• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta
P

propali-farmer

Guest
kupio bi nekoliko koza pa me zanimaju cijene mladih,starih,bredih i kaj bi bilo najbolje kupit???
 
C

crog

Guest
Tu računica ne štima pa koliko mljeka ide u tvoj sir i koliko teži malo si jeftin nerentabilan..

oprostite na smetnji al htio bih Vas upitati kolika je cijena kozjeg mljeka i sira, nebi zelio nekom prodat a da poslje shvatim da je cijena bila previsoka! unaprijed hvala!
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
ljudi,imam za prodat oko 20 mladih jarica,od ove sezone!ako nekog zanima...
jarice su francuske alpine!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
oprostite na smetnji al htio bih Vas upitati kolika je cijena kozjeg mljeka i sira, nebi zelio nekom prodat a da poslje shvatim da je cijena bila previsoka! unaprijed hvala!

Kod nas ide cijena od 10-15 kuna po meni je 10kuna realna cijena jer mlijeko kupuju za bolesnu djecu i starije bolesne ljude pa u ovoj besparici mislim da nije dolično još takvog čovjeka guliti 10 kn je po meni cijena ok...
 
C

cikla

Guest
ljudi,imam za prodat oko 20 mladih jarica,od ove sezone!ako nekog zanima...
jarice su francuske alpine!

Kolika je cijena,koliko su stari,s rogovima ili bez
 
C

cikla

Guest
Prvi kozji sir u zivotu, ah nije bas slavno zavrsio okus je dobar al je brasnast, mislim da sam pogrijesio u mjesanju! radio sam ga sa octom i pustio sam da mljeko malo zakipi al mislim da sam zaribal mislim s mjesanjem! Dal mi moze netko malo pomoc s tim, znam da svatko ima svoje tajne lol al samo onak mala pomoc ahhaha!

Ja isto ponekad radim s octom ali mi ispadne sve ok,znači kad mlijeko zavrije ugasim vatru i na svaku litru mlijeka stavim žlicu octa znači ako staviš četiri litre mlijeka dodaš četiri žlice octa,lagano umiješam ocat u mlijeko i ostavim par minuta da se skupi u gruš ražrežem nožem gruš i stavljam u kalup............eto tako ja radim ,naravno soliš po želji
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
U sir mi ide 2.5 litre mlijeka tj. za 25 kuna prodajem jer toliko ide mlijeka u njega...cca je 60 grama,prodajem sve tu u selu pa ga zato dajem po toj cijeni,a kad ga vozim u zg.usput mi je jel uvijek nesto jos obavim usput,sta je to malo,po koliko ti prodajes sir
 

TUNUS

Novi član
Tu od
2 Svi 2012
Poruka
12
problem: imam mladog jarčića 4mj. rogovi su mu dosta meki i listaju se, inače jede sve normalno , šta bi mogao biti uzrok . Hvala
 
F

Francis

Guest
Savjet - jarić malo jede i većinom spava

Pozdrav svima! Trebao bih savjet, nabavio sam dvije jarice i jednog jarića prošli tjedan (točnije prije 6 dana). Problem je što se jarić ponaša drukčije od jarica, samo stoji poluzatvorenih očiju i sve manje jede. Prema tipu od kojeg sam ih kupio stari su oko 45 dana. Jučer sam nabavio kozu staru 4 godine sa dva mala jarića stara 9 dana. Izmuzeno mlijeko sam ponudio jariću, malo je pio, ali ne previše, i ne halapljivo kao jarica. Brinem se, imate li kakav savjet?
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
problem: imam mladog jarčića 4mj. rogovi su mu dosta meki i listaju se, inače jede sve normalno , šta bi mogao biti uzrok . Hvala

Rogovi inače nisu tvrdo tkivo ili kak večina misli kost kod odraslih životinja rog se zna listati zbog struganja i grebanja po drveču betonu opčenito po svačim rog je ko nokat kad se jednom počne listati večinom se stalno lista,pošto je to mladi jarić možda mu fali vitamina ili način ishrane ne odgovara dali ide van ili je u zatvorenom probaj mu dati AD3 vitamine i ako daješ šrot umješaj malo kostovita ili selena jedino se nadam da nije kakva bakterija.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pozdrav svima! Trebao bih savjet, nabavio sam dvije jarice i jednog jarića prošli tjedan (točnije prije 6 dana). Problem je što se jarić ponaša drukčije od jarica, samo stoji poluzatvorenih očiju i sve manje jede. Prema tipu od kojeg sam ih kupio stari su oko 45 dana. Jučer sam nabavio kozu staru 4 godine sa dva mala jarića stara 9 dana. Izmuzeno mlijeko sam ponudio jariću, malo je pio, ali ne previše, i ne halapljivo kao jarica. Brinem se, imate li kakav savjet?

Možda samo tuguje za svojom mamom i stadom hrani ga po malo sa mlijekom daj mu više puta na dan i zobanja posveti mu malo pažnje poigraj se sa njim možda dođe sebi ako ne uvjek je tu vetrinar,večinom kod kupnje koza ili kozliča treba paziti u kakvom su stanju i oni i njihovi roditelji uvjeti držanja dali su cijepljeni protiv metilja dali su dobili vitamine nije dosta samo uzeti životinju pa se na kraju zezneš jer ništa nije jeftino
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Kod mene jedan jaric nema rogova,ali mu je na jednoj strani izbila neka kvrga koja je tvrda.on skace,jede trci kao ostali znaci sve je normalno,da vas pitam jeli se ko kad susreo s time..pitao sam veterinara on kaze da je to zlijeda i da ce kao to proc..
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
zna li tko kako se radi onaj neki sir od Sirutke koja ostane nakon pravljenja sira. Uspjela sam napraviti kakv-takav sir ali mi ostane dosta sirutke pa ne znam što da s time radim. Čula sam da se može napraviti neki a... sir od toga.
 

TUNUS

Novi član
Tu od
2 Svi 2012
Poruka
12
Rogovi inače nisu tvrdo tkivo ili kak večina misli kost kod odraslih životinja rog se zna listati zbog struganja i grebanja po drveču betonu opčenito po svačim rog je ko nokat kad se jednom počne listati večinom se stalno lista,pošto je to mladi jarić možda mu fali vitamina ili način ishrane ne odgovara dali ide van ili je u zatvorenom probaj mu dati AD3 vitamine i ako daješ šrot umješaj malo kostovita ili selena jedino se nadam da nije kakva bakterija.

Hvala na brzom odgovoru , sve sto si nabrojao mu dajem osim selena , probat cu mu dati
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zna li tko kako se radi onaj neki sir od Sirutke koja ostane nakon pravljenja sira. Uspjela sam napraviti kakv-takav sir ali mi ostane dosta sirutke pa ne znam što da s time radim. Čula sam da se može napraviti neki a... sir od toga.

Zibba mislim da se od sirutke radi skuta ili tak nešta mislim da ima negdje u temi o tome ali ja to nisam nikad radil a sir ti je jednostavno napraviti
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
zna li tko kako se radi onaj neki sir od Sirutke koja ostane nakon pravljenja sira. Uspjela sam napraviti kakv-takav sir ali mi ostane dosta sirutke pa ne znam što da s time radim. Čula sam da se može napraviti neki a... sir od toga.
Zibba mislim da se od sirutke radi skuta ili tak nešta mislim da ima negdje u temi o tome ali ja to nisam nikad radil a sir ti je jednostavno napraviti
Službeni naziv je albuminski sir. Imao sam u nekoj skripti tehnološki proces proizvodnje albuminskog sira ali tko zna gdje je...:roll:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kad bi neko dao pravi recept da se proba znam da se sirutka zagrijava i onda se pojavi ta skuta koja se izvadi i doda malo zagrijanog mlijeka stvi se u krpu i tak stoji jedno par sati i onda se koristi nisam nikad probao ...
 

TUNUS

Novi član
Tu od
2 Svi 2012
Poruka
12
ima li neko za prodat sanske jariče , ženke za uzgoj kvalitetne i koliko bi bila cijena ,moze i na PM. HVALA
 

Najnoviji postovi

Na vrh