• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Halo krastavčari , kada počinje otkup? jel ima još ovdje da netko sadi krastavce :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 

lapore

Novi član
Tu od
1 Srp 2013
Poruka
11
zdravo, evo i ja imam pitanje o krastavcima. Za osobne potrebe sadim krastavce Kornišone koje spremam za zimnicu, ali ponekad ostavim da malo porastu da ih napravim na salatu. moje pitanje je možda banalno al zanima me zašto je jedan jako dobar i fin, dok je drugi već jako jako gorak, a otrgnete ih s iste grančice.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
zdravo, evo i ja imam pitanje o krastavcima. Za osobne potrebe sadim krastavce Kornišone koje spremam za zimnicu, ali ponekad ostavim da malo porastu da ih napravim na salatu. moje pitanje je možda banalno al zanima me zašto je jedan jako dobar i fin, dok je drugi već jako jako gorak, a otrgnete ih s iste grančice.
Vjerovatno zbog manjka vode.....
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
prvi put postavljam mrežu ( za vlastite potrebe cca 100m ) e sada vidio sam slike i način na koji se postavlja, no mene zanima kakva žica mora biti na vrhu koja jačina i da li treba svaku granu vezati ili se neka i sama zapetlja.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
prvi put postavljam mrežu ( za vlastite potrebe cca 100m ) e sada vidio sam slike i način na koji se postavlja, no mene zanima kakva žica mora biti na vrhu koja jačina i da li treba svaku granu vezati ili se neka i sama zapetlja.
Ja koristim 2,2 mm pocinčanu žicu, može i 2 mm, bolje bilo kakva žica nego da stavljaš špagu a ima takvih dosta.Krastavce uplićem više puta, dovoljno dok su mali uplesti vrhove u mrežu, i gledaj da to radiš popodne dok su krastavci "skuvani" jer izjutra dosta pucaju vrhovi.
ps. 100 m za vlastite potrebe, mora da imaš veliku familiju :drink: pozzz
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
ok i mislio sam na tu žicu no nisam bio siguran, a sve skupa kada se napravi zimnica i nekaj podjeli, ima nešto i salatara, a i moji nedaju rod kao vaši koji se profi bavite.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pocincanu zicu za krastavce???Pa jel nema kod vas za kupit pvc mreza original za te stvari....i netreba nikakva zica na vrhu samo treba dobro naspanovat.A cijena te pvc mreze je zanemariva....
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Pocincanu zicu za krastavce???Pa jel nema kod vas za kupit pvc mreza original za te stvari....i netreba nikakva zica na vrhu samo treba dobro naspanovat.A cijena te pvc mreze je zanemariva....
Za 100 m žica od 2,2 će ga koštati 30-40 kuna, netreba filozofirat.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Molim doktora bobstara i vas iskusnije, koje je bolje vodotopivo gnojivo za krastavce u berbi, 20-20-20 ili 15-5-30? pozdrav
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
imam 1100 metara na mreži i dosta dobro beremo samo nas hladne noći ubijaju jer mi se po noći temperatura kreče od 10-13 celzijevih stupnjeva

Isti problem i kod mene , hladne noci slabo rastu:fiery:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Molim doktora bobstara i vas iskusnije, koje je bolje vodotopivo gnojivo za krastavce u berbi, 20-20-20 ili 15-5-30? pozdrav

Nisam vidio prije pitanje; ali 15-5-30 je puno bolji izbor. U ovoj fazi ne treba puno fosfora (treba više kalija), a upravo fosfor diže cijenu gnojiva.
:eek::
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Hvala bobostar,
Zna li netko zašto na kornišonima požute mali krastavci, oni sitni što izađu iz cvjeta požute?jel zbog nedostatka vode ili nešto drugo? nedostatak nekog elementa? pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh