• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Pa tak je uvjek bilo i bude. Samo se radi o tome u kolikoj mjeri se interesi građana poklapaju sa interesima političara. Sad imamo situaciju da se interesi vladajućih ne poklapaju sa interesima građana i vidimo kak to danas funkcionira. Polako klizimo u diktaturu gdje će ti nekakav birokrat u Briselu određivati kad smiješ izaći iz kuće, a naš lokalni namjesnik će ideje tog birokrata provoditi u djelo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,716
........
Kada sam rekla da će Plenković dobiti i ove izbore pred godinu dana i pol dana, uh što su me nakalemili.
Kada sada velim da će Plenković dobiti i sljedeće izbore, kaleme me ko tovarnog konja.
.........
To ti vjerujem!
Pola Hrvatske odlazi van, a druga polovica su uhljebi koji ne misle izgubiti položaj, poziciju, lovu.... :mad:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529

HRVATSKA UDRUGA BOLNIČKIH LIJEČNIKA BOLNIČKIH LIJEČNIKA ODBOVORILA HASANBEGOVIĆU:​

HUBOL oštro odgovorio Hasanbegoviću i “svim ostalim neznalicama i sebeljubima”


“‘Moje pravo je imati virus’ (Z.H., saborski zastupnik).
‘Otpor!’ (M.M., saborski zastupnik).

Za njih i sve ostale neznalice i sebeljube koji će u sljedećim danima koristiti svoje pravo ‘imanja virusa’ necjepljenjem, mali podsjetnik da svako pravo ima svoje granice, a oni i njihova sljedba su izravno odgovorni što su ugrozili naša prava da ‘nemamo virus’.

Vjerujemo da su svjesni da preuzimaju i dio odgovornosti za smrti koje će svojim djelovanjem izazvati”, napisali su iz HUBOL-a na Facebooku.

Podsjetimo, Hasanbegovića je uzrujala nova mjera po kojoj zastupnici neće moći u zgradu Sabora ako nemaju covid-potvrdu ili se ne žele testirati.



Eto, tako govore doktori - oni koji liječe one koji govore kao Hasanbegović i one koji govore kao Hasanbegović i završe zaraženi u bolnici a oni ih liječe. Neke takve čak i na respiratorima ECMO uređajima.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
A što kažu iz HUBOL-a o činjenici da u bolnicama fali medicinskog osoblja i da je ustvari to pravi razlog pucanja zdravstvenog sustava? Što kažu na činjenicu da nema novog zapošljavanja u bolnice u dovoljnoj mjeri da se popune rupe iza onih koji su tom savršenom sustavu rekli baj, baj i otperjali u neke druge bolničke sustave?
Zanimljivo je kak HUBOL vidi problem u Hasanbegoviću, a ne vidi problem u ljudima koji upravljaju sustavom već 6 godina u kontinuitetu. To zaboravljaju. HDZ je na vlasti od 2015. i što je konkretno HDZ napravio u bolničkom sustavu osim novih dugova?
Nekako imam osjećaj da se HUBOL o tome neće izjasniti.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Vid' ove zanimljivosti. Kako se izvještava:


Iz teksta:

"Podsjetio je kako je u proteklih tjedan dana umrlo 177 osoba starijih od 65 godina, od kojih 97 nije bilo cijepljeno. Dodaje da ima ordinacija primarne zaštite gdje je procijepljenost svega 26 posto, dok je u nekima viša od 85 posto."

Površnom čitatelju ovo zvuči strašno. Pažljivom čitatelju iz ovoga bude jasno da je u isto vrijeme umrlo 80 cijepljenih osoba. Johabica ili Tommy nam mogu izračunati koliki je to postotak.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aj kad je opet C/P u modi sta kazes na ovo?
Sve zbog gripe
Kažem realu - da ste se necjepljeni cijepili kada je bilo dovoljno cijepiva za apsolutno sve građane Hrvatske, ne bi bilo zastoja u bolnicama, svi bi odjeli normalno radili i većina ovih bi dobili zdravstvenu uslugu na vrijeme.
Naravno, ne svi, 2020. je bila bez cijepiva.
I koji je bio izlaz - pustiti koronaše da krepavaju po ulicama i doma u krevetu bez medicinske skrbi?

Pitaj sada, danas @ZJ koji leži u krevetu, pretpostavljam doma nakon što je zbog upale pluća koju mu je korona napravila, je li otišao doktorima u bolnicu po pomoć ili nije, a relativizirao je covid cijelo vrijeme, dokazi su tu, na stranicama ove teme. I zauzeo vrijeme nekoliko doktora dok su ga obrađivali - opće prakse, RTG, pulmologa.
Poštujem @ZJ kao čovjeka, kao forumskog prijatelja, ali svojom zarazom i komplikacijom zbog koje je morao posjetiti liječnika oduzeo je najmanje tri lječnička termina koji su mogli nekome spasiti život - doktor bi nekoga tko ima karcinom pregledao i medicina bi ga dalje obradila da to vrijeme nije morao posvetiti @ZJ koji se nije morao zaraziti da je bio cijepljen. Da su se cijepili svi @ZJ. koji su izigravali heroje i ismijavali cjepljenje a sada zauzimaju lječničke termine i bolničke krevete.

Nauči sagledavati široku sliku problematika ako želiš realno prosuđivati, mani se novinarskih izvještaja i neselektivnog upijanja onoga što ti netko drugi servira.
Čovjek ima sa razlogom mozak u glavi.
Najsmiješnije su mi - zapravo najjadnije "analize" koje novinari, kako oni to vole lijepo reći - "rade za nas", čitatelje. Oni nam objašnjavaju i pojašnjavaju.
Ja sam davno u školi učila na predmetu Hrvatski vrste literarnih djela. Jedna od njih je "Vijest" Učili smo kako se piše vijest, koji su parametri zadani za napisati vijest. Vijest se piše kratko i jasno po formuli - tko, gdje, kako, zašto.

Sve ostalo su manipulacije i upliv u kreiranje osobnog mišljenja čitatelja ili slušatelja.
Manipulacija i kreiranje stava čitatelja prema nečijem interesu.

Evo ti link i nauči razlikovati vrsth novinarskih relacija kojima se izvještava čitatelj ili slušatelj i kakve reprekusije svaki za sebe ima ili može imati na kreiranje osobnog mišljenja i stava čitatelja ili slušatelja:

Novinske vrste i oblici

Kada si sve što u linku postoji pročitao, usvojio, apsolvirao, na red dolazi zadnje, ali najbitije, ključno pitanje:
TKO je plasirao - napisao - bilo koji oblik i vrstu vijesti koje su čitatelju ponuđene - politički nepristrani novinar ili politički opredjeljeni novinar.
Najveći problem današnjeg novinarstva.

Vidi, još jedan od mojih upisa bez smješka na kraju.
Znaš što to kod mene znači, jel......
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vid' ove zanimljivosti. Kako se izvještava:


Iz teksta:

"Podsjetio je kako je u proteklih tjedan dana umrlo 177 osoba starijih od 65 godina, od kojih 97 nije bilo cijepljeno. Dodaje da ima ordinacija primarne zaštite gdje je procijepljenost svega 26 posto, dok je u nekima viša od 85 posto."

Površnom čitatelju ovo zvuči strašno. Pažljivom čitatelju iz ovoga bude jasno da je u isto vrijeme umrlo 80 cijepljenih osoba. Johabica ili Tommy nam mogu izračunati koliki je to postotak.

Kažem ovo iz istog članka - dnevnu situaciju toga dana koja tebi ne paše:

U posljednja 24 sata imamo čak 32 nove osobe na respiratoru, od toga 26 necijepljenih. Od 26 preminulih, 20 osoba bilo je necijepljeno. To znači da 80-tak posto preminulih ili stavljenih na respirator nije bilo cijepljeno, kazao je.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Isusa ti dragoga daj se više zaustavi! Pa kak možeš reči da je bolestan čovjek:" zauzeo vrijeme nekoliko doktora dok su ga obrađivali"?!?
Pa za koji ku.ac su ti doktori tamo? Da plešu Jeruzalemu!?
Kaj treba ga pustiti da umre jer se nije cjepil?
Jel to na tragu onoga tko se ne pokori ne može se lječiti, ne može dobiti hranu i nema pravo na život?
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kažem ovo iz istog članka - dnevnu situaciju toga dana koja tebi ne paše:

U posljednja 24 sata imamo čak 32 nove osobe na respiratoru, od toga 26 necijepljenih. Od 26 preminulih, 20 osoba bilo je necijepljeno. To znači da 80-tak posto preminulih ili stavljenih na respirator nije bilo cijepljeno, kazao je.
Naravno, trebalo je sanirati štetu koju je debeli napravil pa je Capak odma uzel za primjer dan koji gamadi najbolje odgovara u priči.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Odkad se onkolozi i traumatolozi bave zarazama?
Vidiš, i to ne znaš.
A tako voliš raspracljati o tematici korone.
Od kako se u svakoj bolnici na odjelu korone popuni zadnji krevet a novi korona pacijenti svakodnevno pristižu.
Upravo u tome i je problem - negdje se cijele bolnice - u najjačeoj korona krizi pretvaraju u kovid bolnice. Svi bolnički odjeli su puni samo kovid bolesnicima.
Što misliš, tko ih liječi? Pet doktora i deset medicinskih sestara sa jednog zaraznog odjela leti sa frndač krilima po cijeloj bolnici od odjela do odjela danju, noću, zorom, sumrakom......, a ostalih dvedeset pet sjede dva mjeseca doma i čekaju dok opet proradi ORL, Oftamologija, Ortopedija, Ginekologija.....?
Baš je neki dan bila rekla jedna doktorica na tv, problem je i to što kovid bolesnike liječe i doktori drugačijih profila koji nisu specijalizirani za infektologiju, ali mora se - nema drugog izbora. NEMA dovoljno infektolofa, ima ih koliko je za normalan rad svake bolnice dovoljno za orgnizaciju u normalnim uvjetima rada. I u HR, i u svim drugim državma svijeta. Nitko nema ako treba pet infektologa, njih pedeset u rezervi na čekanju da uskoče u izvanrednim situacijama, niti anestiziologa, niti.....dok se može, infektolozi i anesteziolozi se povlače iz bolnica gdj nema kovid bolesnika ili ne toliko da su svi infektiolozi i anesteziolozi angažirani, dok ih nema, idu svakakvi doktori tamo, pa i oni što gips stavljaju.
No, isto tako izgleda ne znaš da su na kovid odjelu potrebni i kardiolozi i pulmolozi, internisti, urolozi, onkolozi i mnogi drugi profili, jer, ko što se ovdje voli reći, ljudi ne umiru jer imaju koronu, nego jer korona radi štetu i onesposobljava rad ključnih organa zatajenjem kojih dolazi do smrti. A zatajenje je uzrokovao virus korone, ali naravno, po rezonu na ovoj temi i rezonu x antikoronaša i antivaksera, nije koron ubila čovjeka. Samo organ koji je prestankom rada zaustavio život čovjeka. Na neodređeno vrijeme. Za koje ga mi, rodbina njegova spremimo 2 metra ispod zemlje. Isto tako na neodređeno vrijeme.
Lijepo zvuči to "neodređeno vrijeme", daje prizvuk da će u određeno prestati biti neodređeno. Ali na žalost, kod ljudskog organizma to neodređeno je zapravo sasvim određeno i zove se KONAČNO.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Neda mi se citat. Skrati malo ponekad bajke. I sam stozer ti ljepo reko da nije navala na bolnice. I da nisu pretrpani. Bogati pa sezona korone je prestala nekako sa pocetkom turisticke sezone. I izbora . Nije bilo ni zarazenih a kamol punih bolnica. Covjece pricas kao da je pala nuklearka na zagreb pa tisuce ljudi umire od radijacije pa su potrpani po bolnicama. Uostalom onaj clanak je bio o stanju u njemackoj. Nadalje pozeska bolnica nije pretrpana. I u ove 2 godine sranja nije bilo nekih zastoja. Cak nis ni popisivali ko ulazi ni mjerli temp. Sve se odvijalo normalnim tokom. A tako je i ubdrugim bolnicama.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi moji forumasi,vec sam prija napiso...JO je nama potrebna a da toga nije ni svjesna.Ona je pomogla da ste zbog inata poceli kriticki razmisljati i traziti istine,naravno da ih nalazite.
Ja sam svoj zadatak izvrsio i pokrenuo vas,svjestan kritika i ismijavanja od nekolicine clanova ovog foruma,no zrtva se isplatila.
Zato sam nagradjen i uzivam svoj duhovni mir,NE BOJTE se i uzmite svoj zivot u svoje ruke a kolegica JO ce biti jos i zesca sve dok ne izgori iznutra ili ce potraziti mene da uz kapucino konacno smiri svoj ego. 👨‍🌾
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hotela kaj bi ti napravil da neko tvoj bliži završi u bolnici na respiratoru? Jel se bi i dalje smijal koroni i znanosti? Jel bi ga pustil u bolnicu? Ili bi mu sal savjet za češnjak i čaj?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Isusa ti dragoga daj se više zaustavi! Pa kak možeš reči da je bolestan čovjek:" zauzeo vrijeme nekoliko doktora dok su ga obrađivali"?!?
Pa za koji ku.ac su ti doktori tamo? Da plešu Jeruzalemu!?
Kaj treba ga pustiti da umre jer se nije cjepil?
Jel to na tragu onoga tko se ne pokori ne može se lječiti, ne može dobiti hranu i nema pravo na život?
Ovakvim pjenjenjem dovodiš pod upitnik svoj rezon "razumijem što čitam".
To što ti to ne ide, nije moja krivica.
Pročitaj moj tekst na koji se pjeniš još jednom, ako treba i deset puta za redom, sve dok ne shavtiš što sam rekla.

Ili daj nekome u kući, i birtiji, u pošti, u prvom osnovne..... da pročita i pojasni ti što si u mome tekstu pročitao.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dragi moji forumasi,vec sam prija napiso...JO je nama potrebna a da toga nije ni svjesna.Ona je pomogla da ste zbog inata poceli kriticki razmisljati i traziti istine,naravno da ih nalazite.
Ja sam svoj zadatak izvrsio i pokrenuo vas,svjestan kritika i ismijavanja od nekolicine clanova ovog foruma,no zrtva se isplatila.
Zato sam nagradjen i uzivam svoj duhovni mir,NE BOJTE se i uzmite svoj zivot u svoje ruke a kolegica JO ce biti jos i zesca sve dok ne izgori iznutra ili ce potraziti mene da uz kapucino konacno smiri svoj ego. 👨‍🌾
:)

Čovječe na zadatku, koji provodiš pet dana u tjednu u Austriji a dva u domaji gdje izvršavaš zadatak, kaj buš os sutra i od prvog?
Tam di provodiš pet dana u tjednu su ti zapaprili jače nego papre ovdje gdje izvršavaš zadatak:
A da se malo i tam usput angažiraš, da ih prosvjetliš, pokreneš - vidiš što su neprosvjetljenima napravili u Austriji? , vidi, pogledaj, a od sutra buš i kusal:

U Austriji srušen apsolutni korona rekord: Gotovo 10.000 novozaraženih u 24 sata​

Od ponedjeljka Austrija za necijepljene uvodi “2G” pravilo (cijepljen, prebolio) i rigorozne korona mjere

Od ponedjeljka Austrija za necijepljene uvodi “2G” pravilo (cijepljen, prebolio) i rigorozne korona mjere. Necijepljeni praktički više neće smjeti ući u ugostiteljske objekte, frizerske i ostale uslužne salone uključujući fitness centre. Nove mjere odnose se i na hotele te sve privatne, kulturne i sportske događaje na kojima se okuplja više od 25 ljudi. Vlada je uvela i četverotjedno prijelazno razdoblje u kojem će ulazak u navedene objekte biti moguć uz predočenje potvrde o primitku prve doze cijepljenja i obvezni PCR test. Nakon toga te će osobe smatrati da udovoljavaju 2G pravilu. Ali samo do drugog cijepljenja. dakle i oni moraju na drugu dozu cjepiva, da bi ih se trajno vodilo potpunocijepljenima. Situacija u Austriji je toliko ozbiljna da grad Beč, koji uvijek ima najstrože mjere od svih austrijskih saveznih pokrajina, navodno već razmišljaju i o uvođenju “2G-plus” pravila. To znači da bi cijepljeni i oni koji su preboljeli koronavirus trebali uz potvrdu o tome dodatno predočiti i negativan PCR test. Ova odluka se već provodi u bečkim bolnicama prilikom posjeta pacijentima i bez obzira da li je netko cijepljen ili ima potvrdu o ozdravljenju mora imati negativan PCR test ne stariji od 48 sati.

Pročitajte više na: U Austriji srušen apsolutni korona rekord: Gotovo 10.000 novozaraženih u 24 sata - www.vecernji.hr
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh