• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krađe

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Bio sinoć ja nositi rasadu kod susjeda. Muka mi tog posla jer zbog kiša nema puteva. Stavio kontejenre u auto i krenuo, ali stvarno mi muka, jer samo su Johny Deerove velikih brojeva prolazili kroz putove i ostavili kaljužu. Krenem ja vidi vidi op op i put u travi, mali u žitu i tako prevalim ja jedno 500m i dođem do parcele. E sad imao sam još 200 m između voćnjaka i žita ići pjehe, 4 kontejnera po 4 kontejnera, vraćam se ja u zadnjoj turi i dole u travi vidim žuti se babura :) Inaće susjed ima 13 plastenika sa baburom. Znači autom mu kradu robu, ako nije i kombi u pitanju. On je iz drugog mjesta i ne koristi taj put sa kojim ja dolazim. Također prolaze pored mog breskvika a u njemu ima bordo sorti, samo ih ja ne berem jer je karenca, mislim da bi bilo u redu da im stavim natpis. " A što mislite zašto ja ne berem breskve?" :)

čim oni idu u krađu autom očito je da kradu za prodaju, tako da čim su spremni tako bezobzirno krast, sve i da znaju da su breskve prskane ne bi ih bilo briga jer neće ih oni jest, a da se nekom nešto dogodi od tih bresaka i da se kolo odmota, još bi ti bija kriv jer nemaš upozorenje u voćnjaku da su plodovi tretirani ( to mi lići na priću iz Amerike, kad je lopov tužija i dobija parnicu protiv gazde, kad mu je doša krast i na njegovu posjedu upa u neki iskop koji po noći nije vidija, a nije bija propisno ograđen i označen sa upozorenjima).
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Od sredstva protiv zatvora mu nece biti nista osim sto ce jedno dva tri dana da malo puno :icon_toilet: :(devil):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da i ja podijelim svoja ruzna iskustva...imao prije par godina ral paprike posadjeno i taman smo ubacili par dana mora prije nego krene berba...vratimo se sa mora narudjba stigla krecemo brat papriku a kad ono paprike nema...na cijelu ral jedva uspio nabrat 70 kg prve berbe...strahota...poslije mi vele ljudi da je dosla ekipa sa kombijem i ocistila polje...poslije je jos pol sela dolazilo sa runjacima i tackama i brala papriku...
jedne godine dok sam jos radio kornisone isto tak ekipa nas je pratila i dok smo mi bili na drugom polju oni dodju i ociste prije nego mi stignemo...problem mi je kaj nemam sve na jednom mjestu nego na 5 parcela i dok na jednoj radis ostale ne vidis kaj se dogadja...
jedne godine su mi iz plastenika taman posadjenu krizantemu popukali...lijepo iz sredine gredice jedan red je nestao...o deranju najlona na plastenicima da ne govorim sigurno 3-4 puta vec do sada...ali zanimljivo svake godine mi se na nesto drugo namjere ne ciste uvjek istu kulturu...
predlani cisti moja majka krizanteme i eto tip stize...domaci je, susjed, i tak malo u razgovor dosadno mu je i pocne on pricat kak su radili pekmez od dinje (100m dalje mi je polje sa dinjom bilo) ali im je zagorio...veli njemu moja stara pa zagorio je kad ste dinju pokrali iz naseg polja...skuzio on da je krivi razgovor zapoceo i ajde bok zuri mu se odjednom...prosle godine mi je uredno pocela nestajat nafta iz traktora i meni i susjedima oko mene...i kad je susjed napravio paljbu po istom tipu koji je radio pekmez od mojih dinja od onda prestala nestajat nafta...
ove godine taman smo sadili dinju a na parceli do imam jagode brali ih svaki dan dok ih eto nije tuca unistila...i mi u sadnji kad stize kombi...izgleda da im je zakazala izvidnica nisu ocekivali nas na polju pa je bilo samo po gasu...imam jos slucajeva ali se nemrem sad ni sjetit svega a i otegnuo sam sa pisanjem...isao ja strazarit obilazim cesto polja ali badava tko je naumio taj ce berbu obavit i velim bolje da nikog ne nadjem jel ili ce mene zmlatit ak ih je vise ili cu ja u nekom boga ubit a onda znam da cu jos ja neje...
imam slucaj gdje me je moj duznik da izbjegne da mi plati dug prijavio policiji da sam mu prijetio, nasao dva svjedoka (svoju djecu) koje je doveo na sud, mene priveli iza stakla na prepoznavanje i oderali sa par tisucica kuna kazne i naravno svaki put kad me sad policija zaustavi na provjeri mu javlja da imam kazneni dosje...a novce nisam dobio nikad i kad ga vidim jos mi se svaki put nasmije kak me je zaje...i ja moram sutit jel da nesto progovorim eto opet prijave...trazio ja par razbijaca da ga malo nauce pameti ali nisu se htjeli igrat sa tim vele sitna lova (50 tisuca kuna meni i nije sitno) a uzet neke diletante nema smisla jos ga krivo zmlate pa na policiji propjevaju i eto opet problema...
a da o kradji na groblju ne govorim...tast mi je nedavno umro, napravili novi spomenik i stalno se nesto nosi zena, punica, sogorice, svaki tjedan neko cvijece se donese ali nista ne uspije izdrzat dulje od par dana...i sad jasno mi je kad pokradu hranu..;treba prezivjet zimu a ne radi se vrt bas svakom ali kad ide krast od mrtvih e to mi je stvarno odurno...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Bogme imate vi hebenih problema, ja sam se isto neki dan naživcirao kada sam vidio da mi s druge strane plastenika nedostaje paprike i rajčice gdje su i zelenu kidali i sve redom. Naravno da znam tko je to napravio dok sam ja bio na tržnici, sin u školi, a nadničari iz vinograda pored lijepo uvlačili lozu i usput ostavili par otisaka :fiery:

Jednom smo nabrali stolnog grožđa za rakiju u vreće, nekih 300 kg i ostavili u vnogradu te smo poslije po to išli, vreća više nije bilo :icon_anal:

Ali sa ovakvo lošim iskustvima kao što su vaša, svoje neću ni uspoređivati.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Privatno vlasništvo nije pravilno tretirano samim Ustavom RH. a glavni problem su članci 50 i 122. Tko želi može ih pročitati da ih ovdje ne kopiram.
Država ti može oduzeti (50), a korumpirani suci (122) u slučaju krađa i otimačine neće prstom mrdnuti jer oni su na svojoj dužnosti stalno i do 70 godina starosti. Nitko od njih nije smijenjen i direktno ti se smiju u lice.
Ali nisu ni svjesni da se svakim ovakvim činom neosuđivanja pljačkaša i kriminalaca stvara kritična masa.
U Americi i Kanadi imate ploče s natpisom "Private property" i nikome na pamet ne pada ući. Padne ali i oni onda padnu. Od metka ili policije, plus što gazda može dobiti nagradu. A kod nas ako napadneš pljačkaša i kriminalca on ima prava, pogotovo s novim kaznenim zakonom kojim se maksimalno ide na skidanje kazne. A recidivisti budu oslobođeni. Krađa je krađa. Bila jedna lipa ili milijun kuna. nema razlike. Samo što se sucima živo j... za privatne osobe. Njih ne zanima ukradeno polje paprika ili lubenica, njih zanimaju čobanković, sanader. Nešto što će njihove iskompleksirane karaktere staviti na svjetla pozornice.
 

maxvel

Novi član
Tu od
30 Pro 2013
Poruka
13
Bas gledam ovu temu o krađama jer imam istih problema ko i vi dugo sam razmisljo sto napravit pa mi je jedan prijatelj dao savjet da kupim lovacke kamere koje rade na baterije,unutra se ubaci gsm kartica i to je to cim se netko pojavi kamera ga slika posalje vam mms na mobitel i nastavlja sa snimanjem videa on ju nemoze uocit a i nema blica tako da mislim da je to odlicno jedini problem je taj sto ih trebate vise komada ovisi o velicini posjeda cijena jedne na ebayu je od 700kn nadalje.:eek::
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ta što šalje mms košta cca 4500kn kod nas ali vrijedi svake pare.Jedino bi bilo nezgodno da ostaneš i bez nje ako je lopov uoči.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Na temu krađe sam baš danas pročitao članak u novom broju Hak revije. Prepisat ću ga doslovno.
"Da električna vozila polako postaju sve atraktivnija,to već vjerojatno znate,ali da su uz njih povezani i novi tipovi kriminalaca,to je velika novost.Zabrinuti građanin u američkoj saveznoj državi Georgiji prijavio je čovjeka koji je u gradu Chambleeju spojio svoj lijepi i štedljivi Nissan Leaf na utičnicu u lokalnoj srednjoj školi.Utvrdilo se da gospodin krade struju kako bi napunio svoj električni automobil.Opaki lopov je završio iza rešetaka na 15 sati, i to zbog ukradene struje u vrijednosti 5 centi(manje od 30 lipa).Sad probajte zbrojiti koliko bi-sukladno navodno otuđenim iznosima-sati u zatvoru proveli najprominentniji hrvatski heroji medijskih praćenih sudskih parnica. Pet života bi im bilo premalo."

Ako mu jedan sat zatvora vrijedio dvije lipe, za miljun kuna to je...idemo manji broj,preveliki broj za kakulator. Za 1 kunu to je 50 sati, 1 miljun=50 miljuna sati...Odustajem, ovaj moj kakulator za 30 kuna je preslab...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Krivo gledaš na stvari. U mreži zakona rijeko se ulove velike ribe. One koje se ulove, ili su debelo pretjerale, ili pak neznaju šutjeti.
 
Na vrh