• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
da ali lani ga nije bilo kod nas pa sam koristio neke zamjene i to cjepivo ti nedjeluje na sve parazite zato ga treba kombinirat da imaš potpuni učinak
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
p8190270.jpg
jedan od jaraca lanjska slika i dio izmuzišta
fotografija0065.jpg
evo ti na ovoj slici dio moga izmuzišta a budem ti uslikao bolje slike nego za koliko koza trebaš izmuzište
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
evo ti na ovoj slici dio moga izmuzišta a budem ti uslikao bolje slike nego za koliko koza trebaš izmuzište

za 15 koza
jel se tvoje koze zatvaraju svaka posebno, ili sve odjednom na izmuzištu?
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
izmuzište je za 22 komada i zatvaraš ih odjednom mada uz malo truda u izradi dobivaš da se zatvori svaka sama a odjednom da ih puštaš mada mislim da nema potrebe,,,,ja več godinama dojim na izmuzištu i prvo sam imao onaj sistem sa preklopnom daskom a sada ovo i radi se bez problema
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
izmuzište je za 22 komada i zatvaraš ih odjednom mada uz malo truda u izradi dobivaš da se zatvori svaka sama a odjednom da ih puštaš mada mislim da nema potrebe,,,,ja več godinama dojim na izmuzištu i prvo sam imao onaj sistem sa preklopnom daskom a sada ovo i radi se bez problema

e to bi trebao, da se svaka sama zatvara, a sve odjednom puštaju, jer ako jedna ode, dok ju uloviš tri druge odu, pa bi rađe ovaj prvi sistem
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
moguče je da koza pobaci zbog nametnika zato treba koze redovito cjepiti protiv nametnika u jesen i prolječe nešta sam čitao o tome ali je dosta nedorečeno nema nigdje navedeno razlog pobačaja ali mislim da je neki drugi razlog tome možda se koze same izudaraju kod jela jel su dosta hlapljive pa dolazi do pobačaja nemora uvjek jarac biti kriv

farmervg!
slažem se sa tobom
to sam primjetio kod svojih koza da se znaju tući dok jedu
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Neki uzgajivači(veći) daju neku injekciju svim kozama za vrijeme gravidnosti. Ja ne znam točno(trudim se koristiti samo nužne preparate tj. samo Monil dva puta pa se nisam raspitivao o tome) o kojoj se radi injekciji ali navodno je nešto protiv nečega što izaziva pobačaj. Možeš se raspitat u poljoprivrednoj ljekarni sigurno će oni znati o čemu se radi.
Također nimalo ne vjerujem da su pobacile radi međusobne tuče.
Pobačaj je takoreć normalna stvar pobacuju sve vrste sisavaca,ne znam koliko koza imaš ali ako je njih par pobacilo na veći broj onda i ne mora biti neki uzrok možda se jednostavno tako potrefilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
imam 27 komada
dvije su pobacile , jedna u 12 mj. koja se več ponovno tjerala i jedna prije par dana
do sam čuo za cjepljenje dok su gravidne da štiti plod i kozu
moram vidjeti sa veterinarom samo da stane ovaj snijeg pa da može doči do mene
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Znaš,ponekad se jednostavno desi krivi spoj u trenutku začeća i plod nije dobar i onda je pobačaj ustvari prirodna selekcija. Tu kozu ćeš moći musti i po zimi jer će se kasno ojariti. Mislim da to nije ništa strašno,2 pobačaja na 27 koza. Pod istim okolnostima ja se uopće ne bi osvrtao na tako nešto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da vjerovatno si u pravu
samo sto se to meni prvi put dogodilo odkako držim koze, počeo sam 2005 sa jednom i sad sam došao na 27 kom i do sad nikad nije bilo problema ,a opet uvjek računam na onu :" bolje sprječiti nego lječiti"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljep pozdrav Tanja i želim ti svu sreču u tvojim planovima sa uzgojem koza šta nas je više moći čemo više jedan drugom prenjeti svojih iskustava
 

pero1q

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
23
Pozdrav, svu sreću. Ja prošle godine kupio dvije koze te sad u prvom mjesecu još jednu bređu i jarca. Nadam se ako bude sve u redu ove godine još povećati broj koza.
 

tanja

Novi član
Tu od
3 Velj 2012
Poruka
22
Hvala Vam svima na podrsci. Krenula sam sa jednom jer nepoznam tu materiju, Jedno je procitati a drugo je to zivjeti. Nestvrpljiva sam povecati to stado na bar jos par komada
ali korak po korak. Koliko god imam iskusta sa ovcama ali ovo je nesto drugacije. KAKO SU TO PLEMENITE ZIVOTINJE, PITOME, MA, sta da recem zaljubljena sam u njih!
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Postovani forumasi, evo da se pridruzim Vasoj zajednici. Prvenstveno zelim puno uspjeha svakom u uzgoju i odgoju bilo cega, a posebno kozarima!
Da se ukratko predstavim. Nakon 20 godina zivota u nasoj metropoli odlucili smo muz, ja i nasih troje djece otici na selo, ali manje urbano selo. I pronasli smo to u sisacko-moslavacoj zupaniji, Tako da smo sada evo treca godina tu u okolici Siska. Prvobitno smo se bavili ovcama, ali moja potajna zelja bile su koze i evo konacno dosla ja do svoje tihe patnje. Moram priznati jedne ali vrijedne! Prije dva mjeseca prodali ovce i potom kupili moju ljubimicu, bredju mjesanku alpinu i ?. Priej cetiri dana donijela je na svijet dva mala preslatka jarica, musko i zensko. I necu stati na tome. Puno sam citala Vas forum i puno toga korisnog saznala. Nadam se da ce te mi i udjeliti koji dobar savjet ako mi zatreba.

Dobrodošla Tanja,
Zapravo i ja sam tako slično kao i ti napravio,živio sam u tvojoj metropoli i u još tri veća grada(i još nešto manjih mjesta i par sela) i onda se naselio na nadomak metropole.
Dobro si napravila i zamijenila koze za ovce,koze će ti nesumljivo biti korisne posebno radi mlijeka za djecu a možeš praviti i sir i sl.,osim toga koza je ,kako kažeš,neuporedivo pametnija od ovce a ne moraš je šišat i više mladih jari(janji).
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
doobro dosla Tanja. Sve zivotinje su drage na svoj nacin ali koze su ipak svih ostalih,vidic ces kako su snalazljive i sta im padne na pamet to i naprave ili dobiju sta su htijele. Jako su inteligentne i snalazljive
 
S

stevo stevan

Guest
pozdrav, novi na forumu evo i novi kozar ponosni vlasnik 40 koza (sanskih). zanimaju me neke stvari pa se učlanio na forum....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
¸kad imaš toliko muznih koza kud prodaješ mljeko ili radišm sir
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh