• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

M

madzbula

Guest
Treba mi pomoc da li neko zna da mi kaze nesto o kosilici budget 46 dobio sam je i neznam nista o njoj...mislim da je cetvorotaktna jer ima cem za supanje ulja a to bi da zamenim a neznam ni koje uljr je najbolje a ni koliko se sipa
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Imaš ispod čep, kod osovine, na njega ispuštaš staro ulje. Najbolje je malo upalit, da radi par minuta, da se ugrije i da ga protjera, bude tečnije. Novo ulje ti može biti bilo koje motorno ulje koje nađeš da ti nije skupo, najbolje bi bilo neko mineralno ili polusintetika, osim ako želiš baš kupit motorno ulje za četverotaktne mašine, što možeš naći u poljoprivrednim trgovinama,al ne isplati se.. To ti je Tecumseh 4-taktni motor, znači ide čisti benzin, ako neće da upali, ulij čep benzina u filter zraka i startaj.... :icon_e_biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je tehumsen motor ide oko 0,6L ulja. najbolje ti je 10w40 polusintetika ili 15w40 mineralno. samo kvalitetnije jer se prilicno greju motori. gornji cep za sipanje ti je merica i sipas do vrha proreza na navoju. bar je tako kod mene. ako je poviseni cep za nalivanje onda ima i sipku meraca. i uvek drzi na mah.cep ti je kod osovine noza jedna cetvrtka.
 
M

madzbula

Guest
sipao sam kastrol polusintetiku 10 40 :) a sad imam problem,skinem svecicu i povucem kanap i ne baca struju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a reci mi ovako mozda bude glupo ali jesi li na ruckama stisko mehanizam za gasenje. taj mehanizam prekida struju i ujedno koci magnet da se pre zaustavi. ako si ga stavio u polozaj za paljenje onda ili svecica je otkazala ili bobina [modul] mada retko crkavaju ali moze se desiti na novijim.on se nalazi kad skines mehanizam za paljenje na kanap odozgo. dolazis do magneta i bobine. proveri i kabal dal nije kod svecice los.
 
M

madzbula

Guest
ima samo ona rucka za gas,neznam gde je to za gasenje jer je jos nisam ni palio jer mi je na onom tocku gde ide kanap ima neka dva metalna delica koja izlecu da bi pokrenuli magne to mi je polomljeno
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Nabavio sam kosilicu za travu na elektro pogon, kompletnu bi ju obnovio, skinuo bi motor i pregledo ležaje, sad me zanima koji je navoj na onom centralnom vijku osovine sa donje strane kosilice? Kosilica je Mio Vk-400 elektro.
0mvfp5x8h2bn0hyxfm7b.jpg
[/URL][/IMG]
12woqyt982m74o1ug3t.jpg
[/URL][/IMG]
8qz354z5vdhdtce5ytt.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa odšarafi ga i izmjeri.
Jedino ako misliš jel lijevi ili desni?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da zanima me jel ljevi ili desni, smjer vrtnje je gledajuči sa te donje strane ljevi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Stvarno neznam, a nebi htel lupiti glupost.
Malo ga pokuckaj čekičem da popusti i onda probaj u koju stranu bude lakše išel.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Probat ču, glava vijka je dosta tanka jedno dva ,tri milimetra, a ključ je 27.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sigurno se odvrne u istom smeru kako se i vrti kad je uključiš.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Hvala na odgovoru, i ja sam tako razmišljo ali nisam bio siguran, dali je to pravilo kod strojeva koji rotiraju da se tako odvrču vijci?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Danas odvrnio vijak bez poteškoča sa okastim ključem 27, našpricao kučište kosilice sa antirostom, i ovih dana brušenje i šmirglanje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Evo ovih dana se malo radilo, hrđa je na mjestima duboko ušla u lim, ali napravit će se to da bude dobro. Mislim da na ovim novim kosilicama lim nije tako kvalitetan kao ovaj, nadam se da sam dobro napravio i da če me ova kosilica jedno 5-6 godina služit, dok se nekupi nešta bolje.
0hpnaf9n9bcjse31wsq4.jpg
[/URL][/IMG]
24x1x4qm8i5pas73sel9.jpg
[/URL][/IMG]
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Malo se radilo danas, kučište sam prešao sa akrilnim primerom, @vica dali se može na ovaj primer preči sa uljanom temeljnom unutrašnju stranu bi prešao sa njom i onda lakom , a vanjsku stranu ću sa akrilnom crvenom.
vlzeczb5x792zc3k7a6.jpg
[/URL][/IMG]
8mgbap7b9z1lyfflwrus.jpg
[/URL][/IMG]
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Evo kosilica je završena, promjenjeni ležaji motora, sve radi ispravno, jedino još nije isprobana u košnji.
dilyzrndlvj82y12baco.jpg
[/URL][/IMG]
bq52sygeyzgwu8r21fm.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Motorna kosilica

Nabavio sam motornu kosilicu mislim da je Bunton.Dali netko zna gdje ima dijelova za takve kosilice ili servis jer majstor mi je raskopao i vratio raskopanu nije znao što će s njom.
2014-03-16161658_zps823dd931.jpg
[/URL][/IMG]
2014-03-16161648_zpsae7345d8.jpg
[/URL][/IMG]
2014-03-16161641_zps7190774e.jpg
[/URL][/IMG]
2014-03-16161712_zpsd0197ac8.jpg
[/URL][/IMG]
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Forumaši dali netko zna gdje se nalazi čep za ispust uja na kosilici primax sa brigsovim motorom 500 ,kosilica je samohodna i dole kod noža ima remenicu koja preko remena pokreće kosilicu u radu . Čep za ispust ne nalazi se na donjoj strani odnosno kod noža
 
Na vrh