• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Dali netko zna kako da bar malo popravim mlijecnost jer sad sam vec u brizi, S njih 4 jedva namuzem 2 litre po muznji a nkad i manje.....sijeno imaju svako vece,srot s dodatakom sojine sacme ujutro i na vece svijezu travu po danu,vodu koliko god zele i stalno je mijenjam da se ne zgrije....neznam sto im je....prije su davale i duplo vise....ima li tko od iskusnijih kakav savjet kako da dobijem vis mlijeka.

Cjelodnevna ispasa svjeza zelena trava dan i noc ako je moguce da su vani na travi !!! Malo sijena tek za prezivanje.... sve drugo mislim da je manje bitno...cak i vodu bas ne piju puno dok pasu zeleno svjeze...a mlijeko je samo takvo -prva liga !!! SAMO PRIRODA I STA RASTE IZ ZEMLJE-DAME BIRAJU :
Podrazumijeva se da su zdrave...moraju imati sjajnu masnu dlaku !!!!!
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
Ispasu mi je za sad nemoguce osigurati al po cijeli dan im stavljam svijezu nakosenu travu u obor.....eto i jutros kad sam ih pomuzao izmijerio sam 2 litre mlijeka...mislim da je to dosta malo....koliko vase davaju...zelio bih cuti i od drugih uzgajivaca i ljubitelja.....
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Ja trenutno imam 12 na muzi i imam i do 38l mleka a inace su sve u rasi francuska alpina.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ispasu mi je za sad nemoguce osigurati al po cijeli dan im stavljam svijezu nakosenu travu u obor.....eto i jutros kad sam ih pomuzao izmijerio sam 2 litre mlijeka...mislim da je to dosta malo....koliko vase davaju...zelio bih cuti i od drugih uzgajivaca i ljubitelja.....

Čekaj malo 2 l mlika od sve četiri???
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
Da!!!!! Od sve 4.....Zato mi nije jasno sto je....Evidentno se nesto desava....Ne pokazuju nikakve znakove da ih nesto boli....normalno jedu....ne mekecu...sve se cini normalnim i ok.samo mlijeka nema....Neznam i nemam iskustva sta da im dam....razmisljam da kupim koncentrat za krave muzilice i da pomijesam jedno 20 do 30 posto u srot u koji vec stavljam 20 posto sojine sacme....Uhhhh ....neznam ni sam sta da im dam....ako netko ima neki savjet molio bih da pomogne....
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
E da pogledaj da se ne isisavaju same :) Nemoj im davat kukuruzu tj srot-moze ali samo malo jer ces im shebat zeludac!!Probaj kupiti dobre lucerne i ljulja i nek to imaju koliko zele jesti!! Dok im nakosis trave jel pojedu svu travu? Koliko im nakosis Tacke ili vise ? KOliko dnevno im das svjezu travu jest ??
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Pa sk godine ce biti vise jer su 4 koze u prvoj laktaciji ja se nadam sl god i preko 43l
 

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
pozdrav drusto!imam jedno pitanjce kako da sprjecim jare od 7 mj.koje je ostavljeno za priplod da mi ne posisa mlijeko jer muzem kozu,ja dodjem a ona mi sve pojela lopuza----stavljala sam kozi neke "grudnjake"ali ako je labavo spadne a kad stegnem vidim da joj smeta pa mi zao ---cime da namazem vime da nedira jare,znali tko-pozdrav
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
E da pogledaj da se ne isisavaju same :) Nemoj im davat kukuruzu tj srot-moze ali samo malo jer ces im shebat zeludac!!Probaj kupiti dobre lucerne i ljulja i nek to imaju koliko zele jesti!! Dok im nakosis trave jel pojedu svu travu? Koliko im nakosis Tacke ili vise ? KOliko dnevno im das svjezu travu jest ??

Dajm im 2 do 3 tacke dnevno, i mislim da im j dosta jer niti ne pojedu toliko,uvijek ostane...htio bih kupiti barem jednu dobru alpinku al kad neznam gdje da je nadjem a da budem siguran...
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Da nesto je tu cudno ?! Nesto ne stima ! Nisam siguran da li si napisao koliko su stare koze ?!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
pozdrav drusto!imam jedno pitanjce kako da sprjecim jare od 7 mj.koje je ostavljeno za priplod da mi ne posisa mlijeko jer muzem kozu,ja dodjem a ona mi sve pojela lopuza----stavljala sam kozi neke "grudnjake"ali ako je labavo spadne a kad stegnem vidim da joj smeta pa mi zao ---cime da namazem vime da nedira jare,znali tko-pozdrav
ne postoji to sredstvo ....nego odvoji ih fizički dva tri tjedna a onda će bit sve ok
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
Ajde stavi slike svojih koza,jednu sa boka i jednu samo vimena,nešto je tu čudno.
Da.Cudno je....Jedna je stara 4g,druge dvije 3g a od ove prve sam ostavio proslogodisnju jaricu sto znaci da je stara 16 mjeseci.....Sto se tice slika pokusat cu nac nekog da mi to napravi jer za mene je to spansko selo....al rijesit cu to....
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
Da....Nije mi bas jasno....Samo da uspijem nac jednog deckica da mi ih uslika pa cete ih vidjet....Nisam spomenuo da i vimena im nisu tako mala cak i ona prvo jarkinja sto sam pisao o njoj da sam imao problema s muznjom jer su joj cice male sad je muzem bez problema. Dobro ih hranim i stvarno imaju velike stomake...Mnogi kad ih vide pitaju me dali se sad trebaju jariti.... Neznam sta im je....Mozda su napuhnute....Stvarno neznam....Pocetnik sam al ih stvarno volim i pokusavam im stvoriti sve najbolje uvijete koliko je u mojoj moci...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ma koje rase koze bile moraju dat svaka 1,5-2l dnevno,a on od 4 dobije 2l???:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh