• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Zanimaju me cijene ako netko zna. Imam jarića za prodat pa me zanima kako da formiram cijenu sa obzirom na to da nisam nikada do sada ih prodavao? Koja je cijena zaklanog jarića, očiščenog i koja je cijena jarića ako ga se prodaje za klanje živog? Koja je idealna težina i starost jarića? Hvala
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene cijena 50kn očišćeni kalkulacija zavisi o vrsti ali računaj do nekih 50% i manje najbolje očiščeni 12kg tak se traži ...
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
dali je netko primjetio kad koza jede vani ili u stali pocinje proizvoditi neke zvukove kao da mrmlja sama sa sobom dok jede,zasto to radi?
Meni to radi jedna koza kao da uziva u hrani
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ništa to nije villi i moje kad dobe zobati isto to rade ne uvjek ali sve ih ljepo slušat kak uživaju u hrani....
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
imam jednu kozu koju cuvam kod susjeda na selu,ide na pasu zajedno u njegovom stadu ovaca.i on ima jednu kozu pa moja ima drugaricu :D:
e sad...koza se treba okoziti za mesec dana,tacnije 20 tog aprila.al kako vidim,na kozi se nista ne poznaje da je skozna...dali je rano da se vizuelno vidi da je skozna ili...?predpostavljam da ako nosi samo jedno jare,da se to teze primeti na kozi...ili mozda ipak nije skozna...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Več bi se trebalo poznati zaobljenje trbuha a vime ti spusti ili nabrekne tak da to zna napraviti malo kasnije....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Več odavno si to trebal prestati musti ja prekidam kad se odgone pa ih u 15 dana zapustim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
meni se cini da mi je ova jedna od dvije koje imam ostala skozna.
Ako je tako bas se veselim prvom jaricu....
Sad bi vec trebale pasti a one samo tuzno gledaju ovaj snijeg vani :( :icon_scratch:
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
stigli mali jarići, rekoše mi da ih hranim sa hranom za teliće, ali ova koju sam našla za kupiti je sitna, nisu peleti. Smeta lil im što je praškasto ili ne?N Da li da im ipak potražim pelete a ovo dam pajcekima?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Koliko su kozlići stari pošto več sami jedu pomješaj im to šta si kupila sa šrotom i daj im da jedu po meni nisi trebala ništa kupovati dosta im je šrot ....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Jarići su stari oko mjesec dana, već su cca 2 tj odvojeni od mama tako da sami jedu više od 1 dana. Tamo su jeli tu smjesu za teliće, pa sam tako zbog manjeg šoka nakon preseljanja im odlučila još kratko vrijeme davati ju uz sve veći postotak šrota, kasnije i ječma i zobi u zrnu. Samo mi nije jasno to da je ona bila u peletama ( i takva mi se činila praktičnijom i da ju radije jedu) nego ova koja je brašnasta.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam za tu hranu za teliće kak to izgleda ali mi se čini da je to koncentrat ako je sitno provjeri jeli koncentrat ili baš smjesa ako je koncentrat nemoj davati puno da ne dobe proljev svejedno mješaj sa šrotom neče im biti ništa moji jedu šrot od 15 dana starosti uz to još i sisaju
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
evo slika sa paše malo,svi su jarići muški,mijenjam za koze ko je zainteresiran
 

Prilozi

  • DSC00808.jpg
    DSC00808.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 196
  • DSC00809.jpg
    DSC00809.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 188
  • DSC00810.jpg
    DSC00810.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 176
  • DSC00811.jpg
    DSC00811.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 166

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Nije za forum,al reko da stavim,evo dovezo sam ga jučer-lipicaner
 

Prilozi

  • DSC00813.jpg
    DSC00813.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 136
  • DSC00816.jpg
    DSC00816.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 120

tanja

Novi član
Tu od
3 Velj 2012
Poruka
22
predivan je Kozorog, i to je moj san. Drustvo nisam se javljaja dobrih godinu dana ali procitala sve vase postove, i neki put sam vam se i nasmijala. Prvo cestitkesvima na prinovama ima ih predivnih. Ja sam krenula prosle godine sa njednom alpinom i tokom godine uspjela doci do 4. Evo vec mjesec dana imam i podmladak u stali, svaka ima po curu i decka. Nadam se da cu ovu godinu uspjeti povecati stado za bar jos koju, sto mi je zelja. Moje su kozice isle van kada je bilo suncanih dana ali ovih par dana su u stali i samo gledaju van. Valjda im se svidjelo. Da kucnem u drvo, nikakvih bolesti, jarici svi zivahni i zdravi i dao bog da tako ostane. Pozdrav najboljim damama i ljudima - kozarima.
 
Na vrh