• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Znaju oni koga treba jeb...ti, prvo stanu sa otkupom a sad za pare nepitajte seljaci, blago nama :toimonster:
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
ako nekom treba mreža za slijedeću godinu slobodno se javite na pm pa se dogovorimo, nije skupo a i hitno mi je malo...
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
ispričavam se ali nisam prije bila na forumu nema se vremena(za na godinu znaš) ali to otpadanje malih krastavaca nema veze sa tem. nego nemaš dovoljno oprašivača (mi se bavimo krastavcima 14 g i imali smo isto takvih problema)
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
pozdrav, htjela sam vas zamoliti za savjet u vezi krastavaca pod nazivom "kornisoni". uzgajam kornison na spaliru biljna mas mi je doselga 2 metara velice, berem vrlo malo kolicinu posto se 2/3 ploda susi koji je u velicini 2 cm, sta da uradim da srpijecim da mi se plod ne susi, a to mi se desava od pocetka berbe.

nisam već par mjeseci bila na forumu-ali to opadanje mali krastavaca nije uzrokovano tem. neko nemaš dovoljno oprašivača,ne znam da li navodnjavaš i kako ali može biti i zbog nedostatka vode
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Osim tripsa, mislim da ti je problem i u natapanju (neujednačeni obrok i hladna voda; na ovo su krastavci vrlo osjetljivi) a na kraju vjerovatno i gnojidba (primjeni neku mješavinu mikroelemenata kroz sustav KPK; sa naglaskom na bor).

sa zakašnjenjem ali takve krastavce imam samo kada nemam dovoljno vode za navodnjavanje (14g se bavim krastavcima)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Do sada sam sadio kornišone na foliju jedan red po sredini folije razmak trideset centimetara i bilo je dobro a to je i preporuka sadnje sada čitajući šta su pisali Miladin i KOntam mislim da promjenim način sadnje pošto spominjete ležeći uzgoj koji bi razmak bio najbolji i kako vi to radite.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Do sada sam sadio kornišone na foliju jedan red po sredini folije razmak trideset centimetara i bilo je dobro a to je i preporuka sadnje sada čitajući šta su pisali Miladin i KOntam mislim da promjenim način sadnje pošto spominjete ležeći uzgoj koji bi razmak bio najbolji i kako vi to radite.

Ne ne, nemoj nas u istu kategoriju stavljati. Miladin je tata mata prva klasa ja sam žnj. Nisam relevantan za uzgoj krastavaca. To što eksperimentiram ne znači da imam znanje. No doduše kad pročitam ovakovo što iz 1989 godine...
krastavacberba001.jpg


Znam isto tako da Nunhems proizvodi kornišona za strojnu berbu, e sad kad se zna da ukrajinci imaju osnovne table po 3000 Ha, onda možete zamisliti koja je to proizvodnja i po kojoj cijeni se to prodaje. A ti se ovdje istrošiš na mrežu , na ručni rad i onda budeš preskup. Treba malo gospodarit troškovima.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Na otvoreno ide gušći sklop, nekad davno sam to radio na otvoreno ali prvo pod male najlone pa se u maju skidaju, ima ovdje dosta takve proizvodnje samo što se isto proizvodi kornišon kao salatni krastavac.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pitanje. Da li ima neka krajnja vrijednost u dužini krastavca u klasi kornišon? Zanima me to jer ima sjemenarskih kuća koje imaju u ponudi krastavac za kiseljenje 12 cm kažu da je kornišon. E sad on nije treća klasa jer nije prezreo nego jednostavno bude zreo tek kad se izduži ali ostaje i dalje "fit", nije da se razvali. Da li je tko sadio i ima li to opće prođu kod mušterija? Hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pitanje. Da li ima neka krajnja vrijednost u dužini krastavca u klasi kornišon? Zanima me to jer ima sjemenarskih kuća koje imaju u ponudi krastavac za kiseljenje 12 cm kažu da je kornišon. E sad on nije treća klasa jer nije prezreo nego jednostavno bude zreo tek kad se izduži ali ostaje i dalje "fit", nije da se razvali. Da li je tko sadio i ima li to opće prođu kod mušterija? Hvala



Svaki krastavac kornišon za kiseljenje može biti od tri cm pa dalje 12,15, e sad kako to misliš:" E sad on nije treća klasa jer nije prezreo nego jednostavno bude zreo tek kad se izduži ali ostaje i dalje "fit", nije da se razvali." Neznam šta si mislio sa ovim prezreo krastavac je tek kad počne da žuti.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pitanje. Da li ima neka krajnja vrijednost u dužini krastavca u klasi kornišon? Zanima me to jer ima sjemenarskih kuća koje imaju u ponudi krastavac za kiseljenje 12 cm kažu da je kornišon. E sad on nije treća klasa jer nije prezreo nego jednostavno bude zreo tek kad se izduži ali ostaje i dalje "fit", nije da se razvali. Da li je tko sadio i ima li to opće prođu kod mušterija? Hvala

kod mene to prolazi na tržnici na klupi sije se Ajax Adam ja sam sijao Regal on je tanji pa nema puno sjemenki kada preraste ljudi misle da je domaći ako je šarene kore a pravi salata teže prolazi u prodaji.
Pozdrav!
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Dali radite i ove godine krastavce? Koje površine i za koga?
p.s. nadam se da godina neće biti kao prošla što se tiče otkupa :vragek::vragek::vragek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh