• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hotela,
moja je dieselka, nema svječice. Problem su bili razdešeni ventili koji su onemogućili funkciju automatskog dekompresora. Također je nekad znala jako potegnuti natrag, a onda bi nakon kaj sam je nekak vužgal, jedno vrijeme (čak i do godinu dana) vužigala bez problema. Vjerujem da i B&S motori imaju utomatski dekompresor jer se jako lagano povlačiju za paljenje (kad je sve normalno). Meni je MUHA predložil da provjerim zazor ventila. Umjesto 0,1-0,15, zazor je bil 0,4 mm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
4,5ks su takvi motori.
Ak joj valja pogon kotača onda vrijedi.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hotela,
moja je dieselka, nema svječice. Problem su bili razdešeni ventili koji su onemogućili funkciju automatskog dekompresora.
Kolega iwanho ,velim zbog svecice isto kak i nas K.Stozer,umrl zbog korone odnosno uz koronu,dve leti je stala pa je sad vuzgala al me strah kak bu drugi put,valjda bu dobro.
No jeebe me kaj bum opet v ausvhwitzu dok dojdem za vikend a trebalo bi vu sumu kosit oko malih sadnici(oko 1200kom)da ih korov ne zadusi.Jos jempot fala,ak bu zezala ju bum posudil sogoru:hahah: a poslije stelam ventile.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Hotela,da nije nož lupil po kakvom drvu ili nečem takvom?
Zna se desiti da radilica ne nastrada,ali od trzaja kod udarca zamašnjak pregrizne kajlu. Napravljena je malo zamaknuta i oslabljena da pukne.Imal sam takav slučaj,taman se zamašnjak zakrenul na radilici da još uvjek pali. Nije teško povuči jer dekompresor dela. Nekad iz zaleta pregazi gmt i upali kak normalno,nekad kresne kontra i čupa štrik iz ruke.I prste:(
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod šišanja trave samohodna kosilica je "pronašla" čeličnu cijev. Kosilica je trenutno krepala. Sad se dosta osjete vibracije. Na nožu nisu vidljiva oštećenja pa pretpostavljam da je svinuta osovina. Postoji li neki način da se to sredi doma bez nekog posebnog alata?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kod šišanja trave samohodna kosilica je "pronašla" čeličnu cijev. Kosilica je trenutno krepala. Sad se dosta osjete vibracije. Na nožu nisu vidljiva oštećenja pa pretpostavljam da je svinuta osovina. Postoji li neki način da se to sredi doma bez nekog posebnog alata?
Svinula se osovina radilice. Dogodilo mi se to prije desetak godina na Tomosovoj kosilici, problem su rješili dečki u ITAS -u. Radilica se mora izvaditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nož dole, pošto vjerujem da konparator nemaš uglavi na kosište za početak u blizinu osovine komad letve i vrti osovinu da vidiš jel osovina ima odstupanja.
Ako ima onda je problem.

Da je moja ja bi ju čekičom doteral na meru i riskiral da oštetim kučišta jer bojim se da popravak i zamjena premašuje cijenu drugog motora.
Ako je neki skuplji model u pitanju onda zaboravi moj prijedlog.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za sad svima hvala. Bumo provjerili pa javim jel osovina. Kosilica je Clover 546 VHY s B&S motorom, stara 5 godina.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja sam halalio dvije kosilice zbog panjeva. Što vele dečki, smota se radilica. Sad imam hondu sa kvacilom, koja proklize ako nadje nesto. Preporodio se s njom...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Dali se tko susretao sa STIGA kosilicama.
Imaju li kakva iskustva
Husqvarna pita za kosilicu Stiga, neobično ;)
Ja imam jednu Stigu - stalno dežurnu "kod staroga", kučište je kao novo, a motor je drugi. Kosilica kao bombon.
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Imam kosilicu s Lombardini 4 taktnim motorom i zadnjih nekoliko puta kad sam ju ugasio se iz auspuha čula eksplozija. Negdje sam pročitao da je to zbog toga jer dio goriva ne izgori u cilindru nego dođe do vrućeg auspuha i eksplodira. Zasad sam mislio promijenit svjećicu pa vidit kaj bude ali bio bi zahvalan ako netko zna više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislite da bu svečica rešila problem dolaska goriva do vručeg auspuha? Ja mislim da nebu.
Normalno da nemam pojma kakva je to kosilica s 4taktnim motorom (da nisi spomenul svječicu ja bi mislil da je dizel) tak da neznam jel ona ima polugu gasa ili ne i tak još neki detaljiči?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Jebiga, puca i od čvarka na svjećici. Istina, ne baš kod gašenja, al nije zgoreg pogledat. Nisam mehaničar, samo iz skromnog iskustva pokusavam pomoći.
 
Na vrh