• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Ako netko slučajno treba mrežu za krastavce slobodno se javi u inbox, imam 500m mreže, korištene, namotana, cijena dogovor.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan,jel sadi netko krastavce ove godine?nitko ništa ne piše,ja postavio ove godine 500 metra folije i jučer posadio
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bogati ja presadio krastavce na foliju svi popadali kao i lubenica (korijenova muha) a višak koji sam stavio na zemlju stoji i ništa ga ne tangira, pa sam lijepo odlučio ove godine radim prljave kornišone... Krećem kroz par dana u sjetvu tek.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja posadila kornišone na petnaest cm u redu - biljka od biljke.Išla ja logikom - reko meni dane001 - dvije biljke zajedno na trideset centimetara,pa ja to radije napravila po jednu na petnaest.Budem ih stavila na mrežu.Hoće li to biti pregust sklop,jer sam napravila dvored na šezdeset cm red od reda,ili bude tako dobro?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Tocno takav razmak sam i ja radio pred dvije godine i bilo je super... jedino je kod mene razmak dvoredova bio 70 cm.... ja sam jedino imao problem sa vjetrom jer nisam razmišljao kod sadnje o njemu..... kod mene šuma usmjerava vjetar u uvijek puše sjeverni ili južni, drugačije nemože od šume.... ja posadio poprijeko.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Meni to u plasteniku.Valjda nebude prebujno. iako,gledam salatare ove godine,sadila sam ih malo gušće nego prošle godine a samo su nekako u bedu,nikako da se to razraste ko prošle godine.Na četriso pedeseet biljaka tjedno naberem oko sto pedest - sto sedamdeset kila i sreća je da cijena deset kuna drži vodu i da su ljudima vanjski po vrtovima propali,jer inače, kada se to konačno dovede u red vani bi već bilo krastavaca za utopiti se u njima.Prošle godine smo ih jedva rješavali koliko ih je bilo - sada samo nešto kilavi.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
gdje ste radnici,jel robijate??
1404921970-1500-x-1125px-WP_20140708_003.jpg

1404922062-1500-x-1125px-WP_20140708_001.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Robijamo robijamo, riknuo traktor pa sve se prska sa leđnom prskalicom :-( Vidim ni tebi neće biti lako, a kulture koje imaš traže vodu, jel si riješio pumpu? Ovo šejdanje mi se baš sviđa, valjalo bi navratiti do tebe da vidim kako si kačio i učvrstio. Priča ste da ste skoro zatrpali Podravku sa trećom klasom da ćete ostati bez kupca za treću klasu? Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Rekao sam ti da sam je kupio,ali jos niti jednoj nisam zalijevao,taman kise koliko treba
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
dane jel ti to mreža za hlad koje su ti dimenzije i koliko te je koštalo???
kakva je reakcija u krastavcima kada sunce pripizdi,kakva je temperature i sl????
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Jel berete krastavce? Ima li plamenjace? S kojim fungicidom ići kada je plamenjača već vidljiva? JDali bi ridomil pepit zaustavio? već sam pomalo očajan :icon_toilet:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
jesi li siguran da je plamenjača? i pazi ridomil ti ima dužu karencu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Ma plamenjaca je, ovo vrijeme ubija kornišone, prošle godine nisam ni znao za plamenjacu, preventiva je odradila posao odlično,dok ove katastrofal.....

za iskusne pitanje, koji fungicid ima najbolje kurativno djelovanje, znači kad se simptomi plamenjace vidljivi?
Karencu možemo zanemarit, radi se o spašavanju nasada :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo moj @ludimilojko,ja ću ti reći - Acrobat.Šta se karence tiče,neznam za krastavac,neznam niti čak jeli regan za njega,ali znam da mu je u paradajzu skinuta na svega tri dana.Inaće sam ja za krastavac prošle i predprošle godine - prije toga ga nisam sadila, uzimala Ridomil jer je metalaksil najjači za plamenjače.Ako možeš naći malo pakiranje Fonganila ,u što sumnjam jer kod nas je koliko znam samo od litre a košta oko dvijetisuće osamsto kuna, u Austriji ima od dvije deci,ali su oni sa cijenom skuplji - međutim,koliko sam primjetila,oni imaju Fonganil sa 70% metalaksila a u Hrvatskoj su na tržište plasirali sa 50% aktivne tvari - metalaksila.Zašto - neznam.Tebi treba jako malo,možda ispod pola dcl,jer Ridomil ima,ak se ne varam 6% metalaksila pa je učinkovit u dozi od dvije i pol kile po hektaru.Da si u Hrvatskoj,preporučila bih ti Singentinog fitopatologa Damira - on bi ti riješio problem.
U svakom slučaju,za što god da se odlučiš,ako ti je to u plasteniku,odi sa duplom dozom od maksimalno preporučene na uputstvu preparata.Neka se sada opet netko ne hvata za glavu a niti mene za gušu.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Evo moj @ludimilojko,ja ću ti reći - Acrobat.Šta se karence tiče,neznam za krastavac,neznam niti čak jeli regan za njega,ali znam da mu je u paradajzu skinuta na svega tri dana.Inaće sam ja za krastavac prošle i predprošle godine - prije toga ga nisam sadila, uzimala Ridomil jer je metalaksil najjači za plamenjače.Ako možeš naći malo pakiranje Fonganila ,u što sumnjam jer kod nas je koliko znam samo od litre a košta oko dvijetisuće osamsto kuna, u Austriji ima od dvije deci,ali su oni sa cijenom skuplji - međutim,koliko sam primjetila,oni imaju Fonganil sa 70% metalaksila a u Hrvatskoj su na tržište plasirali sa 50% aktivne tvari - metalaksila.Zašto - neznam.Tebi treba jako malo,možda ispod pola dcl,jer Ridomil ima,ak se ne varam 6% metalaksila pa je učinkovit u dozi od dvije i pol kile po hektaru.Da si u Hrvatskoj,preporučila bih ti Singentinog fitopatologa Damira - on bi ti riješio problem.
U svakom slučaju,za što god da se odlučiš,ako ti je to u plasteniku,odi sa duplom dozom od maksimalno preporučene na uputstvu preparata.Neka se sada opet netko ne hvata za glavu a niti mene za gušu.

Zahvaljujem na savjetu, naime s ridomilom sam išao i to s oko 3,5 kg/ha ali nisam nešto zadovoljan, možda zato što sam ga koristio već nekoliko puta u vegetaciji, znači infekcija je tu ali ima i već simptoma što se vide na listu što je po mome skromnom iskustvu veliki problem bar što se tiče krastavaca, a to su vanjski kornišoni...
onda mi jedina nada preostaje Acrobat i to dupla doza, negdje sam u temama pročitao da ste već pisali o njemu kako zaustavlja i liječi samu bolest.
A što se tiče karence tu moramo malo zatvorit oči ili čemo nosit gaće na štapu.
Hvala i pozdrav
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
ista situacija i kod mene nikako da zaustavim razvoj plamenjace do sada koristeno Ridomil x2 ,Aliette x2 ;Revus x2
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Pozdrav proizvodacima kornisona, :icon_smile:

Kako vam se drže nasadi, jel ide prodaja? Inače veoma teška godina za kornišone.

Evo jedna slika moga nasada.


P26_07_14_19_44.jpg
[/url][/IMG]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moji si na mreži u plasteniku.Do sada su bili ok,međutim sam ih pregusto posadila i narasli su tri metra visoko,pa se prevrnuli i sada se opet vračaju gore.Međutim,imam klasični nedostatak i kalija i dušika i magnezija,pa se lišče počelo naveliko sušiti.oni unutarnji su se osušili odavno,ma to je bila takva šuma ko u brazilskoj prašumi.Sada im ja ,baš sam danas počela,stare velike listove trgam jer su se počele aktivirati nove bočne vriježe.Jel to treći stupanj ili kojj ma neznam,nemože se to više snaći u svemu tome.Jako im dugo nisam dala hrane,malo zbog nedostatka vremena,a najviše zato što paprici nije trebalo,ima svega u zemlji i jako lijepo napreduje.A njima sam stavila duple kpk cijevi,za svaki red dvije,dakle četiri na gradu.pa pošto papriku zalijevam obilno,oni dobijaju duplo vode,pa se valjda hranjiva,pogotovo dušik,isprala.E sam im jučer,naravno i paprici dala svega,pošteno,čak do ispod zone korijena valjda otišlo,a dušik i magnezij im budem sada svaki drugi dan utrpala.
Jesam li pogriješila što im skidam stare velike listove,ja sam to obrstila ko koza kada počne večerati.Negdje sam čula da krastavce šišaju,a nisam nikoga ništa pitala.
Berba je sada oskudnija,cijena prve klase za plakati,jedva šest kuna,drugu a pogotovo treću ljudi neće.Ajd pa sam ih dobro utapala dok su išli veliki desetak cm za brzo kiselenje,bila cijena dugo petnaest kuna,kasnije deset,a dok sam počela brati te sitne,ma mi ih je bilo žao i trgati,sada nemogu dobiti niti šest.Evo mi ih u podrumu nabrane od petka,subote i nedjelje,pa ovi danas,ako se nešt sutra utopi,a onda u srijedu budu išli pošto poto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh