• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
@Krumpironja,
A tko se to među nama smije igrati Boga da određuje koliko as treba? Ne misliš li da je to krivo?
Glede punzionera: ti su ljudi cijelog života nekome stvarali bogatstvo i onda je problemu mirovinskim fondovima jad im treba nekaj dati???
Ne, problem je u pohlepi onih koji stvaraju novac iz ničega.
Ako mogu stvoriti novac, misle da su bogovi i da imaju pravo igrati se čovječanstvom?
Nek počiste najprije u svojoj kući...u kojoj ima incesta i tko zna kakvih sve gadosti...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
@Tommy ,
Nije poanta bila u brojkama, već u tome da takav bolesni plan uopće postoji.
Možda postoji, možda ne. Ja nemam na osnovi čega tvrditi da je tak. Da je cijela situacija čudna sa puno otvorenih pitanja - je…
 

Josip1959

Novi član
Tu od
10 Ožu 2021
Poruka
1
I ja da završim na respiratoru bi bilo kako on kako šta mlad a to šta ima doma štivo duže od biblije to ljudi ne znaju, ako je do sad nisam pobro a malo tko je oko mene nije imao, čemu frka čemu panika i svi je preživili...stvar je u postocima, radi kojeg broja ljudi cemo mi sad ispastat kad krene globalna kriza...boli me racku za hrvatsku jer nama više nikakava kriza ne može pogoršat stanje al dok se sad od ove koja stiže izvučemo...bit će ona ko preživi pričat će...al ne koronu nego financijsku situaciju, još malo će se korona slavit da je imaš možda se spasiš...eto to nam dolazi i samo zato sam ja protiv svega toga osim šta je to igrokaz...trebala je prirodna selekcija odradit svoje jer to je zato i pušteno da se rasterete mirovinski i zdrasteni fond, 95 je bilo 5 milijardi ljudi a sad ima skoro 8 milijardi ljudi za moga života se broj opasno povećao i di bi završili da se tako i nastavi znači treba humano i u rukavicama skresat broj ljudi, al to nebi trebala bit tabu tema nego razgovor o činjenicama samo takve razgovore se ne može sa svakim ni vodit niti će ih razumit a pogotovo lažni moralisti koji bi u javnosti spasilk sve šta hoda a u svom dvorištu radie čistke...🤔
Došao vrag po svoje žrtve kad ih bude cjepio
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
@Krumpironja,
A tko se to među nama smije igrati Boga da određuje koliko nas treba?
Pa meni je to čak i okej, jer ti ko gazda farme sam određuješ koliko živine ces imat i za koliko grla imaš kapaciteta...ista stvar je i sa ljudima ja sam samo realan ja znam da ne vrijedimo svi isto i da imamo nekolicinu ljudi koja vedri i oblači svima a mi smo stoka sitnoga zuba, tako da mene nista ne cudi sa ovime sta se desava i ne zgrazam se uopce jer je to normalno to postoji od kad i covjecanstvo samo su sada dosla neka vremena da se vecina pravi glupa pa kao ne kuzi sta se desava a povijest je pokazala kako to ide...a sad nekad je to bilo puno brutalnije nego danas zbog kazni za gencid i tako dalje su morali malo maskirat masovni pokolj...al.ovo ti je samo to ništa drugo i opet kazem ja sam okej sa time ako imam srece bit cu jedan od "arijevaca" ako ne barem se necu morat bakcat sa onim sta dolazi...tesko je samnom u rasprave jer sam realan i nemam tabu tema nemam srama kad iskazujem svoje misljenje a iskreno boli me đokica ko ce sta mislit na moje izlaganje jer ja znam da je to tako...nije prvi puta
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Je. Trebala bi malo jaca prorjeda. Ionak je dobar dio olosa i nakarada na planetu koji bezpotrebno trose ionako slabe resurse za one koji nesta vrijede.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
U nekog tko koliko toliko privreduje u drustvu. Netrujemo okolinu,odgaja djecu da i oni privreduju jednog dana.
Ajde sad realno pogledaj kojekake influencere,sta ti rade? Truju mozak klincima i rade bitange. Ocemol o modnom macku? Pogledaj ove gluposti tipa zadruge,zvjezde granda? Jel to normalno? Moralno? Imali tu napredka za ocu civilizaciju? Drustvo? Nema,zal boze kisika.
Daju se romani napisat.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Slažem se, ali korona ne bira po ključu jel netko influencer ili proizvodi hranu ili aute…
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ae to je prednost korone sta ne gleda crno bijelo glupo pametno...e sad za cijepivo se to ne moze rec na to jedna prozvana skupina vec sama odlucuje tako da se ne moramo opredjelit mi ostali pa da nas se javno lincuje jer imamo dobro misljenje i rezultate iza nas...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Nemislim ovdje na koronu,nego da nam je na neki nacin potreban neki veliki reset.
Ima nas tu starijih,mladih,muski zenskih. Ko ce radit za 30-40 za mirovine? Ko ce nas hranit? Oblacit. Svjet je oso u totalnom krivom smjeru. Tu buducnosti nema. A svakodnevno nas bombardirajubsa sranjima. Mi stariji mozmo razlucit staj ok sta me. A klinci? Evo uzmi netflix. Proslu zimu sam dosta vremena proveo uz njega. Nema novog filma nema nove serije u kojoj nisu reklamirali pedere i lezbe.? Pa jel normalno da klince od kak progledaju bombardiraju. Svjet je oso u *****,treba nam cistka,razlucit dobro i lose. Treba nam nesta
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
@Tommy, nađi vremena i pogledaj post 4119 što je @ZJ stavio. Preporučam i ostalima, koji nisu, da pogledaju.
Ne traje baš kratko ,ali se može pogledati u nastavcima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Uspjeh se u ovakvom društvu mjeri novcima (nažalost).
Inflenceri i oni koje zovete parazitima, su imućniji od mnogih seljaka...pa razmislite...
Razumijem poantu, ali se ne slažem.
Prije bi se trebalo riješiti štakora, njih je nekoliko put više od ljudi...

Penzioneri su 30...40 godina plaćali porez (kome.? parazitima od političara) i svaki je uplatil 50% više nego kaj bude dobil natrag. I onda imaš obraza pitati tko ih bude hranil? Ma sram te bilo!
Problem nije u tim jadnom ljudima, već u onima koji su ih pokrali.
Koliko milijardi je otišlo na c...iva i testove? A za penzionere nema, one koji su ovu državu držali na životu svojim davanjima.
Uključi mozak prije nego nekaj napišeš, jer začas budeš u toj koži, prije nego se i nadaš.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Cekaj,ocito se ne kuzimo. Da niko nij ukro ni lipu nikad. Ok u kesi ima para za xy godina,generacija. E sad od ovih novih divnih krasnih narastaja ako dobar dio nebude privredivo i nadopunjavo tu kesu od cega ce se hranit ljudi za 30-40-50 god. Recimo moja danasnja djeca. Odmakni se ti od nasih lokalnih mafijasa,makni se od korone i tih sranja. Ko ce punt kesu? Niko. Jer ce.ljudi ovim tempom za 30-40 god bit nesposobni si guzicu obrisat. A o kojoj kozi ti pricas? Penzionerskoj? Pq et ja sam penzic vec punih 12 godina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jednostavno, od emisije novca kak i do sad.
Nije problem u ljudima već u sustavu i lakomosti bogataša.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Cekaj,ocito se ne kuzimo. Da niko nij ukro ni lipu nikad. Ok u kesi ima para za xy godina,generacija. E sad od ovih novih divnih krasnih narastaja ako dobar dio nebude privredivo i nadopunjavo tu kesu od cega ce se hranit ljudi za 30-40-50 god. Recimo moja danasnja djeca. Odmakni se ti od nasih lokalnih mafijasa,makni se od korone i tih sranja. Ko ce punt kesu? Niko. Jer ce.ljudi ovim tempom za 30-40 god bit nesposobni si guzicu obrisat. A o kojoj kozi ti pricas? Penzionerskoj? Pq et ja sam penzic vec punih 12 godina
Sistem radi totalno drugačije od toga. U kesi para odavno nema, zato se dižu silni krediti i zato na bilo koji način hoće smanjiti broj umirovljenika. Mi mladi sad hranimo penzionere, to se zove sustav generacijske solidarnosti. Ako taj umirovljenik ili njegova firma za vrijeme radnog staža ništa nije uplaćivala u mirovinski fond, onda umirovljenik ovisi isključivo o sustavu generacijske solidarnosti. Uglavnom se uplaćuju neki mizerni iznosi jer se ljudi prijave na minimalac, a razlika daje kroz kojekakve bonuse.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Naravno. Odakle su krenle elite? Bogatasi? Sve zlo kroz povjest. Nij Hico bas bio lud.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Problem je šta se svijet mijenja nema više mirovine nema više života bez rada u bilo kojoj dobi, Buffet je jednom lijepo rekao ako ne izmisliš posao da zaraduješ dok spavaš, radit ćeš dok ne umreš i to sad dolazi na vidjelo...mene nije briga za mirovinu ne očekujem od ove države ništa ali niti od koje druge da budemo na čistu ja sam se sam pobrinuo i brinem o tome da kad dođem u starost imam svoje izvore prihoda ja bi volio da se ukinu sva davanja i da plaća ide u punom obliku na račun i da sam odlucuješ sta ces sa tim novcem..Al doc ce to pomalo na moje, nema više šta je nekad bilo, ma nije u bogatima problem piša se njima za sve ostale, problem je u masi koja se da manipulirat...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Sistem radi totalno drugačije od toga. U kesi para odavno nema, zato se dižu silni krediti i zato na bilo koji način hoće smanjiti broj umirovljenika. Mi mladi sad hranimo penzionere, to se zove sustav generacijske solidarnosti. Ako taj umirovljenik ili njegova firma za vrijeme radnog staža ništa nije uplaćivala u mirovinski fond, onda umirovljenik ovisi isključivo o sustavu generacijske solidarnosti. Uglavnom se uplaćuju neki mizerni iznosi jer se ljudi prijave na minimalac, a razlika daje kroz kojekakve bonuse.
Totalno glupi sistem. Placu bruto pa si bajo sted i uplac u fondove. Kolkos radio tolko imas. Neracunam tu radno nesposobne,invalide i slicne ljude. Nas mirovinski sustav je nepravedan i nevaljal.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh