• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Luka009, ...
Nije ni čudo, izgledala je predobro da bi dugo čekala!! Kod mene u selu se kaže:
"dobra krava se i štali nađe, ne treba joj vašara!"
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Naj jerovatnije se cisti prirodno!!
Prati njeno ponasanje u slucaju da se preganjiva jer moze se dogoditi!!!
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
Pa znaci najvjerovatnije nije ostala sjarna ?? jer ne vjerujem da bi imala taj iscjedak tek tako ako je sjarna ali me buni sto joj nije otekla vagina zao bi mi bilo skroz dobar je jarac bio alpinac..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemora biti da nije sjarna a ako je u njoj se dogadjaju promjene pa iz tog razloga je prisutan iscjedak!!
A ako nije tjerat ce se pa ces znati!!!
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
OK hvala na odgovorima zao bi mi bilo da propustim parenje ako treba da bude nema veze ovaj put bilo koji jarac jer vec se zavlacim u sezonu onda bi mi jarenje bilo u maju kad pocinju trave uveliko sto mi ne paše zato da mi je sto prije da to zavrsim..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stomak 2 mj. jednak, povećan pa ne znam dali je sjarna ili se dobro najela, zasušena, vime okruglo, mekano, desna strana puno veća od lijeve što prije nije bio slučaj, u stomaku se ništa ne miče.

Ne znam što da mislim i što da kažem. Lijepo se udebljala pa što gabro kaže biti će dobra za kaštadrinu, ali, postoji onaj ali - jako je umiljata i ne bih joj se svidjelo u dimu pušnice.

U zadnje vrijeme je počela tući jaricu naj češće kada jedu premda imaju komotne jasle, dosta veliki valov za smjesu i dosta prostora za kretanje.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sacekaj jos malo sta rec sve je to pomalo cudno!!!
To ti je tako kod koza ko jaci taj kvaci a i to je njihovo moraju se malo gombat!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Jarica je ojarena početkom 5 mj. i još ne traži jarca ili nisam primjetio.
Koza je kod mene od 9 mj. i ako se ne ojari ili ne bude tražila jarca do kraja 1 mj.2015. ide u koaliciju sa svinjama koje se ljuljaju u pušnici.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Je onda ak nemas jarca kak i znas da ga trazi,nebude sigurno tebe pitala.:icon_weed:
Koliko kila ima,mozda je premala.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Jako je uredna i debela, kada sam ovdje napisao prije mjesec dana imala je 28 kg, sada bih je opet trebao vagati. U prostoriji gdje je boks za koze ima vaga, mala stane na vagu i ljulja se.
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
Stomak 2 mj. jednak, povećan pa ne znam dali je sjarna ili se dobro najela, zasušena, vime okruglo, mekano, desna strana puno veća od lijeve što prije nije bio slučaj, u stomaku se ništa ne miče.

U zadnje vrijeme je počela tući jaricu naj češće kada jedu premda imaju komotne jasle, dosta veliki valov za smjesu i dosta prostora za kretanje.

na desnoj strani stomaka se nalaze jarad,a na lijevoj zeludac i burag i ta strana obicno bude udoljena ,a desna popunjena..Kad koza udara druge to je znak d stiti mlade u sebi najbolje se pimjeti kad polazi pored kera naprimjer..to je se vise puta vrtilo ovdje na temi
 

Najnoviji postovi

Na vrh