• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
@hodor znam da se u to jako kužiš, zato budi "više prisutan".
Jasno mi je i što sugeriraš, jedino su stare kosilice još uvijek brojnije od novih, barem oko mene.
Ja sam isto više sklon fergazeru s plovkom, ali da me novi PVC na B&S baš oduševljava - lagao bi.
Htjeli ne htjeli nekako moramo održati ma životu i stare još dobre kosilice.
Ja mogu svakome dokazati da mi B&S 190 cc, troši manje goriva na istoj površini od moje odlične Honde. Ta Honda ide kao avion, ali zato i potroši oko 20-30 posto više benzina.
Imam i novi tip B&S seriju 800 u goricama. Doista ima strašan okretni moment i jako malu potrožnju. 👌
 

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
34
Najbolja je "nova kosilica". Ti si se zagledao u 125 kubika, možda je to ipak mala kubikaža, tako ja razmišljam.
Nove su kosilice jednako dobre i s membranama i s plovkom.
Moja ti je sugestija kupi si kosilicu sa kotačima što večeg promjera, mali kotači zapinju za svaki kamenčić i busen trave.
Za travnjak od 200m2 tražim neku povoljnu kosilicu da izdrži 10 godina i to je to, ne trebam neku ekstra jaku za velike površine...
Mora iamti košaru i da je na benzin.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Kolega plus ovo je kosilica i na ovu rupicu baca ulje van dok kosim
 

Prilozi

  • IMG_20230413_162717.jpg
    IMG_20230413_162717.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20230413_163106.jpg
    IMG_20230413_163106.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20230413_162735.jpg
    IMG_20230413_162735.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 35

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Screenshot_2.png

Mozda zna neko kako skinuti ovakav nosac noža sa remenicom sa kosilice?
Jel to samo nabijeno na osovinu ili ima gdje kakva kajla, izgleda da je jako zapeklo..
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
E sad to se nije dešavalo do ovogodišnjeg prvog paljenja, poćela je iči sve slabije i slabije dok nije stala. Onda sam motor pokrenul prek noža i onda je počela bacati polako ulje tuda van. To sam odšarafil da vidim kaj tu ima, ima jedna spužvica i to vratil nazad. Moguče da sam taj lim okrenul naopačke. Ujedno i promijenil ulje i opet ga baca van. Moja sumlja je da je možda pukla karika ili nešto slično. Po meni če iči prvo cilidar van pa ču vdjet ukakovom je to stanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Mozda zna neko kako skinuti ovakav nosac noža sa remenicom sa kosilice?
- Skineš nož
- ušarafiš šaraf u radilicu (na ne oštetiš navoj špindlom na radapcigeru)
- Dvokrakim radapcigerom ga primeš za ovaj flah koji drži nož

Jel to samo nabijeno na osovinu ili ima gdje kakva kajla, izgleda da je jako zapeklo..
Svaka radilica ima kajl-nut, a sama kajla je zasjek na cijevi remenice (plavo):
1681403468056.png

Kolega plus ovo je kosilica i na ovu rupicu baca ulje van dok kosim
Da ti ne fali gumena cjevčica koja spaja odušak kartera s usisnom cijevi na fergazeru?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisam siguran dal se više proizvode motori za kosilice sa membranom.

Vjerojarno jer su se pokazale loše ..a kao imamo prikiku vidjeti oko sebe današnji prizvodi su sve bolje kvalitete i traju sve duže bez remonta
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Danas je kišni dan pa je kod mene došla na red "mala Stiga", zadala mi je puno mozganja i briga, nije htjela upaliti... Ova:
IMG_20230414_134441.jpg
Prvo ipak da pokažem 3 vrste fergazera za B&S motore, o kojima svako malo tipkam.
IMG_20230414_125114.jpg
Lijevo je s membranama, u sredini je od 190 kubika, desni je najnoviji tip, PVC kojeg još nisam zavolio.
Da bi barem malo razumjeli kako je neki put teško raditi defektažu preko Interneta i dopisivanja, najbolji dokaz su ove membrane, tri komada, s niti jednom nisam uspio upaliti. Jedna je potpuno nova. Onda sam prekopao svoju furdu / stare dijelove i našao četvrtu, odbačenu membranu, zgužvanu, kao da ju je krava žvakala. Ugradio sam ju jer me več to izludilo, potegnuo špagu i motor je kresnuo na valjda samo 20 cm hoda špage. Čak me supruga došla iz kuhinje pogledati i pitati "uspio si" ma jesam, laknulo mi je. Evo tih membrana, na oko sve novo a ono figa, ništa, čorak - samo okus gorak.
IMG_20230414_134323.jpg
Motor sad pali na mali mig s špagom, a ja sam veseo kao malo dijete... 🥂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
5 komada, samo za moje potrebe 🙃 , a ovu stigu je pretprošle i prošle godine par put koristio otac, ta je kod njega kao dežurna, jer ja dođem i pokosim svojom samohodnom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Problem broj 1 ;) 🙃 , preporuka je mijenjati ih "redovito", nešto kao jednom godišnje, a mi Hrvati nismo skloni tome, a kod fergazera s plovkom nema tih muka.
Vidi ovo kao primjer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh