HIV) - možda je to stvarno istina ali to u tjednim izvještajima NHS-a nigdje ne piše tako da je ova interpretacija “novinara” laž. Neznam od kud su te tabele ali one mogu eventualno sugerirati pad ucinkovitosti cjepiva kroz vremenski period (što ne znaći da imunitet ide u minus u odnosu na početno stanje). Ali recimo u tim istim podacima ima ovaj graf. To nisu htjeli komentirati.

42D8C4F0-CF89-49BD-8A9D-F335489B7123.png
Neznam od kud potreba ljudima koji se ne žele cijepiti da iznose ovakve informacije koje se izvlače iz gu… Kao što je rekel jedan kolega prošli tjedan, ovdje se to može primjeniti na cijepljene: “ Cisto bi me zabolilo...kom nema pomoci,nema pomoci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Pa još bolje ak nije. Zato i postoji onaj smješko zabrinutosti na kraju.

Nema potrebe, ali zakaj je onda prisila za c...nje?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Ovo su preozbiljne stvari da bi se nabacivalo dezinformacijama. Npr. prošli tjedan jedan kolega veli za čovjeka koji je bolestan pobjegel iz bolnice da je “klošar sa 100 boleščura”. Da li se nekad zapitate da li je možda taj čovjek to napravil pod utjecajem “informacija” kakve se dijele između ostalog i u ovoj temi?
Što se tiće “prisile” za cijepljenje - slažem se da je to potpuno krivo u većini slučajeva i to nikako ne podržavam. Ali protiv prisile i represije ne bori širenjem dezinformacija…
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Ajd mi nađite što je dezinformacija, a što je prava informacija? :unsure:
Toliko nas bombardiraju sa "činjenicama" da više ne znam niš!
Za Stožer i vladajuće se može pjevati "Al kofa je bušna, o majstore moj"!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ja bi to prije nazval cenzuriranim drugim mišljenjem. Ne mora biti točno kao ni službeno mišljenje, već dio mozaika o nekoj temi.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Ajd mi nađite što je dezinformacija, a što je prava informacija? :unsure:
Toliko nas bombardiraju sa "činjenicama" da više ne znam niš!
Za Stožer i vladajuće se može pjevati "Al kofa je bušna, o majstore moj"!
Ovo kaj je kolega gore stavil je definitivno dezinformacija jer je u tekstu navedeno nešto kaj ne piše u navedenom izvoru informacije. To je ko onaj “znanstvenik” koji je kroz mikroskop gledal cjepivo i rekel da se u njemu nalazi grafen-oksid iako se na taj način nemože utvrditi prisutnost grafen oksida… Ali recimo nije dezinformacija da je dečko, koji živi 2 kilometra od mene i ima 24 godine, na respiratoru…
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Nek mi netko objasni!
U sisačko-moslavačkoj županiji stalno se spominju oboljeli (jedan ili dva) npr. u Lekeniku!
Je l se ne može to iskorijeniti ili oni samo "ctrl+c" i "ctrl+v"?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Što se čudiš? Tko zna kakav bučkuriš je dobio koji ga je sjebo. Vjerojatno mu Capak ni dal' iz svoje kutije (one na kojoj sjedi)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Prica neki med sestra sa bolnice,da se pol njih na bolnici cjeplo sa fizioloskom
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Ma to su budale - sa fiziološkom, hoću reči sa slanom vodicom????????
Treba dodati malo etilnog!
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Ja bi to prije nazval cenzuriranim drugim mišljenjem. Ne mora biti točno kao ni službeno mišljenje, već dio mozaika o nekoj temi.
To su tzv. “alternativne činjenice” kak bi rekel Mr. Trump… 🤭
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
I ja da završim na respiratoru bi bilo kako on kako šta mlad a to šta ima doma štivo duže od biblije to ljudi ne znaju, ako je do sad nisam pobro a malo tko je oko mene nije imao, čemu frka čemu panika i svi je preživili...stvar je u postocima, radi kojeg broja ljudi cemo mi sad ispastat kad krene globalna kriza...boli me racku za hrvatsku jer nama više nikakava kriza ne može pogoršat stanje al dok se sad od ove koja stiže izvučemo...bit će ona ko preživi pričat će...al ne koronu nego financijsku situaciju, još malo će se korona slavit da je imaš možda se spasiš...eto to nam dolazi i samo zato sam ja protiv svega toga osim šta je to igrokaz...trebala je prirodna selekcija odradit svoje jer to je zato i pušteno da se rasterete mirovinski i zdrasteni fond, 95 je bilo 5 milijardi ljudi a sad ima skoro 8 milijardi ljudi za moga života se broj opasno povećao i di bi završili da se tako i nastavi znači treba humano i u rukavicama skresat broj ljudi, al to nebi trebala bit tabu tema nego razgovor o činjenicama samo takve razgovore se ne može sa svakim ni vodit niti će ih razumit a pogotovo lažni moralisti koji bi u javnosti spasilk sve šta hoda a u svom dvorištu radie čistke...🤔
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Kolega @ZJ je neki dan stavil tabelu prema kojoj bi SAD 2025 god trebao imat 100 mil stanovnika, Njemačka 28 mil., UK 15 mil. … Onda je zapravo korona dobra stvar… :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
@Tommy ,
Nije poanta bila u brojkama, već u tome da takav bolesni plan uopće postoji.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh