• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da li se uz ovu razliku od 7% u cijeni (I. klasa u odnosu na II. klasu) uopće isplati brati I.klasu?
Osim razlike u veličini, razlika je u masi, i II. klasa ima sigurno oko 20-30% veću masu, što znači da za ubrati 1 kg II. klase treba otkinuti isto toliko manje krastavaca (20-30%), a dobiti samo 7% razlike u cijeni.
Vučko možeš li reći koliko je prosječna masa kornišona za I. odnosno II. klasu, pa ćemo lako doći do računice... ali definitivno za tako malu razliku u cijeni mislim da se ne isplati "čupkati" prvu klasu :icon_scratch:

p.s. Evo našao sam neki prosječni podatak da u I. klasu ide oko 100 plodova a u drugu 70-80 plodova; znači 20% manje plodova za II. klasu



Bobostar ti podaci i nisu baš točni to je za idealu. kad se bere prva odnosno druga klasa nama baš nikakve računice da se bere prva. Otkupljivači isto to znaju i uvjetuju i količinu u prvoj klasi inače neće otkupit samo drugu.
Sve je već toliko puta preračunato da se kornišoni uopće ne isplate.
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
ja sijem za svoje potrebe, no zanima me kako se mreža postavlja da li je potrebno stavljati i žicu dolje, sredina i gore ili je dovoljana samo mreža i na svakih 5metara stupić.
Ujedno da li je moguće da se sa svake strane posadi jedan red krastavaca a u sredini stavi mreža, da li bi to funkcioniralo.
Hvala svima na savjetima.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Sve je već toliko puta preračunato da se kornišoni uopće ne isplate.

Ja sam nešto račun'o prije :icon_scratch: ..bo ti pos'o gdje sebi ni dnevnice nemo'š nabrat. :icon_mrgreen: Ne isplati se ni da te neko pusti u gotove krastavce samo da bereš i sve što ubereš ide tebi, a kamoli još da ulažeš u njih. :icon_mrgreen:

Bio ti ja jednom prije kaod nas u "Vitaminci" kad mi je padala suluda ideja na pamet da sa njima napravim ugovor za kornišone. Gura čovijek meni na silu četiri konzerve sijemena Potomka (mislim da je konzerva bila negdje oko 250g. ili čak pola kile) i kaže; ajde, ajde, nije problem sadi koliko god hoćeš da napravimo ugovor, mi ćemo sve uzeti. Mislim ja nešto u sebi :icon_scratch: nije ovo dobro kad se čovijek toliko trudi oko mene :icon_mrgreen:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja sam nešto račun'o prije :icon_scratch: ..bo ti pos'o gdje sebi ni dnevnice nemo'š nabrat. :icon_mrgreen: Ne isplati se ni da te neko pusti u gotove krastavce samo da bereš i sve što ubereš ide tebi, a kamoli još da ulažeš u njih. :icon_mrgreen:

Bio ti ja jednom prije kaod nas u "Vitaminci" kad mi je padala suluda ideja na pamet da sa njima napravim ugovor za kornišone. Gura čovijek meni na silu četiri konzerve sijemena Potomka (mislim da je konzerva bila negdje oko 250g. ili čak pola kile) i kaže; ajde, ajde, nije problem sadi koliko god hoćeš da napravimo ugovor, mi ćemo sve uzeti. Mislim ja nešto u sebi :icon_scratch: nije ovo dobro kad se čovijek toliko trudi oko mene :icon_mrgreen:

A što je onda ovo? :(shake)::(shake)::(shake):


:x:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
A što je onda ovo? :(shake)::(shake)::(shake):


:x:
Propaganda :D
Kod kornišona ima zarade ako nećete nikoga plaćati da bere, to je više kao mali obiteljski posao,dodatna zarada, kad uzmeš prosjek svaki zaradi jednu solidnu plaću za 2 mj branja, tako je bar kod mene,kad I klasa bude bar 1 E onda će biti malo bolje računice. a ovi
što zarađuju milione svaka im čast. :x:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

evo idem 3 godinu u proizvodnju krastavaca i što se tiče zarade jako sam zadovoljan i u berbi radi samo moja obitelj tako da novci ostaju u kućnom buđetu,a bilo koja proizvodnja u kojoj se plača rabota,a ti samo šefuješ nema baš puno rentabilnosti(duhan,metlice,višnje,...) to je opče poznato
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sve zavisi kako tko računa. Nije kod svih ista računica kod mene se definitivno ne isplati sadit kornišone. Onaj tko sadi samo kornišone vjerovatno nije ni svjestan koliko gubi.


@e moj doture i na tarabi svašta piše pa nije to.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Kornišoni=gubljenje vremena!! isplate se jedino ako nemate šta pametnije raditi
 
Posljednje uređivanje:

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
ekipa pa gdje ste nije valjda moguče da još uvijek sadite krastave pa nemate vremena pisati evo kod mene su krastavci posaditi prije 10 tak dana i super su nikli samo ovo hladno vrijeme je usporio njihov rast
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Kornišoni=gubljenje vremena!! isplate se jedino ako nemate šta pametnije raditi

Pa da se neisplati ne bi se ljudi s time ni bavili, tko ne želi zasukat rukave ne vidi nikad i u ničemu zaradu, a ...
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Molim vas pomoć, kada se smije napraviti prva zaštita krastavaca, trenutno je u fazi prvog lista te rasta drugog, međutim ima malo ušiju, dali smijem ili ne?hvala unaprijed
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Milojko lijepo odi potraži na googlu stranicu " katalog syngenta BiH 2008" ili jednostavno samo syngenta na obadvije stranice imaš sve o zaštiti krastavaca. Što se mog skromnog znanja tiče možeš odmah počet sa zaštitom nema ništa određeno što se tiče početka.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Milojko lijepo odi potraži na googlu stranicu " katalog syngenta BiH 2008" ili jednostavno samo syngenta na obadvije stranice imaš sve o zaštiti krastavaca. Što se mog skromnog znanja tiče možeš odmah počet sa zaštitom nema ništa određeno što se tiče početka.
zahvaljujem siki, smijo ili ne prskam sutra, ovo je neka sjebana godina, do sada sam radio rasadu kornišona a ove godine se sjebo i direktno, a sad problemi, krastavci ništa ne rastu a bolesti i nametnici vrište iz njih....pozzz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
zahvaljujem siki, smijo ili ne prskam sutra, ovo je neka sjebana godina, do sada sam radio rasadu kornišona a ove godine se sjebo i direktno, a sad problemi, krastavci ništa ne rastu a bolesti i nametnici vrište iz njih....pozzz

Ja imam 4000 posađenih samo fali da klečim pored njih i da ih molim pokrenit se, sve drugo sam dao.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Ista situacija i kod mene, prije bi ja narasto nego oni, samo dude u polju, sad kad odjednom ugrije sunce na +30 bojim se da nebude sranja, ili još bolje jedna briga manje da smirim živce....
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan,jel moguće da ove godine nema ni jedan komentar o krastavcima?jel netko uopće sadio krastavce?
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
ma kako nema ,ima nas , sta te zanima? Ja sadim krastavce vec 3 godinu i zadovoljna sam prve godine sam radila za firmu ali je otkupna ciojena bila nikakva ,tako se ne isplati ako ces raditi i sam prodavati zarada je dobra
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Molim da mi netko od vas znalaca kaže dali chromogor (dimetoat) djeluje na stjenica na krastavcima?samo sam njega imao pa oprsko kud puklo.

ps. prvi put imam stjenice na kornišonima, jel bude kasnije kakvih posljedica jer sjebu onaj glavni vrh ili krastavac to nadonadi zapercima?pozzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh