• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Evo malo slika mojih koza i zečeva koje uzgajam iz hobija znači ništa ne ubijam :finga:
 

Prilozi

  • DSC00419.jpg
    DSC00419.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 624
  • DSC00401.jpg
    DSC00401.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 1,305
  • DSC00404.jpg
    DSC00404.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 681
  • DSC00353.jpg
    DSC00353.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 502
D

Dejan Krusevac

Guest
Ja imam dve koze, domace rase, koje drzim iskljucivo za mleko, jer imam dva sina, koji mleko i sir obozavaju...

Juce ujutru je jedna koza, ova malo starija, ojarila tri jareta, dva muska i jedno zensko, dok ova druga ce za neki dan..To drzimo iskljucivo radi dece i mleka..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Meni i treba za meso..

Jaretina je jako trazena u mom kraju, i zelim da imam tu sortu zbog mesa, kako zbog moje porodice, tako i za neku prodaju..U Srbiji musko jare burske koze od 4 meseca je oko 250 do 300 eura, a tu je i cena zenskih jarica, i jako je trazeno, pa se moze izracunati da se dodje do pristojne neke zarade..

Ove cijene kod vas su abnormalne za jariče kod nas jarič koji je testiran kvalitetno grlo sa rodovnikom kupiš za 200eura pa i manje,jariči od 4mjeseca starosti su po 100E zavisno o težini cijena varira po kilaži ali ovakve cijene to je previše,jesu li ljudi poludili ili je to zbilja stvarna cijena:prayer:
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Svega mi na svetu, cene u Srbiji su takve..Mogu ako zelis da ti dam nekoliko brojeva pa sam proveri, a i onaj broj koji si ti meni poslao na PP, taj za musko jare od 4 meseca trazi 550 eura !!!

Cene u Srbiji za burske jarice su od 250 do 300 eura po komadu!! U Srbiji burska rasa jos nije priznata, i verovatno je to uzrok tome,a jako je tesko uvesti iz recimo Hrvatske ili Slovenije..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Krivo si ti mene shvatio nije da ja tebi nevjerujem nego si nemogu zamisliti šta je tim ljudima kad traže toliko za grlo šta je puno puno je reci mi kak se kreču cijene opčenito dojnih koza ...
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Zaista ne znam, ali ako zelis mogu se raspitati..

Ja sam prosle godine za svoju upotrebu, ova koja je juce ojarila tri jareta, i jos jedna koja ce za neki dan, kupio za 100 eura. Imaju zajedno oko 3l mleka dnevno..

Meni je pored mog drzavnog posla, bavljenje paprikom glavni posao, a sada zeli da gajim burske koze, pa sam usao u sve oko toga ozbiljnije, jer znam da se jaretina jako trazi kod mene..

Inace mislim, ne tvrdim, da je kozarstvo u Srbiji u jako losem stanju, i da sve sto se radi, radi se individualno, i rizicno..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
To je uredu za 100E za vlastite bpotrebe kod mene francuska alpina jarići koje sam kupovao 50 E tek odbiti od sise pa do neke dojne koze oko 200E pa i više ,akomimaš želju i volju samo naprijed ne odustaj svaka se želja da ispuniti nek ti je sretno .
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Hvala na svemu..

Imam volje i zelje, i sve sto radim oko poljoprivrede radim sa voljom..Ili da bude kako treba, ili necu da radim..

Evo mesec dana, gledam najjbolju varijantu za burske koze..Cak sam kontaktirao i u Americi neku farmu za vestacko osemenjavanje, pa cu videti kako i sta..

Vrlo rado bih ja koliko sutra dosao do tebe ili do Slovenije, kupio nekoliko komada jarica i resio stvar, da je to moguce zbog uvoza..Ali jbga, ovde se seljaka sete samo pred izbore i nikad vise..

Poljoprivreda u Srbiji je u jako losem stanju,a potencijal OGROMAN...Na svim poljima..

Ja imam ispasu za koze jako finu, i potrudicu se da uradim sve sto je do mene..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo malo slika mojih koza i zečeva koje uzgajam iz hobija znači ništa ne ubijam :finga:

Koze su ti dobro uhranjene nema šta kak si zadovoljan sa sanskom pasminom
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
jedna je sanska a druga hrvatska bijela koza.Obje sam spasio od noža,nema bolje,to su moje maze.ona je prije 10 tak dana 2 ojarila ali se jedno rodilo mrtvo...da pitam usput hraniš li koze sa starim kruhom?čitao sam nešto o tome neki nikako a neki čak po 1 kg dnevno...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Prije sam davao stari suhi kruh ali u malim količinama ne puno sad ne neče im naškodit ako je suh i u malim količinama dvije tri šnite.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Prugica od sinoć neće jesti. Inače kada ulazi u štalu, prvo traži kantu s zobi ( kako god je to spremila i sakrila ona ju uvijek nađe) a sinoć nije ni pogledala svoju zdjelu s klopom. Stoji na mjestu, napravi možda mali pomak i to je sve, vidjela sam da je pila malo vode. Čak ni sijeno neće jesti. Ne vjerujem da se je nešto silno najela na paši jer je Roška navalila na svoju klopu kao d danima nije ništa okusila.
Moram li se zabrinuti?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jeli to ona koja je skotna ako je možda če se kotiti inače to je neko ponašanje prije kočenja ako nije onda pripazi ako se i dalje bude tak ponašala zovi vetrinara
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Po riječima veterinara obje su skotne, na Prugici se vidi jer je kao balonček, Roška se tek sada počela malo proširivati u struku. Samo stoji, malko se protegne kao mačka i to je sve. Koliko to može trajati ako se sprema na koćenje? Ovo joj je prvi puta. Nakon koliko vremena se trebam zabrinuti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pošto ti se to dešava Prugici a veliš da je kao balonček onda bi se trebala kotiti danas ili sutra tak se večinom ponašaju vidi dali joj ide kakav iscjedak večinom legne sastrane i nije zainteresirana ako se počne čudno nešta dešavati onda zovi vetrinara
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
A budemo vidli kako će biti. Puštala sam Rošku van pa je i Prugica izašla i pase pomalo, bira si cvjetove maslačka za klopu. Onako je mirna, malo popase i legne pa preživaaaaa ta dva zalogaja. Mama joj je smješna, ona se danas pak cijeli dan nešto mekči. Maloprije smo se čak i posvaditi uspjele mekčući ha ha ha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Akoje sama izašla i pomalo jede pa legne znači da bi se mogla kotiti i to uskoro malo pazi na ponašanje da nije nešta drugo a ja mislim da češ do sutra imati podmladak
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ne znam tko tu koga zafrkava. Ušla je u štalu, čak poklopala nešto zobi ( ma malo), ali je zato navalila na sijeno i sada me gleda onako blentavo, ma što ja to hoću - ona jede. A na vrtu je večinom ležala u hladu i preživala svoje. Valjda ću kroz koju godinu znati prepoznati kada će se koza jariti, a kada je nešto drugo u pitanju. :vragek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Upravu si s vremenom naučiš kad je bolesna a ova tvoja bi se mogla i kotiti pošto neznaš datum večinom se kote u jutarnjim satima nije uvjet,pa nemoj se iznenaditi u jutro da ugledaš podmladke....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Hvala na savjetima i riječi ti se pozlatile. Iako bi voljela prisustvovati jarenju, samo kao promatrać. Do sada sam bila babica mačkama, svojim psima pa bi ovo bilo još jedno zlatno iskustvo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh