• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Hvala na lijepim željama isto to zelim i tebi.
Kaj se tice grla sveukupno ih ima 150kom,druge tj.ove god bi ih trebalo biti 115-120 koza u laktaciji.
Zasmetala me ova zadnja epizoda poljoprivredne gdje su ljudi to opisali kao zlatni rudnik,okrece se tu lova ali se i raaadi puno.Pustil sam kolegi da vidi litrazu kad je to trazio i onda maknuo jer to gledaju mnogi ljudi(zavidni ljudi)koji uopce nisu na ovom forumu kao clanovi i onda to mnoze puta puta sa digitronom i to je za njih gotovo,to je zarada...
A nije ni priblizno tak, ulaganja su na sve strane samo novci lete od nas na razne gluposti koje nam namecu drzava i "strucnjaci",pa su tu i normalni troskovi,struja drugi racuni,nafta,repromaterijal,popravci....
Ne kazem da se ne isplati ali je trebalo do toga doci a ljudi misle da je to samo tak.

Ove kuglice nisu nis opasno to i nasih par koza ima pa je mlijeko i dalje odlično.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja koze držim da ne kupujem mlijeko dok moja supruga prodaje pakovano mlijeko koje mi ne odgovara, jer mnogi ne jedu ono što prodaju.

Što se tiče zarade: prije 20-ak godina kod supruge je došao majstor (ima ih više) i za smjenu napravio 1000 kom. proizvoda koji se prodaju po 5 kn/kom. Na kraju smjene je rekao kako je to dobra zarada za 8 sati samo on zaradio 5000 kn na što sam mu ja rekao: do finalnog proizvoda je korišteno 26 električnih strojeva, koristio si nekakav repro materijal i u konačnici ima 15 vozila koja su registrirana i svako vozilo vozi čovjek i molim te nemoj nikada više ući u ovaj objekat.
Nije ovom tekstu mjesto ovdje, ali se uglavnom svodi na isto u svima poslovima.
 

Ribolovac123

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
4
iles6p.jpg


Evo ih stigle su
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moja je jarica kao ova sa ogrlicom.
Mala zloća još nije tražila jarca, uši ću joj vezati na mašnu.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Koliko odraslim kozama smetaju ove hladnoće? Naime, štala mi je ogromna i nema prozora. Temperatura u njoj vjerojatno nije ništa viša nego vani...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nesmeta im hladnoca!!!
Najvaznije je da nema propuha i da je dobra stelja!!!
Ja im mjenjam stelju svakog proljeca a sada je stelja debljine 20-30cm i mogu reci da dobro zagrije stalu!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod mojih su pune jasle sijena. Imam dvije vrste sijena i baš ga ne vole jesti dok djetelinu jedu. Kako je zahladilo slabo jedu smjesu.
Znači ne treba im često čistiti.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Kolike minus temperature koze mogu podnit,ovdje u nas je sada po noći -3-4 koze jesu u drvenoj baraci prilično zatvorenoj i na dosta stelje,svejedno me je strah jer je voda u siću unutra smrznuta a i puše bura jaće nego ona u Makarskoj!?
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Gabro moje koze su vani po zelji-kod mene je evo sad -15 i kozarnik im je sa ove ispusne strane otvoren.Dlaka im je narasla -ko medvjedi su sad :) Stelja je debela i suha...sijena imaju a voda im je smrznjena ali na vrijeme to mijenjam...Hodaju i skacu ponekad po snijegu i traze travu a do koji dan su se sprdale s iste :) Ne vole biti u kozarniku po lijepom vremenu samo po kisi vidim da se vole zavuc pod krov...eto
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Tihi iskren odgovor a provjeren u praksi sve je to;no 100% .Sve najbolje tebi a i svim ;lanovima foruma u 2015 godini od Mudri'a!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A danas ludnice:(giggle):,jutros oko 9 došli u štalu sva voda smrznuta u nas je bilo -5 sa udarima bure od 150km/h,spremim ja ka i svako jutro u sić po 20dkg ječma,prekrupe,mekinji, par feta kruha i nalijem vruće-tople vode cca 7-8l,trebalo je snimat koliko brzo je svaka popila tu kolićinu nevjerovatno! Imam 4 koze,2 jarice (neznam jesu li skotne) i jarca jutros popili 40l tople vode,a popodne oko 3 opet 20l čiste vode,nisu toliko pile ni u srid lita,nemogu vjerovat!! Ima li ko objašnjenje za ovo ovo nisam nikad doživio?
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
mozda zato sto je topla...ali mislim da im nebi trebao dati toliko koliko zele i piju...zna se sto je normalno i stop !!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Postovani kozari koristim priliku i vrijeme da Vam cestitam i zazelim svu srecu u 2015 godini...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Gabro nedas im kuhanog vina pa je i ovo dobro.:icon_weed:
To i mi radimo sa posijama kad se koze jare a posteljica nece van,popije 2-3l ko od šuba.:(nod):

Sve najbolje u Novoj 2015.godini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh