• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Ak nije svjećica, možda je oslabil magnet ili se pokvaril modul paljenja?
Pogledaj da ti žica za gašenje negdje ne “curi” na masu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
ne kapiram, sta je zica od gasenja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
žica koja ide od modula paljenja na kontakt za gašenje motora.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mokra svječica upućuje na problem sa strujom. Možda je to kaj veli ZJ. Jedino nisam siguran bi li, u tom slučaju, svječica vani bacala iskru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
To kaj baca iskru nemora ništa značiti. Može ju bacati na krivom mjestu ako je svječica neispravna ili može bacati slabu iskru.
Kabel dole i probati, a ako je sve u redu probati s ugrijanom svječicom.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
danas je upalila nakon dosta posla. Naime kabal od svecice koji ide iz bobine je otkinut tacno na spoj sa bobinom, ja sam tu nekako spojio i stavio sam na to mjesto stavio silikona i posle toga je upalila radila je nekolilo... pola sata posle toga pokusao opet i opet nece jer ne baca iskru na kabal vjerovatno je spoj problem ... to tesk9o mogu rijesiti sem nova bombina...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
daj predlog brate :(mm)::(mm):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Vijak za drvo otpiliš na kraju navoja. Obrusiš ga da mu napraviš ulaz. Jednu stranu ušarafiš u bobinu, drugu u kabel, omotaš trakom i gas u nove pobjede.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
spojio sam kabal buksnom i funkcionise, medjutim zica koja ide od bobine ka onom metalu đe daje kontakt pri paljenju i gasenju zeza. dok kosacica radi kad diram prstom na onaj modul samo sto se ne ugasi, a kad pustim gas da je ugasim onamo mi zavranici...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
spojio sam kabal buksnom i funkcionise, medjutim zica koja ide od bobine ka onom metalu đe daje kontakt pri paljenju i gasenju zeza. dok kosacica radi kad diram prstom na onaj modul samo sto se ne ugasi, a kad pustim gas da je ugasim onamo mi zavranici...
da nije stajala negdje gdje je velika vlaga ,,da je nisi prao vodom , daj joj vremena da se posuši , stavi ne na sunce
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Rekoh ja tebi.

Orginalni prekidač izbaci, s vremenom dobije lufta pa zna zezati, i ubaci neki drugi na sebi prikladno mjesto.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
upravu si prijatelju, kasnije cu ti slikati i snimiti pa ces vidjet o cemu se radi... kod njega sad milimetar pustis rucicu kosilica se gasi... a prije nij nego do pola...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ma znam, savini malo onaj limič da bi mogel sajlu jače povuči, a samim time prekidač jače otpojiti, a i onu "kočnicu" malo jače odvojiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh