• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krađe

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ko pa drugi pas valjda:rolfer::rolfer:
E kad smo već kod ove teme, imam jednog prijatelja u USA koji ima vlastito privatno lovište od cca. 4.000 ha. I kada smo se vidjeli prije dvije godine, reko' pa tko to tebi čuva, mora da to se to krade i uzduž i poprijeko?
Reče on: Ma bila je samo jedna krađa, ali to smo (njegova lovočuvarska služba) riješili; nije niti bio baš neki okršaj!
Ja: Okršaj ???? Pa o čemu ti to pričaš?
On: Bijelo me gleda. Pa to je moje privatno vlasništvo, i tu ne smije nitko ulaziti. Bila je jedna grupa, ali to je moja lovočuvarska služba upucala (?????) tako da više nema nikoga.
Ja: Upucala????
On: Pa jebote ... što se čudiš. Posjed je označen (ploča sa natpisom private property, zabranjen pristup.
I kaže on dalje; svatko tko uđe na privatni označeni posjed može biti upucan (jer su lovokradice i nose oružje) bez predhodnog upozorenja. Kaže problem bi bio kada posjed ne bi bio označen.
I tako krknuli oni tri lovokradice (kasnije kada se malo popilo, bilo je tu i rasizma, jer dvoje su bili crnci, ali to je već neka druga priča...).

Nisam za baš tako radikalno riješenje, ali da se privatno vlasništvo nije tako čuvalo, danas od amerike ne bi bilo ništa.
Ne znam da li ste kada se vozili kroz ruralni/šumski dio Amerike (srednji zapad primjerice) nikada nećete vidjeti auto parkiran uz cestu. Vozila su parkirana samo na benzinskim postajama i označenim parkiralištima.
Pa ti sada budi lud i uleti u neki privatni posjed....a već sa 16. godina možeš kupiti "dugu" cijev. :axe:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja sam imao drugačiji način zastrasivanja, komad cijevi, jaka opruga, otokareni komad koji glatko ide kroz cijev a sa druge strane špic, opruga napeta i poprečno kroz cijev proguran štift koji oprugu i taj klip drži zapetim. Štift zavezan za strunu i napet između kolaca paradajza. Kada berač zapne za strunu oslobodi oprugu i okine metak od stočnog pištolja koji je zaglavljen u cjevi, a cjev vezana za kolac i jako se čuje. Bježe kolko ih noge nose. Sutradan u trgovini priča o budali koja minira paradajz.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ovo je predobro :)
Odlična ideja. Inače kad sam bio mali u Zagorju je bila grda praksa da se pucalo po djeci koja bi mažnjavala koji klip kukuruza ili neko voće, sa takozvanim soljenkama. A to vam je kada u patronu za sačmaricu umjesto sačme stave krupnozrnu sol. Mogu samo reći da boli u p.m. i to sa produženim djelovanjem.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Inače u originalu koji sam ja kopirao je bio 7.9 bez zrna, al ja sam to malo prilagodio da nebi plavci na vrata pokucali.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
i ja sam čuo za nešt slično, u biti isto sol al se još nešto dodaje.
Kako se to radi? Mislim jel se te patrone kupuju takve ili ih doma napuniš sa soli ?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Bobstar ja baš nisam da tak kažnjavam lopove ali uređena država i poštenje građana to je uredu malo previše krađa ima kod nas i to me zabrinjava,mangupi ništa ne rade po cjele dane piju po birtijama i zabavljaju se i onda ti navećer pokradu šta se mučiš po cjele dane kak ga onda nebi u tom trenutku upucal ali opet nije rješenje koje je neznam jer kod nas su lopovi zaštićeni....

A ovo sa patronama i soli dodaje se konjska griva nekad su tak radili kad te oplete po nogama ima da cviliš i to nekoliko dana nisam nikad probao tu bol kod mene se to nije prakticiralo ali znam po prićama od drugih koji su dobili metak....
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Interesantno.....ovo sa solju.Prvi puta sam to vidio u filmu kil bil kad su time upucali Umu Turman a nije plaho harlaukala.A ljudi kradu li se kod vas životinje?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Patrone u vlastitoj izradi. Ili gotovu otvoriš i zamjeniš ili kupiš sve patrone, kapisle, odstojnike, kartončiće, barut i jasno sol i sastaviš svoju. Zna to svaki lovac. haha
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Eto, kada se već priča o tome, i moje male priče.
Ta, niti ja nisam bija svetac kada sam bio mali, a niti moje društvo (govorim o dobi 5-8. razred osnovne). Po ljeti, glavni plijen nam je bila lubenica (tada je obližnji kombinat sadio lubenice), i onda bi "motorizirani odred" sa automatikom ili APN 4 (stariji se sjećaju koje su to mašine :D) sastavio plan i upad na (čuvano) polje lubenica.
Akcija, brza, pregled koja ima suhi čuperak (viticu), ubacivanje u košaru i magla. Sve skupa manje od 1 min.; ta čuvar se nije niti snašao, a nas više nije bilo, i 1-2 lubenica manje (ta što je to na 5 ha lubenica), i tako 3-4 lubenice na tjedan....
... 10 tak godina kasnije (smjena genracija), klinci upali na polje lubenica sa bejzbol palicama (čuvar spava u hladu) i polupali sokro sve lubenice u polju. Ta, bilo im zabavno kako lubenice pucaju (završili kasnije na, tada, miliciji).
.... još 15 tak godina kasnije, sadašnje vrijeme, "Big Brother" generacija, lubenice rastu u korovu (ta neće valjda prste prljati i čupat lubenice u polje; kupit će stari u Konzumu).

Eto ti sada priče, kamo to ide...

p.s. A tek priča sa trešnjama; pa mi smo imali operativni plan za sve trešnje 10-tak km u krugu sela; za neke smo se čak potukli sa ekipom iz drugog sela (ratni plijen :prayer:)... a danas, gledam, trešnje trunu na stablima, niti ih djeca beru (BB generacija), a niti ih vlasnici obiru. :(

A tako i u moje doba smo upadali i krali, ali nikad nismo ništa razbijali i pravili štetu i nismo nosili kese, a čim bi nešto primjetili odma bris. A 10tak godina nakon toga (90-te) bilo im je lino krast pa bi pratili poljoprivrednike kad idu iz berbe trišanja s motokultivatorima i prikolicama pa bi im prvom prilikom kad uspore maznili gajbu trišanja sa prikolice i odma je odnili nakupcima i cca 300kn u đep. A kad su mi u par dana slomili 2 katanaca i kad sam policiji to prijavija reka sam im da ću ga sljedeću noć čekat,a policajac mi govori da to ne činim ni slučajno jer ću samo upast u nevolje,a ja mu kažem čekajte ga onda vi, a oni imaju pametnijeg posla i ako šta saznaju javit će mi (kako da ne:evil:), tako da ne znam šta bi reka, to u Americi mi je ludo da imaš pravo ubit čovika na svom posjedu, ali mi je ovo kod nas daleko luđe kad mu praktički ne smiš ništa
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
.... to u Americi mi je ludo da imaš pravo ubit čovika na svom posjedu, ali mi je ovo kod nas daleko luđe kad mu praktički ne smiš ništa
Radio sam jednu godinu i u Britanskoj Kolumbiji (kanadska pokrajna na Pacifiku, glavni grad Vancouver), ali ne u galvnom gradu, već u debelom zaleđu, sa istočne strane Rocky Mountain (znači ne ona koja gleda na more, već na unutrašnjost), pustara za nevjerovati.
Ako ti je netko bliži susjed, to je onda nekih 50 km :)(); imaju metrički sustav za razliku od USA, a daljni susjed je na nekih 100 km.
Kakva Lika...
I sada se ja vozim, i kažem tipu. Kakvi proplanci, idem malo stati (ta dnevno prođe 2 auta cestom i to kada je gužva :mrgreen:) i prošetati, planine, sniježni vrhovi, čisti zrak... kaže tip; jesi lud, tu se ne šeta, ako hoćeš šetati idi u nacionalni park :supris:.
Pa i u takvoj pustari, gdje je 2 čovjeka na 100 km2, gusta naseljenost, nema šetnje po "javnim" dobrima.
Znači za uživanje u prirodi samo označena područja gdje postoji služba koja to čuva, održava i može ti pomoći ako treba...

Pitam ja njega zašto; reče: pa vjerovatno ćeš uletiti u neki privatni posjed, a osim toga, ako ne znaš, ovdje žive grizli, a grizli su najveći medjvedi, a gladan grizli je :axe:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja nisam imao baš nekakvih problema s krađama ali su me smetali posjeti druge vrste ,naime nasuo sam tucanikom put u posjed uvučen od glavne ceste nekih 50 metara i onda je krenulo ,dođem nedjeljom prošetat a ono katastrofa ,maramica razbacanih ,kondoma ,vrećica od slatkiša,šta sad ,pokupim i mislim e jebiga ne čistim za sobom a sad moram za ko zna kim a šta ću ,druge nedjelje isto, e pomislim neš više ,dođem kući par cijevi ,aparat za varenje i napravim rampu s katancem,odonda nikad više problema i kad ostane otvoreno ne usudi se niko ući jer ko zna kad ću ja doći i zatvorit pa kako će izaći,evo i jedna slikica
 

Prilozi

  • P3180013.jpg
    P3180013.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 253

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Prije dvije tri večeri u susjednom selu se desila jedna neobična pojava, barem se do sada nije dešavalo. Neko je čovijeku isjekao sve najlone na plastenicima i njegovom komšiji jedan rasadnik. A isjekao ih je tako da nijedan najlon nemože iskoristiti, sreća za njega da mu je predsjednik opštine obećao kupiti nove najlone.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
i ja sam čuo za nešt slično, u biti isto sol al se još nešto dodaje.
Kako se to radi? Mislim jel se te patrone kupuju takve ili ih doma napuniš sa soli ?

Nekad se punilo s solju i svinjskom dlakom isjecenom na cirka dva milimetra, takve municije nema za kupiti ali se veoma lako prepravi orginalna. A efekt je veoma pamtljiv za onoga ko pokupi sadrzaj !
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U mom kvartu prošli tjedan 82 krađe. Imamo policijski ophodnje po danu i noću. Krađe nisu samo prošli tjedan, nego već skoro 2 mjeseca svakodnevno. Još da se počnu svetiti na žandarima i političarima i eto novih partizana.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
U mom kvartu prošli tjedan 82 krađe. Imamo policijski ophodnje po danu i noću....
Pa u kojem ti to kvartu živiš; jel' si siguran da si u Osijeku? :idea:

p.s. O tim policijskim ophodnjama, imam iskustvu kada sam bio u Brazilu (da, da bijah i tamo). I tamo je normalna stvar privatna kvartovska policija (državna su zgubidani; bogom dana služba). Za jednu kuću mjesečna rata je 50 USD (govorim za srednju klasu) i na miru si. Nema droge, nema pljačke, nema silovanja, nema prosjaka... naravno, ako je kvart bogatiji,onda su i cijene više.
Hoćemo li mi uskoro imati privatnu kvartovsku policiju?:mrgreen:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Pa u kojem ti to kvartu živiš; jel' si siguran da si u Osijeku? :idea:

p.s. O tim policijskim ophodnjama, imam iskustvu kada sam bio u Brazilu (da, da bijah i tamo). I tamo je normalna stvar privatna kvartovska policija (državna su zgubidani; bogom dana služba). Za jednu kuću mjesečna rata je 50 USD (govorim za srednju klasu) i na miru si. Nema droge, nema pljačke, nema silovanja, nema prosjaka... naravno, ako je kvart bogatiji,onda su i cijene više.
Hoćemo li mi uskoro imati privatnu kvartovsku policiju?:mrgreen:
Ne bi ni meni ni većini nas tribala nikakava privatna policija, dosta bi nam bili američki zakoni jer kad uvatiš lopova na djelu, a pogotovo debile koji niti kradu nego čine samo štetu (ka tome čoviku na plasteniku) tlak je odma na 500, pa kad bi ga lipo obradija onda bi se brzo pročulo da je gazda "luđak" pa ne bi tribalo više radit "čeke":weedman:
 
M

mikas0007

Guest
Imao moj jedan rođo njivu iz koje su mu romi stalno krali povrće, nađe on trag kroz susjedno kukuruzište kuda su prolazili do njegove njive i postavi zamku - kliješta za medvjede (ako vam je poznato što je to), uglavno par noći poslije joka i galama u kukuruzištu, uhvatio se šime, prebilo mu jednu nogu, došla policija i rođo dobio kaznenu prijavu za izazivanje opće opasne radnje ... eto ti problema..
Ako policija takve lopove uhvati, postupak je sljedeći, ako je šteta ispod 1000 kuna to se smatra kao krađa ali sa manjom štetom i za to djelo ti policija dostavi podatke od počinitelja (kažem ako ih uhvate) i ti ih onda privatno tužiš... pa tko voli neka izvoli...
 
M

mikas0007

Guest
Ima još par zanimljivih situacija za koje sam čuo...

Čovjek ima vrt pored nekog putića kuda se ljudi vraćaju s posla iz neke fabrike, svaki dan ljudi prilikom prolaska uzmu rajčicu za prigrist, gazda nikada nije našao ni polucrvenu rajčicu pa mu dojadilo... nabavio ricinusovog ulja i doktorskom iglom uštrcao u rajčice... zamislite si što je bilo kasnije.... pun vrt gnojiva...
 
M

mikas0007

Guest
ljudska mašta i snalažljivost nema kraja...

jedan čovjek živi u zgradi ispred koje svi imaju složena svoj drva za ogrijev...
primjeti on da mu polagano nedostaju drva, nekome je hladno, isto mu valjda dojadi pa napravi sljedeće: u nekoliko komada izbuši rupu, ubaci kapisle, zakita i čeka, dan dva kasnije u zgradi eksplozija u stanu jedne starice, nije bilo ozljeđenih samo štete na šporetu i zidovima, hehe
mogu se koristiti i petarde, mislim da će lopov shvatiti poantu
 
M

mikas0007

Guest
ako itko ima sličan problem recite pa ćemo smisliti kakvu šalu za lopove, toilko da se iznenade...
 

Najnoviji postovi

Na vrh