• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene je isto masna spužvica, ali me to preveć ne brine. Barem se zraka malo naulji 😂 . Doduše ja sam za tu masnoču "krivil" sebe. Naime, glupsoni su zaboravili na limu kosilice ispod motora napraviti rupu za ispuštanje ulja (n). Trebalo bi skinuti cijeli motor, a jednostavnije mi je okrenuti kosilicu naopačke i ulje isteće kud je natoćeno. Uvijek sam mislil da sam je kod prvog okretanja slučajno okrenul u krivom smjeru. Sad barem znam koji je uzrok zamašćenja. ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer sam baš išel oprati tu spužvicu. Lijepo miriši po benzinu. Očito nije dovoljno kvalitetno riješena pumpica pa malo slini. Po meni niš zabrinjavajuće.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Našao sam kasnije na Briggsovoj stranici na netu da taj motor ima Oiled Foam Air Cleaner... Znači, nema brige...
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Da li može meni neko da pomogne moja baba je kosila travu i zakačila je za veliki kamen i kamen je slomio nož i iskrivio radilicu. Nakon toga sam rastavio kosilicu i imao sam staru indentičnu radilicu pa sam nju ubacio i sve je bilo super dok nisam krenuo da palim
Kada povlačim uže za paljenje kosilica ima prejaku kompresiju ne mogu da vučem špagu jednom rukom. Sto se tiče magneta on je dobro postavljen i ne udara od elektroniku tako da to nije. Sve dam provjerio i sve je ok samo je problem sa paljenjem kosilica kao da ima prejaku kompresiju. Ali kada skinem svjećicu i povlačim špagu sve je normalno. Ako ima neko neki savijte da mi može pomoći da uradim to posto mi je hitno potrebna kosilica
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Jesam uspio sam 2 puta i to jedva i normalno je radila bez problema. Ali sad ne znam da li ima veze ako nisam nož stavio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Vele da ima. Ne znam. Probaj.
Jedna moja upali i bez noža.
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
U redu hvala probat ću si moram da uzmem drugi nož posto mi je stari na pola pukao....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Probaj skinut svjećicu pa probaj povuci par puta... Mozda ventili ne otvaraju...
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Ventili otvaraju upalio sam je 2puta i normalno je radila samo preteško se spaga vuče ne znam zašto nije mi jasno nikako ostalo je uredno. Kada skinem svijecicu i vučem špagu ide ljepo glatko nema nikakvog lupanje ili nešto slično. Opet kažem magnet je podešen i ne dira elektroniku stavio sam Fabricki zazor izmedju bobine i magneta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ima li taj motor dekompresor?
Jei li dobro uzubil bregastu osovinu?
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Bregasta je dobro uzubljerna i sto se tiče nema problema sada mi samo pada jedno na pamet a to jr da zbog nož mrze da upali. Danas sam pričao sa jednim čovjekom i tekao mi je da na kosilici nož sluzi kao zamajac da lakše se pali
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Moja se niti nije htijela upaliti bez noža, ali otpor je bio isti kao i sa nožem kada sam potezao špagu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Svaki dan neko veselje, danas veli punica nekaj struže ispod kosilice,ko da je nekaj zapelo, reko idem pogledat.
I gle vraga, puknul zaštitni pleh.
Nemam kaj nek ga malo poklepal i pošvasal kaj se dalo.
IMG_20200420_132805.jpg IMG_20200420_132856.jpg IMG_20200420_132937.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Makni ga van ak ne kosiš z košarom...
Moja ga niti nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh