• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
mislio sam ovako nešto napravit za čišćenje papaka i šišanje ovaca dali bi to bilo dobro
 
B

brundalo

Guest
snupy kaže:
mislio sam ovako nešto napravit za čišćenje papaka i šišanje ovaca dali bi to bilo dobro
Bi bez daljnega ali taj problem mozes rijesit i na drugi nacin :) :) puno laksi
 
B

brundalo

Guest
snupy kaže:
kasnim s odgovorom sad ih je 8 plus čarli
Prijatelju ovako. Kupi kamion tucanika i napravi prolaz sirine metar i duzine 5-10 metara i ujutro i uvecer ih protjeraj kroz prolaz.....Tucanik neka bude velicine sake ili pola sake ali ne manji. Neces imat frke sa papcima. Inace ona gornja naprava sluzi i tome da se na njoj mogu obrezivat papci, samo kad to radis daj im koncentrata u posudi i bit ce mirne ko bubice :)
 
H

haart25

Guest
na uskrs se ojarila.Bursko-Sanska kombinacija
5ze7mo.jpg

efqm0x.jpg
 
Z

ZVEZDAN

Guest
Pozdrav za mahera Brunalda iz Makedonije. Video sam tvoje slike izmuzista koe je neverovatno ok pa bih te molio da objavis dimenzije a ja cu to sigurno napravit. Puno pozdrava jos jednom.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
haart25 kaže:
na uskrs se ojarila.Bursko-Sanska kombinacija
5ze7mo.jpg

efqm0x.jpg

Ovo moja djeca ne smiju vidjeti jer ce me natjerati da kupim jednu :) :p
 
F

Ferđolinac

Guest
Koliko bi koštala jedna koza, možda ima netko od vas za prodat.
 
H

haart25

Guest
500 kn ti košta jedna obična koza,... burske se prodaju za 800 kn.imaš hrpu oglasa na internetu
 
P

plavusa

Guest
Poptuni sam amater, ali razmisljam o formiranju stada od 10 koza za pocetak
Ako mi netko moze odgovoriti na slijedeće bila bih mu vrlo zahvalna.

1.Da li postji praksa da se koze umjetno oplodjuju poput krava ili pak ne?
ovo pitam stoga što znam da nije dobro da se pare srodnici, pa bi trebalo svako malo mijenjati jarca.

2.Da li je pozeljno da u stadu koza uopće bude jarac - radi nekakvog raspolozenja i sl. ? :?: :?: :?: :roll: :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
bok i dobrodošla..

naravno da može umjetna oplodnja,ali to ti kažem samo da ne misliš da je nemoguće..N,to nitko ne radi i zato moraš imati jarca..Zašto bi ti bio problem svake godine zamijeniti jarca?Ako se nečime misliš baviti,onda to valja raditi kako treba,a ne misliti kako bi bilo najlakše,a da što manje brige ulažemo..
 
H

haart25

Guest
.zašto nije dobro parenje u krvnom srodstvu :?: divlje koze se međusobno pare :) pa...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
da,haart,ali ako ispadne tjelesno deformirano ili kronično bolesno jare,njega smaže već neki predator i obavi selekciju majke prirode.No ako u stadu ostane jedinka koja je nastala parenjem u srodstvu ona može biti prenosnik neke genetski uzrokovane bolesti,a da se to i ne vidi.Ipak je priroda pametnija i zna šta radi..
 
H

haart25

Guest
koliko mogu dobiti love za križanog bursko-sanskog jarca? htio bi ga prodati živog,ali ne znam za koliko bi ga prodao
znam da su burske skuplje,a on je križan,pa... :?:
 
V

Volintena

Guest
Nije ni mene bilo dugo, a prelistavajući vidin da dugo nema ni Brundala... Zna li 'ko šta je s njim?
 
Na vrh