• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Poslala sam broj. Sorry, jučer nisam više stigla do kompa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

Kozojarac

Guest
Molio bih te da mi pošalješ broj na samozadown@gmail.com
Inače me zanimaju ženske pa najbolje da ih sam pitam je li što ostalo.

Zahvalan!

Hm? Nešto sam krivo napisao?
Pa može i na PM, s istim sam mailom registriran, samo sam mislio da mi ne pobjegne jer još nisam nikad čitao PM.
Al' valjda ću se snać'.


[EDIT] 12:06

Baš čudno, ništa još nije došlo na mail ni na PM.
Valjda su u T-Comu otpustili previše radnika pa sad preostali sporije dostavljaju :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
imaš pp s brojem telefona, ne znam kako nije stiglo na mail.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kozojarac ako si zainteresiran za francuske alpine čistokrvne sa papirima mladi su bili po nekih 300 kuna pretprošle godine kad sam ja kupovao između Vrbovca i Bjelovara ako si zainteresiran pa potražim broj.
 
K

Kozojarac

Guest
Hvala lijepa farmer, ovo od zibbe mi bolje odgovara a izgleda skroz moguće!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Kozarstvo = više iz hobija

Interesira me dali ima ljudi na forumu kao ja da se bave sa kozama iz hobija
 

pero1q

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
23
Ima, bar za sada. Sa tri koze i jednim jarcem ni nemože biti ništa drugo do hobi, mada i tu imaš neku korist.

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

Kozojarac

Guest
I ja se bavim kozama iz hobija i još nikad nisam ni jednu prodao niti jeo, kao ni jarića.
Ali nešto jesam mijenjao i jeo puno odličnog sira.
Osim toga koristim koze kao eko-kosilice :)

Svakomu tko se kani baviti kozama profesionalno preporučio bih da se prvo bavi hobistički jer tu može dobiti "školu" a da ga puno ne košta.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ma i ja imam koze iz hobija, u biti zbog mlijeka za djecu i mene.
Mužu su interesantne baš zbog košenja trave, inače je ljeti svaki dan za kosilicom i više ne pitam što ćeš raditi, nego koji dio danas kosiš ( jel dvorište, ulicu, vrt, vrćak ili čak onaj dio na polju ispod šljiva). Ovako će bar jedan dio pokositi koze, muž imati vremena biti s nama više ( sve koze na brojua avuci siti što se kaže). Iako muž već planira okrenuti jedno kozle za svoj ili dječji rođendan, ovisi o tome kada će se ove dvije jariti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

Kozojarac

Guest
zibba kaže:
Iako muž već planira okrenuti jedno kozle za svoj ili dječji rođendan...

I ja sam krenuo s sličnom idejom ne računajući na okolnost koja se pojavila.
Od rođenja živim na selu u realnom svijetu i nemam problema s klanjem životinja za jelo.
Međutim kako smo počeli s kozama moje ubilačke sposobnosti su na teškoj kušnji i mislim da to ne bih mogao ili želio napraviti. Sad je pitanje "kako dalje"...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Zato je muž rekao da se neće vezati za njih, maziti ih i slično, dok kraj mene već dvije imaju i ime.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Ja imam 6 koza i tri male kozice.počeo sam prije godinu dana.Ne prodajem jariće sve ostavljam,samo mlijeko prodam svježe i kao sir jel nemogu sve popit sa nećakom... Kako sir pravite?dal kuhate pa odvajate sirutku?-kao ja il ima neki drugi način.čito sam da se kupe gljivice neke pa da mlijeko samo sazrije,tako da se dobi veća iskoristivost mlijeka?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sa tom količinom mljeka drži se tog recepta jedino ako se želiš zafrkavati onda uzmi sirilo
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
znači neću postić sa time ništa količinski više? nesmeta mi sirutka jel je nebacam nego dajem svinjama u napoj...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa na tu količinu nečeš a imaš više posla i računjanja omjera sirila i mljeka pa ti se desi da ti je sir malo žilav treba više iskustva sa tim .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo malo mojih koza na paši trave je malo nema kiše pa brste i po malo čiste

pict0015o.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:
D

Dejan Krusevac

Guest
Pozdrav svima..

Ja sam Dejan iz Krusevca, i ozbiljno bih zeleo da udjem u pricu oko burskih koza, pa me zanimaju neka vasa iskustva, kao i ima li ko za prodaju, ali da nisu mesanci vec cistokrvna sorta i koja je cena.

U Srbiji burska rasa jos nije registrovana, pa imamo i sa time problem, ali ja zelim da krenem sa tom sortom.

Veliko hvala..
 
K

Kozojarac

Guest
Pa na tu količinu nečeš a imaš više posla i računjanja omjera sirila i mljeka pa ti se desi da ti je sir malo žilav treba više iskustva sa tim .

Mi se lani ubili sa sirom! A istu sudbinu si želimo i ove godine.
Probao sam raditi sir prirodnim putem, da se mlijeko ukiseli - nije mi fin. Onda sa sirovim mlijekom i sirilom, isto mi nije nešto. I na kraju s kuhanim mlijekom i sirilom - e, taj je pravi. Ima kremast okus i bez kiseline je pa mi to jako paše. Iako, vjerujem da je nekomu bolji drugačiji sir. Probao sam dodavati i kopar, biber, bosiljak, češnjak i crvenu papriku. Radio prge a ove se godine spremam dimiti. Sir je jako zanimljiva tema u našim - amaterskim uvjetima!

Probao sam još nešto. Kuhao sam ocjeđenu sirutku iz SIROVOG mlijeka i dobio "skutu". Isto je zanimljivo za probati katkad. Iz kuhanog mlijeka ne ide jer ostane u siru, zato i jest kremast.

Sirutka ni meni nije problem jer imamo svinje. Koliko sam vidio ni njima nije problem :gitarist:

No, kako s vrhnjem. Probao sam ga, malo je gorkasto.
Koristi li se i ono za nešto?
 
K

Kozojarac

Guest
Pozdrav svima..

Ja sam Dejan iz Krusevca, i ozbiljno bih zeleo da udjem u pricu oko burskih koza, pa me zanimaju neka vasa iskustva, kao i ima li ko za prodaju, ali da nisu mesanci vec cistokrvna sorta i koja je cena.

U Srbiji burska rasa jos nije registrovana, pa imamo i sa time problem, ali ja zelim da krenem sa tom sortom.

Veliko hvala..

Koliko znam burske koze se uzgajaju pretežno za meso.
Neki se bave isključivo tim kozama i koliko čujem zadovoljni su.

Ako se radi o kupnji za poslovne svrhe tu nema igre. Mora se kupiti "s papirima", veterinarskim nadzorom i od provjerenih prodavatelja.

Ja nažalost ovaj čas takvoga ne znam.
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Meni i treba za meso..

Jaretina je jako trazena u mom kraju, i zelim da imam tu sortu zbog mesa, kako zbog moje porodice, tako i za neku prodaju..U Srbiji musko jare burske koze od 4 meseca je oko 250 do 300 eura, a tu je i cena zenskih jarica, i jako je trazeno, pa se moze izracunati da se dodje do pristojne neke zarade..
 
Na vrh