• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan,jel ima novosti što se tiče kooperacije? ja se dvoumim lani sam iz Daruvara u Pakrac u ktc vozio krastavce ili su nakon dva tjedna oduatali sa otkupom:cool2:
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
neam nista novog
mi smo odustali od podravke i skolpili s gordnom i eurovoćem

a dalje neka nam samo Bog pomogne
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
neam nista novog
mi smo odustali od podravke i skolpili s gordnom i eurovoćem

a dalje neka nam samo Bog pomogne

što se tiče voća i bog je digo ruke od njih još paprika nije plaćena a ista stvar je i sa drugim. Tako da možeš računat da ti ni bog neće pomoć.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Ovo si dobro reko,samo još postoji nada da nam Bog ipak može pomoć - što se toga tiče nada umire zadnja.
Gdje si to predo papriku?
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Tko radi krastavce sa Gordanom da malo objasni suradnju , može i pp.
 
Posljednje uređivanje:

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Tko radi krastavce sa .Gordanom da malo pojasni suradnju , može i pp.

Suradnja - pa čuj ne ma se tu šta posebno reč jedne godine bude dobro a druge drži gače ali doslovce, tj. jedne godine bude sve ok što se tiče plačanja,varanja na vagi na kamionu , klasiranja ili odbitaka na kraju sezone kada se treba isplatit a druge godine je opasno ako ne odbije vama onda odbije nekome drugom, a što se tiče cjene ove godine ništa nije poznato i nije jasno definirano..... ne znma šta te još zanima-prijevoz ili
piši pa ču odgovorit:)
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Mislim za prevoz od Novske , dali će htjeti dolaziti po krastavce . Može broj neki da ih pitam . Koja će biti cjena ove godine , jel vam piše u ugovoru.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Mislim za prevoz od Novske , dali će htjeti dolaziti po krastavce . Može broj neki da ih pitam . Koja će biti cjena ove godine , jel vam piše u ugovoru.

Što se tiče prijevoza ne znam - evo vam broj 033 401-389 i 401-390,to je telefon, a cijena kao i lani ništa konkretno se nezna
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Pozdrav. Ako netko treba mrezu za krastavce javite se na pm,imam 400m a za cijenu se dogovorimo ili kompenziramo npr. kukuruzom.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan jel netko možda sklopio ugovor za otkup krastavaca? jel se zna cijena? kod mene u Daruvaru u ktc-u je u četvrtak dogovor oko otkupa
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Cijena preko posrednika za Podravku(a tako radi čini mi se i ktc) je 4,2 - 3% kalo.
ps neka i drugi napišu cijeni otkupljivača da usporedimo.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
dobar dan cijena u ktc-u ista kao i lani 3-5 cm 4,30 kn, 5-7 cm 4,00 kn ,7-9 cm 2,20 kn, 9-12 cm 0,50 kn nezna se ni kad pičinje otkup ni kad završava
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

evo danas postavita folija cc 1200m ne znam koliko da posadim krastavaca na cc 4 berača molim savijete
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ja sam prije 3 godine imao 1000 m i imao 6 berača pa smo umirali od posla

ma ja sam dosad imao cc 600m pa smo dosta radili,pa me interesira koliko bih si mogao proširiti metre,a de mi reci kako si prolazio s berbom dali ti je puno ostajalo 2 i 3 klase
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
ma ja sam dosad imao cc 600m pa smo dosta radili,pa me interesira koliko bih si mogao proširiti metre,a de mi reci kako si prolazio s berbom dali ti je puno ostajalo 2 i 3 klase

brali smo od ujutro čim je sunce izlazilo do popodne išli ručati i spavati pa nazad na branje do mraka pa klasiranje do ponoći jer smo radili za eurovoće,nisam imo puno treće klase,naj više 1 i 2 klase,ali nas je bilo 4 koji nismo radili pa smo 2 mjeseca udarali cijele dane,sad svake godine smanjujemo površinu lani 450 metara ove 350,jel svi radimo pa uz poso i krastavce
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
dobar dan cijena u ktc-u ista kao i lani 3-5 cm 4,30 kn, 5-7 cm 4,00 kn .....
Da li se uz ovu razliku od 7% u cijeni (I. klasa u odnosu na II. klasu) uopće isplati brati I.klasu?
Osim razlike u veličini, razlika je u masi, i II. klasa ima sigurno oko 20-30% veću masu, što znači da za ubrati 1 kg II. klase treba otkinuti isto toliko manje krastavaca (20-30%), a dobiti samo 7% razlike u cijeni.
Vučko možeš li reći koliko je prosječna masa kornišona za I. odnosno II. klasu, pa ćemo lako doći do računice... ali definitivno za tako malu razliku u cijeni mislim da se ne isplati "čupkati" prvu klasu :icon_scratch:

p.s. Evo našao sam neki prosječni podatak da u I. klasu ide oko 100 plodova a u drugu 70-80 plodova; znači 20% manje plodova za II. klasu
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh