• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

I

ihorzic

Guest
E bravo , dobro si primjetio domaći krastavac po 10 kn , ali ja nejdem na plac nego sve kod kuće .
Nemam troškove transporta , prodajnog mjesta i radnika koji to prodaje dok ti Darijus vjerovatno to imaš i kad sračunaš tu smo negdje po zaradi.
Ali kalkulacija je bila mali - veliki kornišoni .
I priča je bila počela što ako otkupljivaći zatvore otkup - što sa njima.
Pretpostavljam da ti nisi jedan od tih i da pametno radiš.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kroz sezonu ukupno tri plastenika u svakom po 90 metara mreže...ako skužim da ide zaglava poberu mi cure i nakisele da se rasteretim, pa prodam u teglicama...hehehe...nikak me nemogu zeznuti!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ihorzic,pričaj mi malo o krizantemama,kakve sadiš? Znam da nije mjesto za to,ali me zanima,ja sam isto posadila osamsto velikih i nešto sprayica.Prošle sam godine sadila samo dvjestotinjak,prvi puta,za probu,i ispalo je po onome-početnička sreća-bile su prekrasne,velike ko nogometne lopte(malo sam pretjerala,ali baš sam bila ponosna),pa sam ove godine nastavila. I da,prodala sam ih po sedam kuna "na veliko".Neznam dali je to bila dobra cijena,cvjećar u mome selu mi je rekao da mogu tražiti toliko.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
alllo ljudi imam probleme i slike sam postavio molim savijete

Ja ti ne sadim kornišone,pa ti ne mogu pomoći,ali takvi su nekada davno,kada sam ih sadila bili i moji kada nisu imali dosta vode.Onda hoće biti svakakvi.Ali nešto konkretnije i pametnije će ti sigurno reći netko pametniji i kompetentniji od mene.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
alllo ljudi imam probleme i slike sam postavio molim savijete

voda (malko je štediš) i veći problem je životinjica poznata pod imenom Kalifornijski trips...
on ti mrda po cvijetu pa imaš deformirane krastavce.
udariti ih opako i višekratno, ali kad se počnu kotiti ne pomaže puno, bolja je preventiva!
:weedman:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

voda (malko je štediš) i veći problem je životinjica poznata pod imenom Kalifornijski trips...
on ti mrda po cvijetu pa imaš deformirane krastavce.
udariti ih opako i višekratno, ali kad se počnu kotiti ne pomaže puno, bolja je preventiva!
:weedman:

s čime da prskam preksinoč sam išao quadris + karate zeon
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
s čime da prskam preksinoč sam išao quadris + karate zeon

dobro si išao, sad ćeš morat još jednom sa laserom ili vertimecom i to bi ih moralo smiriti...
laser ima 3 dana karencu, vertimec 7, za karate znaš sam, ja ga baš i ne koristim pa nisam tu doma...ali na tripse sigurno djeluje.
mislim da karate više lupa na duhanov trips, a obzirom da ni sam ne znaš koji je, dobro je pokriti i duhanov i kalifornijski...
ma tripsa kolko voliš...
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

dobro si išao, sad ćeš morat još jednom sa laserom ili vertimecom i to bi ih moralo smiriti...
laser ima 3 dana karencu, vertimec 7, za karate znaš sam, ja ga baš i ne koristim pa nisam tu doma...ali na tripse sigurno djeluje.

vertimecom sam išao prije 2 tjedna imam ga još pa ču ponoviti sada kada kiša stane ne znam gdje bih mogao laser nabaviti on je i nešto jeftinij nego vertimec
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
može pomoć oko ovih patuljaka gdje bi mogao biti problem?
Osim tripsa, mislim da ti je problem i u natapanju (neujednačeni obrok i hladna voda; na ovo su krastavci vrlo osjetljivi) a na kraju vjerovatno i gnojidba (primjeni neku mješavinu mikroelemenata kroz sustav KPK; sa naglaskom na bor).
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

Osim tripsa, mislim da ti je problem i u natapanju (neujednačeni obrok i hladna voda; na ovo su krastavci vrlo osjetljivi) a na kraju vjerovatno i gnojidba (primjeni neku mješavinu mikroelemenata kroz sustav KPK; sa naglaskom na bor).

pošto je padala kiša pa moram ići u prskanje da stavim fertinu bor ili da je pustim u sistem,a što se tiče navodnjavanja ujutro i uvečer puštam po 1000 litara vode znači 2000 litara dnevno s time da idu i prihrane od poly feeda,multi cal,....
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
pošto je padala kiša pa moram ići u prskanje da stavim fertinu bor ili da je pustim u sistem
Fertina B je samo bor (i dušik), pa bi bilo bolje neku drugu mješavinu mikroelemenata.
a što se tiče navodnjavanja ujutro i uvečer puštam po 1000 litara vode znači 2000 litara dnevno
A na koju to površinu ide; to može biti malo/dovoljno/previše :scratch
s time da idu i prihrane od poly feeda,multi cal,....
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
Fertina B je samo bor (i dušik), pa bi bilo bolje neku drugu mješavinu mikroelemenata.

A na koju to površinu ide; to može biti malo/dovoljno/previše :scratch

ide na 600 m dužine ili na 400 hvati
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...Prije četiri-pet godina sam bila u Nizozemskoj,neki izlet od pet dana.Između ostaloga,stali smo kod nekog malo većeg poljoprivrednog dućana.Naravno da mi vrag nije dao mira pa sam ušla malo razgledati.I što sam vidjela?Vodotopiva gnojiva.Ona ista koja ja kupujem tu u svojoj domovini,samo jeftinija.Kalcij-nitrat-9 eura,Ja sam ga u to vrijeme od te iste izraelske firme plačala 17,a danas 20 eura.Kompleksnih se ne sjećam točno cijene,ali su isto bila dosta jeftinija.I onda,ako se pitamo zašto napredna Europa koristi vodotopiva gnojiva a ne granulirana u sistemima kpk,jedan od odgovora je sigurno zbog prihvatljive razlike u cijeni između jednih i drugih...

Evo, imam ne stolu nekoliko proizvođačkih cijenika tvornica gnojiva (EU) i odnos proizvođačkih cijena je: kompleksna-vodotopiva (sličnih formulacija) 1:1,8-2,0.

Znači, otprilike 1 kg vodotopivih = 2 kg kompleksnih. I ispd toga ugalvnom ne ide; znači razlika je gotovo 100% :scratch

Naravno, onda u igru uđu razni uvoznici/distributeri i sl.... i onda priča ima neki drugi oblik (iako je cijena uvoza, transporta i sl. potpuno ista; sada se čak i pakiraju većinom u iste vreće od 25 kg/ili u big-bag od 500-600 kg). Gdje nastaje ta velika razlika? Pojma nemam.... :roll:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Šta misliš da bi meni palo na pamet da topim granulirana gnojiva da je cjena 1:2 nikada ali kod nas je cjena 1:4 a gdje nastaje razlika. Neki dan sam slušao naše vrle političare i između ostalog je rečeno da prodaju petrokemiju ali neznaju tko je vlasnik kompanije kaja ju kupuje, to može samo kod nas.
 

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
Podravka - krastavac kornišon

ovaj tjedan Podravka prestaje sa otkupom kornišona ????? bit će veselo
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Podravka navodno ispunila kvotu i netrebaju više krastavaca, ostalo se bude uvezlo iz makedonije i nešto iz bih. Tako je bilo i prošle godine, a iduće godine bude i gore. :evil::evil::evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh