• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pozdrav kozari..ne javljam se duze vrijeme ali tu i tamo bacim oko...nego da vas pitam..dobio sam na poklon tibetansku kefir gljivu-ona iz mlijeka radi kefir ali se pitam da li je netko probao sa kozijim mlijekom ?? ili cu ja prvi :)
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Kak mislis vani,stalno ili samo po danu ako budu za meso to bu jos nekak ali ako je za mlijeko........
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Gabro -nista..evo nova je gljiva :) ...kozice su ok. ja sam ova dva mjeseca u bedu zbog ambrozije..ali guram nekako ..vidim vi se druzite ovdje sto mi je drago :)da novo je i to sto sam postavio el. pastira i to sam trebao davno prije napraviti...koze ne idu vise ni blizu ograde...jako su pametne i oprezne zivotinje ...eto toliko...pozzz
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
brže sa tom gljivom da se ne osuši jadnica....vjerujem da je kefir od kozjjeg mlijeka ludilo...mogao bi probat i ja sa ovčijim sad će mužnja za misec dva...aj kad ti se namnoži javi se pa bi i ja probao
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Potraži na netu ima u sloveniji firma koja ima ama baš sve i nije skupo.

Meni treba za jednu kozu i jednu jaricu tako da mi se ne isplati naručiti iz slovenije :icon_scratch:.
Tebi ipak hvala
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Da smo u uniji ja nisam zaboravio, ali je unija zaboravila na mene. Da unija misli na mene ja bih u trgovini u selu imao kozje mlijeko u tetrapaku, i ne bih držao kozu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Prijatelju, kozje mlijeko u tetrapaku je jako skupo u EU, a s obzirom na našu kupovnu moć to mlijeko ne ćemo još dugo vidjeti na policama naših trgovina! U njemačkoj je točno 4x skuplje nego obično kravlje...
Ja ga kupim tu i tamo, ali si isto ne mogu "priuštiti" svaki dan litru kozjeg! Ja ga obožavam piti i jedna litra je premalo da mi zasiti želju!!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
......kozje mlijeko u tetrapaku je jako skupo u EU, a s obzirom na našu kupovnu moć to mlijeko ne ćemo još dugo vidjeti na policama naših trgovina! U njemačkoj je točno 4x skuplje nego obično kravlje...

Kozje mlijeko postoji u prodaji nekih trgovina u RH. Skuplje je 3,5 puta od kravljeg mlijeka...dakle vrlo slican odnos cijena.
Odnos cijena vrijedi za svjeze mlijeko.(ovo svjeze uzmi sa rezervom).
Trajno(citaj mlijecna mast i voda-kao i kravlje) je odnos cijene 2,5-3x vise.
Ukoliko netko ima vise informacija molim neka dopuni ovo.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Kod mene u trgovini je vindijino kozje mliko 15.99kn litra,a nedaj bože da ga uliješ u prokuhano moje kozje mliko u 24 sata se sve skupa usmrdi,ne ukiseli nego doslovno usmrdi!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Da smo u uniji ja nisam zaboravio, ali je unija zaboravila na mene. Da unija misli na mene ja bih u trgovini u selu imao kozje mlijeko u tetrapaku, i ne bih držao kozu.

Puno ti je zdravije držat kozu,a trgovinu lipo nazoveš,poručiš i pošalju poštom na kuću,nevidim problem!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam se vratio u njemačku prije 2 tjedna, a dok sam bio u Andrijevcima, tražio sam negdje za kupit kozje mlijeko i nisam imao šanse! Za domaće, mislim! Selo ima cca. 4000 stanovnika i koliko je meni poznato niti jedne jedine koze! Bio sam u Brodu, u konzumu, u kauflandu, u lidlu i nigdje kozjeg mlijeka za kupit! Ista priča sa Đakovom! Žalosno, a uvjeren sam da bi bilo kupaca jer za mene osobno nema ukusnijeg mlijeka!!
To mlijeko iz tetrapaka za 15.99 ne bi ni htio kupit, ko zna šta je sve iz njega izvađeno i koje kemije ima u sebi! Radije bih htio domaće, pa nek i košta!!
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
tu kod nas nije toliko trazeno mljeko tu i tamo puno bolje se proda sir:icon_jook:
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
U koje vrijeme vi dojite? Ujutro i uvečer... u koliko sati. Ja uvečer dođem s paše oko 18:30 - to je pred mrak. Dok sve pripremim i počnem dojiti, već mi više od pola koza spava. Dok dođem do zadnje koze, ta je već u dubokom snu... oko 20:00, a vani je mrkli mrak.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Kod mene u trgovini je vindijino kozje mliko 15.99kn litra,a nedaj bože da ga uliješ u prokuhano moje kozje mliko u 24 sata se sve skupa usmrdi,ne ukiseli nego doslovno usmrdi!

Kod tebe je nesto povoljnije..."dukat" je npr. 21kn..naisao sam i na 18kn ili 7.70kn pola litre..ne sjecam se preradivaca.
Iskustvo koje si opisao potvrduje moju digresiju o "svjezini"...
Koliko je to nezdravo ili koliko stoji na policama zaista ne znam. Ponekad mi se kiseli mlijeko duze od uobicajenog procesa(manja temp.) , ali nikada mi se nije pokvarilo ili usmrdilo nakon 24h...cak niti da ga u ljeto stavim na sunce!!
Ili su zaboravili aditive dodati??? :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh