• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Zanima me može li se kako staviti el. pastir na pletenu pocinčanu ogradu da spriječim koze i kokice da bježe iz svojeg ograđenog prostora. Više ne znam kako da ogradim a da ne bježe i jedni i drugi. Prostor je od kojih 200 m2, s time da je s jedne strane čvrsta zidana ograda preko koje ne mogu, s jedne strane je štala, tako da u biti mi je potrebno za kojih najviše 40 m žice. Ovako stalno bježe na polje u žito i vočnjake.

moze pocincana!mi imamo sa inox zicom 1mm i mogu ti rec da je to prva liga naspram ove plasticne sa nitima jer su nju katkad znale rastegnut pa niti popucaju i onda vise ne provodi!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zanima me može li se kako staviti el. pastir na pletenu pocinčanu ogradu da spriječim koze i kokice da bježe iz svojeg ograđenog prostora. Više ne znam kako da ogradim a da ne bježe i jedni i drugi. Prostor je od kojih 200 m2, s time da je s jedne strane čvrsta zidana ograda preko koje ne mogu, s jedne strane je štala, tako da u biti mi je potrebno za kojih najviše 40 m žice. Ovako stalno bježe na polje u žito i vočnjake.

Koliko sam te shvatil ti bi da struja ide po čitavoj žici ili nešta drugo .
Za koze staviš jednu pocinčanu žicu na visinu od 40cm i riješila si se problema šta se tiće koza sa pastirom .Kokoši riješiš tak da uzmeš mrežu onu zelenu za sjenu ali ne nju ima za voćke protiv mraza mislim da je 2m je široka jedan metar ti je oko 5kn kod Banića razrežeš ju po polovici dobiš metar visine i sa vanjske strane ograde ju staviš i riješila si se problema za kokoši tak sam ja sebi napravil i više nejdu van dužinu mreže si izračunaj ako ti treba za 40m to ti je 20 metara mreže i ide po pola ..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
I odvojio sma u drugu temu orezivanje paponjaka gledao sam neke slike sinoc probo da uzmem ne da mi nogu otima,a ne smijem da je plašim jer je skozna pa da je reko sta ne poremetim,a vidim da su joj već polijepo se zavili naprijed..NE znam mozel se to snairat da je šetam malo po asfaltu ili kamenu :)

Nediraj sad papke dok ti se ne ojare koze a reži ih tak da ju polegneš na zemlju jedan drži za glavu i bez problema odradiš posao.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Kakva mi korist od žice na visini od 40 cm kada jarac skoči na zid od 130 bez problema.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Kakva mi korist od žice na visini od 40 cm kada jarac skoči na zid od 130 bez problema.
Citao sam po netu imas prirucne el.pastire. Izolator je plasticna vodovodna cijev isjeckana na manje komade i kroz njih se provuce zica,A oni bi trebali-ti izilatori -na nekim metalnim nosacima koje zasarafis kroz betonski stup.To bi trebao muz ili netko ko zna napraviti. Obican auto akomulator i kad ih nekoliko puta zdrma struja navodno se vise ne usude ici do ograde. Cijela pletena ograda ona pocincana bi mogla biti isto pastir ali zbog izolacije od zemlje je to puuuno kompliciranije. Kao sto kolega rece jedna zica na visini 40cm i rijesene kozje avanture :)

Kokosima potstucaj krila i nece moci preletjeti preko ograde:)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kakva mi korist od žice na visini od 40 cm kada jarac skoči na zid od 130 bez problema.

Krivo smo se razumjeli ja sam mislil da imaš već postavljenu žićanu mrežu pa da ti probijaju onda je ta žica sa strujom dosta jer kad se jednom opeće više nejde blizu ako nemaš već žicu onda trebaš staviti bar 4 žice sa strujom...
Nisam po tvojoj poruci shvatil jeli na kraju imaš žićanu mrežu ili ne...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
ma ja tu imam ograđeno pletivom ali preskaču. U planu je u proljeće komplet mijenjati ogradu, postaviti nove stupove i srediti sve, do tada moram nekako srediti ogradu da ne preskaču jer odu susjedu u žito, a i vočke su mi sredile. Za koke mi nije takav problem, one ne rade štetu, ali odlaze k susjedu koji mi ih uredno donosi doma da bi one opet zbrisale.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
onda kad promjeniš ogradu stavi jednu žicu na sredinu i jednu u gornjem djelu sa pastirom kad osjete da je struja nebudu išle blizu ograde pa ju više nebudu trgale
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Koliko ti je visoka ta ograda tj.zica?
Moje su ogradjene pletenom zicom i ne preskacu je-visina 120cm.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
ta ograda je 125 cm. Ali zanimljivo je da jarac u štali nikada ne ostaje u boxu, skoči na zid od 130 cm kao od šale.
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
ja sma počeo da pravim kozarnik dimenzije 3,80 x 3,10 od drveta već sam postavio 6 hratsovih stubova ako neko ima kakvih ideja savjeta da mi kaze u vezi poda krovnog pokrivača zastite drveta jasala prozor avrata i slično..
 

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
aloo ljudi... ima li kakav otkup kozjeg mlijeka u slavoniji... znači nekih 50-100 km oko osijeka???
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
imam jedno pitanje koju rasu koza preporučujete za uzgoj ,najviše bi se držale 2koze radi mljeka i kojeg jareta za ražanj doma za fešte :icon_fU::icon_madu:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Recimo do nekih 1000kn raspon cijena se kreće od 700-1500kn za tvoje potrebe mlađa koza nekih 800kn i to sjarna bi se dalo naći u ovoj besparici
 
Na vrh