• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
jos jedan savjet ako moze stubovi su mi 2,30 m mislim ih zabit u zemlju oko 0,5 m da bi iznad zemlje bili 1,80 m dali je mnogo ta visina i koliki mi savjetujete razmak izmedju stubova ovi iz firme sto sam ugovor potopisao sa njima kazu na svako 3m da stavljam stub sta savjetujete vi sa iskustvom HVALA

ja sam lani stavljao na 4-5 metara,sve ti ovisi koliko stupova imaš i kakvi su stupovi,moji su bili 1,8 m kad sam i zabio bili su 1,3m 10 cm razmaka od zemlje do mreže pa mreža od 1,2 m
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
jos jedan savjet ako moze stubovi su mi 2,30 m mislim ih zabit u zemlju oko 0,5 m da bi iznad zemlje bili 1,80 m dali je mnogo ta visina i koliki mi savjetujete razmak izmedju stubova ovi iz firme sto sam ugovor potopisao sa njima kazu na svako 3m da stavljam stub sta savjetujete vi sa iskustvom HVALA

sa sjetvom nisi zakasnio, stupove mozes ici na 4 m ako ti je gore zica a visina stupova zavisi od velicine mreze.
 
E

edin_cupo

Guest
ej ljudi jedva postavi slike ove evo to je sve sto sam dobio mozeteli da mi objasnite za sta je sta i kad se stavlja redom znaci prvo koje gnoivo sutra da stavim u redove prije sjetve i prskanje jeli ima prije nicanja ili sta vec i kako molim vas pomozite ako mozete
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
ej ljudi jedva postavi slike ove evo to je sve sto sam dobio mozeteli da mi objasnite za sta je sta i kad se stavlja redom znaci prvo koje gnoivo sutra da stavim u redove prije sjetve i prskanje jeli ima prije nicanja ili sta vec i kako molim vas pomozite ako mozete

sto se tice sjemena vidim ajax i levina mix ,ajax ti je bolji levina se nije nesto pokazala slabije zamece plodove.sto se tice gnojiva ide ti to u zemlju sto pise 15-15-15 a kad izniknu oko 30cm prihraniti sa ti drugim.proplan se koristi prvi posle nicanja
 
E

edin_cupo

Guest
ej ljudi ja danas posuo gnoivo 15-15-15 kako rekoste i posadio oko 600m2 ajaxa
de mi kazite sta sad dalje rovci puzevi ili slicno sta treba da koristim dalje do nicanja prsceli se cime pozz
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
ej ljudi ja danas posuo gnoivo 15-15-15 kako rekoste i posadio oko 600m2 ajaxa
de mi kazite sta sad dalje rovci puzevi ili slicno sta treba da koristim dalje do nicanja prsceli se cime pozz

Dobro večer trebao si dursban pomješati sa tim gnojivom i zajedno baciti to ti je protiv štetnika iz zemlje
 
E

edin_cupo

Guest
Dobro večer trebao si dursban pomješati sa tim gnojivom i zajedno baciti to ti je protiv štetnika iz zemlje
evo druze slika gore sve sta sam dobio od ovih likova sto sam ugovor snjima potpisao jeli ima taj preparat ili neka zamjena za njega kod mene hvala
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
evo druze slika gore sve sta sam dobio od ovih likova sto sam ugovor snjima potpisao jeli ima taj preparat ili neka zamjena za njega kod mene hvala

nisi dobio nikakva sredstva za štetnike iz zemlje dobio si gnojivo sjeme i fungicide i dva insekticida za špricanje s tim špricat kad se pojavi neki štetnik ili kad ti budu veći jednom tjedno,proplant ti je za bolest korijena i poljeganje koristi se kad izrastu 3 prava lista svaka biljka se zaljeva sredstvom ili pustiš kroz navodnjavanje
 
Posljednje uređivanje:

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
sam0533j.jpg

sam0523g.jpg

sam0524m.jpg

sam0530u.jpg


danas mi je bio agronom, kaže da misli da je ovo plamenjača i da pošpricam sa ridomil gold mz pepite, kada sam mu rekao da sam na par listova pronašao pauk i paučine rekao je sam da pošpricam sa vertimecom mislim tako nešto da i ako nema pauk neče ništa smetati, dali je netko imao ovakovih problema i dali se slažete sa njegovom dijagnozom, jer mi nije izgledo da je baš pretjerano siguran, (brinu me ove male rupice dobro se vidi na zadnjoj slici dali crveni pauk može napraviti takvu štetu možda da nisu mravi ili slično) pozdrav, hvala
 

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
sam0533j.jpg

sam0523g.jpg

sam0524m.jpg

sam0530u.jpg


danas mi je bio agronom, kaže da misli da je ovo plamenjača i da pošpricam sa ridomil gold mz pepite, kada sam mu rekao da sam na par listova pronašao pauk i paučine rekao je sam da pošpricam sa vertimecom mislim tako nešto da i ako nema pauk neče ništa smetati, dali je netko imao ovakovih problema i dali se slažete sa njegovom dijagnozom, jer mi nije izgledo da je baš pretjerano siguran, (brinu me ove male rupice dobro se vidi na zadnjoj slici dali crveni pauk može napraviti takvu štetu možda da nisu mravi ili slično) pozdrav, hvala

sjajan agronom diplomirao vjerovatno u albaniji stavi karate + dithan ( nisu uvjeti za crveni pauk a postoji i povečalo za dijagnosticirati pauk )
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
ma znam katastrofa je stari mu ima poljoapoteku, s njima surađujemo od početka pa nebi bilo u redu da sada pobjegnemo ali bojim se da čemo morati, stari je u zadnje vrijeme nešto bolestan, sina boli ona stvar za za poljoprivredu, kocka mu je zanimljivija, hvala na savjetu
 
E

edin_cupo

Guest
Dobro večer trebao si dursban pomješati sa tim gnojivom i zajedno baciti to ti je protiv štetnika iz zemlje

vučko druze poslije sadnje sam poprskao po redovima onako po zemlji ovaj nurelle D neznam hoceli imati efekta protiv rovaca tih plasim se da mi sjemene nepojede nesto a posto nisam stavio taj DURSBAN jeli ima nesto sad sto bi jos mogao da poprscem da bih zastitio sjeme u zemlji i dali moze nurelle D ovaj sta naskoditi sjemenu posto evo kisa pada pa ce saprati u zemlju sve sto sam poprskao pozdrav i hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
vučko druze poslije sadnje sam poprskao po redovima onako po zemlji ovaj nurelle D neznam hoceli imati efekta protiv rovaca tih plasim se da mi sjemene nepojede nesto a posto nisam stavio taj DURSBAN jeli ima nesto sad sto bi jos mogao da poprscem da bih zastitio sjeme u zemlji i dali moze nurelle D ovaj sta naskoditi sjemenu posto evo kisa pada pa ce saprati u zemlju sve sto sam poprskao pozdrav i hvala



Uzmi tekući Dursban i svaku biljku zalij sa njim a neće naštetiti sjemenu.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan imam problem krastavci su mi počeli nicati a neki već žute šta da radim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh