• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Otpusti čep na rezervaru pa onda napumpaj i kresni je,možda ti radi podtlak
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Skinuo sam bio i fergazer i očistio mada nisam vidio ni trunke smeća, iz rezervara gorivo normalno curi.
Probat ću još to sa čepom pa ću vidjeti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Probaj druknuti jedno 10 put, možda pomore.
Nebu pomoglo nego bu zalijalo motor, to nema povrat viška nazat u rezervar. Nije kružno spojemo.
Nemaš kaj nego skinut fergazer dole, očistiti pogle kak je koja membrana, i mora bit dobro, a opet prije svega pogledaj da timne vuće zrak di, da ti se nije kaj odšerafillo. Imal sam i ja takav slučaj na svojoj.
Edit: a kakva je svječica? Ili možda one ručkice od čoka nisu dobro postavljene.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
E da, danas jedno 10-tak minuta kosio i dva puta se samo ugasila u radu. Morao sam dva-tri puta pripumpat i onda upali
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nebu pomoglo nego bu zalijalo motor, to nema povrat viška nazat u rezervar. Nije kružno spojemo.
Na mojoj je motor B&S 625 i kad je hladna nikad ne kresne ako je barem 10 x ne napumpam. Tak je od kad sam je kupil (novu). Prvih 10-ak sekundi se zaletava u radu, a onda se primiri dalje je ok.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Tu je gore onaj PVC fergazer?, ako je kompliciran je do bola.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Koliko sam bio vidio ima na YouTube puno videa kako ga rastaviti i očistiti. Imam jedan takav u garaži, ali ga nisam rastavljao.
Jedva sam našao ovu fotku:
IMG_20220311_165013.jpg
To je taj moj fergazer. Isti su.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nema na njemu membrana.
@plus, bio sam ga raskopao, odnosno skinuo sam samo donji dio čašicu i ona je bila čista. Ostalo nisam dirao kao ovi na videu, mogu i to raskopati, nije problem.
Stvar je da je ta kosilica potrošila sve ukupno možda tri rezevara, ne znam kakva nečistoća ili nešto slično bi se uopće moglo stvorit od te male količine goriva.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo ja isto sad dobil od suseda vikendaša kosilicu, veli ne pali, sad ju sigurno nejdem raskapat, ali do vikenda buden.







Veli ima iskru, dobiva gorivo al ne pali.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Uh imam istu takvu, peška začepljena i zamjenit dijafragme
 

Najnoviji postovi

Na vrh