• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640

Gledaj ga stoji pod vedrim nebom...nije da sam nemaran(lažem) na maraton testu je .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Lijepo i ja volim da motor pali od prve, ali vidiš, ovdje kod mene nije bio takav slučaj. Jednostavno gorivo nije dolazilo. Kupio sam ranije novu membranu i novu pumpicu / crvenu gumicu, ali svejedno nije šljakalo.
Ako ju ja ne mogu upaliti, onda ju ne bude mogao ni moj otac, mladić od 85 na leđima, a to je igračka za njegovu dušu... Morao sam ju složiti da kresne čim ju taknem, a niti ju ne moram sad pumpati 5-6 puta, kao ti ovu tvoju na maraton testu, na filmeku.
Ja i dalje ne volim te membrane i amen.

Eto malo smo zabavili društvo ovim obostranim mudrijašenjem, iako sumnjam da su nas baš jako željni pratiti u tome.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
161
- Skineš nož
- ušarafiš šaraf u radilicu (na ne oštetiš navoj špindlom na radapcigeru)
- Dvokrakim radapcigerom ga primeš za ovaj flah koji drži nož


Svaka radilica ima kajl-nut, a sama kajla je zasjek na cijevi remenice (plavo):
View attachment 59593

Probao sam dvokrakim radapcigerom ali mi pocne savijati ove flahove na koji dolazi noz.
Nisam to nikad skidao a kosilica je stara 7 godina..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Vidim još netko ima tu stigu.... Po meni najjači dizajn kosilice ikad. Od svih silnih kosilica koje imam, kak sam stariji, narađe uzimam nju. Kosilica je cca 15 godina kosila 2500m2, redovito. Ošo motor, ošle osovine, sad je i kučište gotovo. Kad bi barem mogao nabaviti drugo takvo...
Zakaj najjači dizajn ikad. Kosilica je građena kao čamac, nema onih jebenih pregradnih limova koji se zapikavaju u zemlju. Gura se sa dva prsta. Zatim vidi osovine, prolaze centralno kroz kroz kotače, nema klempavih kotača ko na večini ostalih. Onda ogroman izlazni otvor koji se ne da zaštopati.
Koliko se naradila primjer je da su kotači originalne osovine jednostavno preglodali. Ništa zato, sad je 12mm inox šipka i teraj dalje...Moja mater, žena od 45 kila, ne da je iz ruke makar je kupljena slična, al nije to to.
 

Prilozi

  • IMG_20210506_111502.jpg
    IMG_20210506_111502.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 24

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Kolega plus ovo je kosilica i na ovu rupicu baca ulje van dok kosim
Na tu rupu dolazi gumena cjevčica i na filter zraka , to j e odušak motora (motor diše n a tu cijevčicu) i uljne pare opet idu u izgaranje. Kako se motor koristi duže vremena onda n a taj odušak dolazi i više ulja. Uzrok tomu je istrošenost karika i sve više kompresije dolazi u karter.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
miješate babe i žabe , taj poklopac je postavljen krivo ..pitanje da li je još kaj krivo poredano ispod njega
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Vidim još netko ima tu stigu.... Po meni najjači dizajn kosilice ikad.
Meni je Viking zakon,plastično kućište,nema da kućište trune😉
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Moja je ipak najbolja ..stoji vani ,ne zapinje po travi..ne trune..ne perem je u pitkoj vodi..čiste je bakterije truljenja .jedina mana troši benzin..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
miješate babe i žabe , taj poklopac je postavljen krivo ..pitanje da li je još kaj krivo poredano ispod njega
Vlč. Puknuti to je sada prvi puta skidano i vraćano nazad tak da je moguče da je okrenuto naopako. Do sada na motoru nije ništa skidano ni karburator niti cilindar probaču prvo otvoriti i okrenuti lim i unutra spužvicu ako ne pomože ide cilindar dolje pa ču vidjet u kakovu je sve ostalo stanju.
Po mom skromnom znanju najvjerojatnine su karike u pitanju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Iako ja poklopac obrnuto stavljen i iako su elementi unutar složeni (bilo kako). To može biti samo da cijevčica ne štima, ali to nema baš nekakvog utjecaja na ulje koje tu izvire.

Baš me čeka zamjena pumpice na jednoj kosilici sa Briggsom.
Ovo Al kućište, pak ništa ne trune, iako je na vedro - oblačno.😁 IMG_20230415_114145~2.jpg
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
Tu koliko ja znam nije bilo nikakove cijevčice a i nije okrugla rupa nego samo lim je utisnut da ima kao prorezkud bi trebala iči ulje pare ili ti odušak
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Meni je Viking zakon,plastično kućište,nema da kućište trune😉
da, to je jedina prednost vikinga.... ne trune... ostalo... 🤫..


za ispravno stigino kuciste dajem ovo gore navedeno aluminijsko tomos-muta komplet sa kotacima kuciste... skoro novo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
to je jedina prednost vikinga.... ne trune... ostalo... 🤫..
Iskreno,ne bi se složio s tobom,jednu sam doslovno razderao da kvara nije bilo,ova druga isto bez problema radi ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Iskreno,ne bi se složio s tobom,jednu sam doslovno razderao da kvara nije bilo,ova druga isto bez problema radi ;)
pa nije se ni stiga razderala od stajanja... na kraju je to isto kvar, ili mozda nije?
Ja sam velim da nema boljeg dizajna od te stige. zaboravil napisati, kosilica je kostala 1500kn....viking can't beat that... ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ta stiga je dobar primjer kako je uloženo u jednostavnost da bi se zaradilo a dobiven je suprotan efekt
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
pa nije se ni stiga razderala od stajanja... na kraju je to isto kvar, ili mozda nije?
Ja sam velim da nema boljeg dizajna od te stige. zaboravil napisati, kosilica je kostala 1500kn....viking can't beat that... ;)
Pa i ovi moji Vikinzi su bili u tom cjenovnom rangu😉,starija ima negdje oko 20 godina,a mlađa par godina mlajša
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
853
Naslijedio sam staru kosilicu Tecumseh BVS 143, četverotaktni motor, nije palila pa sam počistio sve od rezervara/filtera zraka do ulaza u sam cilindar i promijenio jednu stopicu. Sad fino pali i vuče gorivo, probao sam kositi i tu i tamo malo štucne, to je možda do svjećice pa ću je zamijeniti. Ono bitno što me zanima je koje ulje točiti u karter i koliko? Svi linkovi koje nalazim za upute su mrtvi. I kako je očistiti nakon košenja jer je ne smijem previše nagnuti, inače pošteno zadimi kod sljedećeg paljenja? :D Kućište je već natrulo, ali žao mi je baciti, koristit ću je dok se ne raspadne nešto jer mi je AS 65 2T prevelika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh