• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
dobar dan
imam jedno pitanje, inače krastavce prihranjujem preko lista sa profert marom, al mi ne pokazuje neke rezultate.... :axe:
Hm......... :scratch

1 kg Mikrom (navedeno u nekoliko postova prije) sadrži:
.........................................................................
5 gr. bora (B)
5 gr. bakra (Cu)
40 gr. željeza (Fe)
40 gr. mangana (Mn)
2 gr. molidbena (Mo)
10 gr. cinka (Zn)


1 lit. (skoro kilogram) Profert Mare sadrži:
.......................................................
0,01% B ili 0,1 gram
0,008% Cu ili .... nemam pojma kako se piše, to više nije niti desetina grama :supris:
0,018% Fe ili 0,18 grama (samo 222x manje željeza (Fe) od ekvivalentne količine gnojiva Mikrom....)
0,011% Mn
0,002% Mo
0,002% Zn... pa to je 0,02 grama Zn u 1 litri gnojiva

Ja više nemam što za reći; ali Ludi mislim da moraš preći na "jaču" hranu... :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...Zato sam ja odavno napustila preporuku formulacije 1:2:3 ili slično,dušik povečavam po slobodnoj procjeni,osim u vrijeme finiša...
Eto, pogledaj na portalu (http://www.gnojidba.info/gnojiva/gnojiva-agrofill/idron-vodotopiva-gnojiva/), za finiš (sazrijevanje) preporučam:
1. 10-5-40 + MgO + micro..... znači odnos 2:1:8
2. 10-5-23 + 8% CaO + micro .... znači odnos 2:1:4

Znači, odnos 1:2:3 je definitivno pogrešan za "finiš", pogotovo za plodovito povrće.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eto, pogledaj na portalu (http://www.gnojidba.info/gnojiva/gnojiva-agrofill/idron-vodotopiva-gnojiva/), za finiš (sazrijevanje) preporučam:
1. 10-5-40 + MgO + micro..... znači odnos 2:1:8
2. 10-5-23 + 8% CaO + micro .... znači odnos 2:1:4

Znači, odnos 1:2:3 je definitivno pogrešan za "finiš", pogotovo za plodovito povrće.

Bobo,nisam mislila na tvoje preporuke.Na raznoraznim predavanjima i prezentacijama naslušala sam se svega i svačega,a u praksi se nagledala svakakvih rezultata.Zbog toga mislim da imam ponešto za reći i o ovoj temi,a ti znaš,što sam već i prije navela u raspravama,da ja tvoju stručnost cijenim i ne dovodim u pitanje.Uostalom,to je tvoj fah,i svima su nam dobrodošli tvoji savjeti.;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
He he svaka čast Pele. Kad Podravka nemre bar ti pomagaj :)

Ma je.eš podravku, imam neke interesante pa ak ljudi nemaju kam , a da ne bacaju, da si još zarade koju kunu.;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Roba kupljena, 2 t i ima još .... tak da sve imam dobavljača.
Svima hvala što su se javili :prayer: :drinkers:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
O kornišonima više ni rječi, nitko se ne buni što je cijenjena gospoda iz Podravke uništila proizvodace kornišona prestankom otkupa, pa si uvezla svježih,finih krastavaca iz BiH, ili ste zadovoljni sa ovom sezonom krastavaca,:prayer::prayer::prayer:
hrvatskog seljaka treba još više jebati jer smo obične ovce, selim u afriku.živili
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
hrvatskog seljaka treba još više jebati jer smo obične ovce, selim u afriku.živili

Jbg tamo je teško uzgajati krastavce,hm možda Podravka otkupljuje iz Afrike:scratch
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
nitko se ne buni jer sve ide preko većih proizvođača a oni se neće bunit jer im neće uzet neku drugu robu...znaju oni zašto naprave da se nemože direkt ugovorit proizvodnja sa njima...
ako netko zna molim neka napiše koju cijenu podravka plaća ove godine za kornišone, bilo je pretprošli tjedan spomenuto u plodovima zemlje da je ekstra klasa kg 5kn, ali ako je takva cijena onda svi imamo različite cijene ugovorene :D
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
O , pa si uvezla svježih,finih krastavaca iz BiH,

pa jel mi bosanci ne znamo proizvesti .. svjeze , fine krastavce.."?? Kod nas otkup traje do 15.09

Nitko ne kaže da bosanci neznaju proizvest krastavce, al da su stigli svježi u Podravku nisu, osim iz bih krastavci su dovezeni brodom i sa Dalekog Istoka. Gdje to ima da domaći seljak svoje krastavce mora bacat a veliki uvoze krastavce izvana, to samo ima u ovoj zemlji čudesa zvanoj hrvatska.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svojevremeno dok sam živio u Zenici (2003 g) u naselje je došao kamion sa kiselim krastavcima. Ali ne krupnim ne ne, mini kornišoni. Cijena 1 KM !!!! Znači ispod 4 kn. Nemojte misliti da su prodavali vodu!!! Kilogram ocjeđenih krastavaca za cca 4 kn!!! Kiselih doneseni na prag mm... Al su dobri bili. Interesantna stvar je da Bih i RS nigdje nemaju proizvodnju krastavaca da bi pokrila Zenicu a ne da imaju za izvoz. Moja referenca poznavanja Bosne i Hercegovine kao i Republike Srpske je ta da sam doslovce uništio jedan audi A4, Passat 1.6 d i skoro dvije Lade Samare,no one su ne uništive :) Prešao sam tu zemlju uzduž i popreko sa autom, prehodao skoro sve gradove i mjesta, ali poljprivredne velike proizvodnje krastavaca nisam vidio i ne samo krastavaca. Dva puta naletio na Karadžića i jednom na Mladića, Gotovinu i još neke dok su ih tražili neke institucije u Nizozemskoj :) Onda znate po kojima putevima sam se muvao ;)Ti krastavci vjerovatno se negdje sade pneumatskim sijačicama i beru kombajnima, jedino mjesto koje bi bilo toliko pogodno za tu proizvodnju bi bila Ukrajina. Toliko...
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
nema nitko ništa protiv kolega iz BIH, nego nas boli da nam prekidaju ugovore, a mi onda nemamo kamo s robom, smatram da oni i na ove cijene koje nam nude zarade minimalno 3x više tako da nisu u gubitku nikako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh