• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

I

ihorzic

Guest
sam0533j.jpg

sam0523g.jpg

sam0524m.jpg

sam0530u.jpg


danas mi je bio agronom, kaže da misli da je ovo plamenjača i da pošpricam sa ridomil gold mz pepite, kada sam mu rekao da sam na par listova pronašao pauk i paučine rekao je sam da pošpricam sa vertimecom mislim tako nešto da i ako nema pauk neče ništa smetati, dali je netko imao ovakovih problema i dali se slažete sa njegovom dijagnozom, jer mi nije izgledo da je baš pretjerano siguran, (brinu me ove male rupice dobro se vidi na zadnjoj slici dali crveni pauk može napraviti takvu štetu možda da nisu mravi ili slično) pozdrav, hvala

baš sam se slatko nasmijao na foru o crvenom pauku:mrgreen:

mjenjaj agronoma jer ćeš gaće nositi na štapu
i čitaj ovaj forum , te pitaj šta ti nije jasno:supz:
 
K

Krigla

Guest
Evo moji lagano nicu, malo je kisa i hladnoca to otegla, ali nista strasno :)

Kada budu imali 3 lista sa previcurom cu ih zaliti(po 1dcl pripravka uz biljku). Imam par pitanja:
Zanima me kada je najbolje poceti sa prihranom?
Koje sredstvo koristiti i kako(kroz crijevo ili preko lista)?
Dali netko ima iskustva sa mega grinom ili nekim drugim sredstvom za "ojacavanje imuniteta" biljke?
 
E

edin_cupo

Guest
dobar dan prije svega
interesuje me dali ce naskodit kisa sta sjemenu u zemlji koje sam posijao u nedjelju evo treci dan pada kod nas i najavljuju prognoze jos 7 dana padavina plasim se da nece istruhnut ili slicno temperatura zraka je od 15-18 stepeni C
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo moji lagano nicu, malo je kisa i hladnoca to otegla, ali nista strasno :)

Kada budu imali 3 lista sa previcurom cu ih zaliti(po 1dcl pripravka uz biljku). Imam par pitanja:
Zanima me kada je najbolje poceti sa prihranom?
Koje sredstvo koristiti i kako(kroz crijevo ili preko lista)?
Dali netko ima iskustva sa mega grinom ili nekim drugim sredstvom za "ojacavanje imuniteta" biljke?



Ja ti kažem kako ja to radim nikada ne zaljevam previcurom niti ičim drugim iako je dobeo da se zalije a prihranu dajem svakako i folijarno i kpk počinjem sa prihranom kad ima dobro razvijene listove pred samo puštanje loze još dok ide pravo u zrak a megagrin što se mene tiče obično sranje uzmi polyamin i udri.
 
I

ihorzic

Guest
Kristalon Žuti

Starter - stimulira razvoj korjena, naročito u uslovima hladnog, vlažnog zemljišta ili kada je fosfor jako fiksiran
Tip:
Vodotopivo gnojivo
NPK formula:
13+40+13+mikroelementi
Namena:
Razvoj korjena

To je uputstvo proizvođaća a ne moje
 
I

ihorzic

Guest
Vodotopivo gnojivo :

- Kristalon - prvo vodotopivo gnojivo
Najbolje vodotopivo gnojivo u svijetu razvijeno za prihranu svih biljaka točno onime što trebaju i kada trebaju. Kristalon je potpuna i fleksibilna paleta različitih formulacija s visokim i niskim omjerom N/K za optimalnu uravnoteženost vegetativnog i generativnog rasta. Kristalon se može primijeniti na svim usjevima na otvorenom ili pod zaštitom, u povrću, voću, cvijeću i ukrasnom bilju uz navodnjavanje kap po kap, orošavanje, prskanje, ili uz neki drugi sistem. Svi Kristaloni označeni su bojama radi lakšeg raspoznavanja.

Priprema otopine :
Za pripremu gotove otopine dodati 10 - 20 kg Kristalona na 100 l vode. Tu otopinu razrijediti na koncentraciju 0,5 - 2,0 g/l.

No3-N NH4-N Ur.-N KRISTALON N P2O5 K2O MgO S EC

4.4 8.8 ŽUTI 13 40 13 0 1.0 Rana primjena, bolje ukorjenjivanje, iniciranje cvatnje

3.4 15.6 LILA 19 6 6 1 16 1.7 Rana primjena, tla s pH> 7 (alkalna tla)

8.0 9.0 PLAVI 17 6 18 2 12 1.6 Vegetativni period, tla s pH> 7

7.0 6.0 BIJELI 13 5 26 3 9 1.5 Generativni period, cvatnja i plodonošenje, tla s pH >7

6.8 13.2 LILA label 20 8 8 2 12 1.6 Rana primjena, tla s visokom razinom Ca

11.9 7.1 PLAVI label 19 6 20 3 3 1.4 Vegetativni period

11.3 3.7 BIJELI label 15 5 30 3 2 1.3 Generativni period, cvatnja i plodonošenje
4.9
9.8 3.3
8.2 9.8 SPECIJALNI ZELENI 18
18 18
18 18
18 3 2
0 0.9
1.3 Opća upotreba, pogodan za folijarno tretiranje/fertigaciju
3.0 SMEĐI 3 11 38 4 11 1.3 Formula sa malo N za zasebno korištenje ili uz Kalcijev nitrat za osiguranje topivog Ca

4.5 1.5 NARANČASTI 6 12 36 3 8 1.3

10.1 1.9 CRVENI 12 12 36 1 1 1.2 U kombinaciji sa kalcijevim nitratom

7.9 12.1 AZURNI 20 5 10 2 10 1.5 U kombinaciji sa kalcijevim nitratom

Mikroelementi (%) B Mo Cu EDTA Fe EDTA Mn EDTA Zn EDTA Pogodno za prijesadnice cvijeća, osobito Azalee, Rhododendron i Ericaceae
0.025 0.004 0.01 0.07 0.04 0.025

Prednosti korištenja Kristalona :
- Biljkama prilagođen omjer N:p:K
- Označeni su bojama radi lakšeg raspoznavanja
- Dušik u nitratnom obliku
- Kristalon s niskim sadržajem dušika izvrstan je u kombinaciji sa Kalcijevim nitratom
- Dušik u nitratnom i amonijskom obliku pozitivno utječe na pH tla u predjelu korijena te omogućava optimalno iskorištenje makro i mikro elemenata
- Sadrži magnezij koji povoljno utječe na fotosintezu
- Sadrži lako pristupačne mikroelemente u helatnom obliku
top
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kristalon Žuti

Starter - stimulira razvoj korjena, naročito u uslovima hladnog, vlažnog zemljišta ili kada je fosfor jako fiksiran
Tip:
Vodotopivo gnojivo
NPK formula:
13+40+13+mikroelementi
Namena:
Razvoj korjena

To je uputstvo proizvođaća a ne moje



U pravu si nisam mislio da je to tvoje uputstvo ja sam samo skrenuo pažnju da je fosfor bitan i za cvatnju a ne samo za korjen. ali osnovno je za korjen.
 
S

sinki-sk

Guest
Da li mi tko može odgovoriti da li na području siska ima tko otkupljuje kornišone i sa kime se može sklopiti ugovor. Ne mislim ove godine ništa raditi jer kasnim ali se pripremam za nagodinu, odnosno sa kome bi se mogao malo čuti oko toga.
 
I

ihorzic

Guest
KTC stari kod herbosa i javi se u poljoapoteku Dariji

Nije ti kasno !!!!!!!!!!!!!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
I

ihorzic

Guest
Ma ne falim ja nikoga , samo sam htio mojima oko Siska pustiti informacije o prihrani jer su početnici.
Eto i ti si sad pomogao sa novo - starim linkom.
 
S

sinki-sk

Guest
Puno hvala ihorzic javit ću se tamo pa da vidim kakva je situacija.
 
S

sinki-sk

Guest
Iz Siska su me usmjerili direktno u KTC kod gospođe Anite na broj 048628555 ali je ne mogu dobiti na terenu je , probat ću sutre ili prekosutra.
 
I

ihorzic

Guest
a probaj sa njom , možeš zvati Darka Rabudića on ti je sa njom,...
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ljudi kako napreduju krastavci ja sam uspio uhavtiti vrijeme između kiša pa sam u srijedu bio zaljevao s previcurom,a gledam po prognozama da ču morati vatati vrijeme i za prskanje
 
K

Krigla

Guest
ljudi kako napreduju krastavci ja sam uspio uhavtiti vrijeme između kiša pa sam u srijedu bio zaljevao s previcurom,a gledam po prognozama da ču morati vatati vrijeme i za prskanje

ma za iduci tjedan opet pljuskove javljaju, a temperatura ce varirati uz tu kisu i do 15-20 stupnjeva...
valjda ce dobiti jos koji list pa da mogu bakrom pospricati. Samo se nadam da nece cijeli 6. mjesec biti kao 5. Posao se skuplja, a kisa neda da se radi :/
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
vrijeme katastrofa krastavci mi procvjetali a nisam stigao špricati sa bakrom (champion), koje je po vama bolje u ovoj fazi ridomil, daconil, quadris jer bolest je već počela i moram špricati na silu
 

Najnoviji postovi

Na vrh