• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
@MUHA, ova su za ispust ulja...pa koji ti paše.
Najvjerojatnije neki više namjenski motor.
Ko normalan bi na gornji ispustal po kučistu.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Sad isao provjerio ,ide zamjena ulja. Ima čep odozdo kod noža ,ključ 13 .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima ih i bez čepa ;)
Mislim da ja imam takvu. Kućište ima samo malu rupu za izlaz osovine. Serviser mi je rekel da ti motori Brigss 500 (ne znam točnu oznaku) nemaju čep na karteru. Jednostavno je dvojica primimo i okrenemo naopak. Prvi put smo rotirali na krivu stran pa se spužvica filtera za zrak nauljila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Na tim motorima nije predviđena zamjena ulja...toliko ga troše da ga treba samo nadolijevati. 🤭 :ROFLMAO:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Mislim da ja imam takvu. Kućište ima samo malu rupu za izlaz osovine. Serviser mi je rekel da ti motori Brigss 500 (ne znam točnu oznaku) nemaju čep na karteru. Jednostavno je dvojica primimo i okrenemo naopak. Prvi put smo rotirali na krivu stran pa se spužvica filtera za zrak nauljila.
Ova je bila Husqvarna s kawasakijevim motoro
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ljudi imam mali problem, naime, kosilica nece da upali, a kada skinem svjecicu i stavim prst ima kompresiju ali mi i vuce prst unutra.
 

Mbraer

Novi član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
5
Pozdrav. Interesuje me za AL-KO 48BH Tecumseh BVS 143 kosilicu, vrednosti stelovanja ventila. Nigde ne mogu naci informaciju. Hvala
 

Prilozi

  • 20230213_184329.jpg
    20230213_184329.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 8

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Pozdrav. Interesuje me za AL-KO 48BH Tecumseh BVS 143 kosilicu, vrednosti stelovanja ventila. Nigde ne mogu naci informaciju. Hvala
Koji od ovih???
vent 1.jpg
Kako to misliš raditi?
Evo jedna tablica na brzaka, ali nemam pojma koji ti motor imaš, 143 ja ne vidim...
vent.jpg
 

blackangel277

Novi član
Tu od
22 Ožu 2023
Poruka
6
Pozdrav ljudi.E ovako, prijatelj mi je bio kosio travu ima godinu dana, inače sam radio u Njemačkoj pa mi nije imao ko kosit. Biser je uzeo i nasuo mješavinu u kosilicu u koju ide benzin/ulje. Radi se o samohodnoj kosilici einhell gc-pm 40 s-p. Vratim se iz Njemačke, krenem radit kosilicu, prvo sam ulje isuo iz nje, u kosilici je bila 1 litra ulja više od propisane. Kad sam to sredio naspem novo ulje, skinem cijeli karburator i ocistim ga, ocistim dizne i sve, vratim to sve neće upalit. Upali kad našpricam malo benzina u karburator(Skinem filter zraka) Radi 2 sekunde i ugasi se. Zatim skinem glavu i komplet je očistim, nauljim ventile stavim sve nazad. Naštelujem ventile na 0.50mm, pošto su mi iz einhell-a rekli da se šteluje na 1mm plus minus. Startujem ju, radila jedno 1-2min, dimila i štucala i ugasila se. Odvrnem svjećicu i na njoj kao crno izgoreno ulje u tekućini. Stavim drugu svjećicu sačekam 10min, upalim je opet radi, al dosta dimi(sivi dim), i radi jako neravnomjerno.Da naglasim da je sa dovodom goriva sve u redu, sipan nov benzin, svjećica bude natopljena benzinom prije nego što je potpuno upalim. Nakon toga sam odvrtao i dovrtao sajlu poluge gasa, nakon toga sam vidio da neki pišu da se to ne smije raditi jer se može sjebat moment paljenja, pa eto ako može netko da mi pokuša pomoći na rubu sam živaca sa njom više, a u planu mi nije da kupujem drugu kosilicu jer je ova u mojem vlasništvu od 3 godine odradila izvrstan posao. Hvala vam unaprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh