• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
lipo napiši kozji sir...ulje...vino....rakija....ako ne piše da prodaješ niko ti ništa nemože a oni koji to pročitaju znat će šta i di traže
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Tako je, a ako dođe kontrola/inspekcija, ti samo kažeš da se HVALIŠ i želiš da svi znaju kako to imaš, a ne kako to prodaješ! Znači smiješ sve reći osim da.prodaješ!!!
MIJENJAŠ, POKLANJAŠ, HVALIŠ SE,...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Da li netko zna točno kolika su davanja za opg? Da možeš raditi i posjedovati opg je logično, to ti nitko ne može zabraniti! Moja dva susjeda su u mirovini i to državnoj, oba su bili pajkani, a sad imaju opg i znam da oni nemaju nikakve izdatke, oni bar tako kažu!! Ali nikad ne moš znat točno!!! Evo ovdje 10 odgovora i svi drugačiji!!!
Da li netko zna nešto o opg-u (aktualno) 100%?

Izdana je brosura od strane min.poljoprivrede i sve podatke imas tamo. Zamoli forumase da ti stave link(ne mogu trenutno zbog tehnickih problema).
Umirovljenici nemaju davanja do limita od cca 12700 kn dobiti. Toga se sjecam. Razlikuj umirovljenika, zaposlenu osobu i samo opg. Davanja za samo opg. su oko 550 kn...to je vec utvrdeno.
Ima jedna tema na forumu i tamo se informirajmo.
Pokusavajte doci do informacija na temelju teksta..dakle pitajte gdje je to notirano,odnosno gdje to pise jer ova inf.o uhljebima i "kumovima" je nazalost tocna u vecini slucajeva u savjetodavnim sluzbama. Dok ne iskrsne konkretni problem do tada svi griju stolice i gledaju na kalendar kada ce vikend...
 
Posljednje uređivanje:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Dobro jutro :icon_smile:
Citam vas pomno vec 2 tjedna, od prvog posta.
Imam dvije patuljaste kozice i vjerovatno cu imati puno pitanja, ali sad vas evo samo pozdravljam.

I nemojte umrijet od smijeha sto se ja s mojim minijaturama petljam medju vas, ozbiljne kozare :(wait):
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Hvala decki :)
Malo mi se pomijesalo sve sto sam procitala. Cini mi se da je netko pisao da se bredje koze ne smiju cistiti od parazita i da je netko drugi pisao da se treba cistiti mjesec dana prije jarenja :mur:
Moje su stare 5 i 9 mjeseci i ova starija je bredja mjesec dana.
Sta da radim?
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ovo su Beti i Liza

11jncx5.jpg
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Hvala decki :)
Malo mi se pomijesalo sve sto sam procitala. Cini mi se da je netko pisao da se bredje koze ne smiju cistiti od parazita i da je netko drugi pisao da se treba cistiti mjesec dana prije jarenja :mur:
Moje su stare 5 i 9 mjeseci i ova starija je bredja mjesec dana.
Sta da radim?
mislim da ih možeš očistit od parazita al pričekaj dan dva nek se jave stručniji...ima ih tu,pa će ti dat precizniji podatak
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Mi ti metilje i parazite rjesavamo sa otopinom monila mjesec dana prije jarenja.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Da im sad dam monil objema (jer ste pisali o ciscenju u jesen i proljece), pa pocetkom veljace samo bredjoj jer se treba jarit 08. 03.
Ili sad ne?
Ako ih moram drzat zatvorene tri tjedna, dok one izadju trave vise nema :icon_sad:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Proćitaj na netu uputstvo za monil,termin korištenja za nas je bitan zbog korištenja mlika,neznam kako to ide kod patuljastih.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Za monil ti je velika karenca na mlijeko,pa tretiranje njim dolazi u obzir samo u suhostaju.Koze ne moras zatvarati jer budu one ponovo pobrale metilje i nakon 3 tjedna pritvora :icon_weed:.Monil sluzi da se izbace metilji koji se pokupe u jednoj sezoni,zato se ciste od metilja svaku god.Vitaminizacija se provodi 2 puta godisnje,a ciscenje od parazita je nemoguce zbog karence.Jos ako tretiras sa monilom protiv metilja trebalo bi dati i injekciju protiv potkoznih parazita :icon_thumright:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imas i ljekova koji nemaju nikakve karence a za iverkin i monil karenca postoji i pise da se nesmije koristit u vrijeme bredjosti.
Ja to obbavim poslje jarenja na taj nacin i jarici preko mlijeka dobiju zastitu od parazita!!!
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Hvala za link
Sad je mjesec dana nakon pripusta pa cu pricekat jos malo, a karenca za mlijeko mi ne igra ulogu jer ga nema, prvi put je sjarna.
Jos mi recite sto je siljezad, jer moje po kilazi spadaju pod siljezad, jedna ima 15, a druga 8-9kg.
@matozdenci gdje si procitao da se ne smije davati dok su bredje, htjela bih procitati
Zbunjena sam :icon_e_sad::icon_e_sad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh