• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobro večer ima li kakvih novosti što se tiče kooperacije?nitko se ne javlja jel netko dogovorio sa eurovoćem,podrvakom,ktc-om?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nije valjda da nitko neće u kooperaciju, ili nitko netraži kooperante.:blackeye


Reci šta te zanima, gdje si bio do sada ugovori su napravljeni sredinom prvog mjeseca.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Radio za Marinadu ali više neće dolaziti do nas - daleko smo. Čuo sam da neće ni u Daruvar. Todorićeva poslovna politika nastupila . Marinada dolazila 7 god. do mene, ovi neće , a krastavaca pun kamion.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
siki s kim si potpisao ugovor u prvom prvom mjesecu?kod mene su lani u Daruvaru kooperaciju radili Poodrvka,oni su prestali dolaziti po krastavce početkom osmog mjeseca,a uve godine su me nazvali iz Eurovoća i rekili mi da neće na moj teren dolaziti ove godine da se ne isplati
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Neka se jave proizvođači kornišona krastavca koji imaju veća iskustva u proiuzvodnji
dan,bavimo se već 13 g sa proizvodnjom krastavaca-kornišona-1.i osnovno svi otkupljivači su mafija u malom,varaju na sve mile i nemile načine,bivše Eurovoće sadašnji Fructus i nešto postrožili su klase sada je 1.skoro ono što je bila extra klasa,za pare ne pitaj,Gordon je tu još donekle u redu,svi oni predaju krastavce Fructusu,ako uspiju nešto uvalit Podravci...
2011.g.su nama plačali 4,20kn 1.klasa,a Todorićevi krastavci gotovo truli dovoženi iz Bosne plaćeni su nešto preko 1 eura za 1.klasu i to u naprijed
Dali zu treba još nešto reći o nečijem poštenju,ako se želiš time baviti naoružaj se živcima kao Svilaja-ako si nekada tamo bio i znaš o čemu pričam
kada se jako razočaraš poslušaš onu THOMPSONOVU E,moj narode i nagodinu siješ ponovo,najbolje ti je da si foliju i repromaterijal izfinanciraš sam,jar ako uzmeš preko njih zaračunat če ti 2x ili 3x više
Ako ne voliš poljoprivredu i ne kreći u to!

Nije valjda da nitko neće u kooperaciju, ili nitko netraži kooperante.:blackeye

ma oni samo traže ovce za šišanje a to smo mi:axe::axe:
treba sadit maru to ti je najunosnija kultura,ako imaš pajdu da je policajac on neka ti rastjeriva konkurenciju i posao će CVASTI.....IMAMO MI KANDIDATA KOJI ČE BITI DEGUSTATOR:weedman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki s kim si potpisao ugovor u prvom prvom mjesecu?kod mene su lani u Daruvaru kooperaciju radili Poodrvka,oni su prestali dolaziti po krastavce početkom osmog mjeseca,a uve godine su me nazvali iz Eurovoća i rekili mi da neće na moj teren dolaziti ove godine da se ne isplati

Kao i svake godine do sada sa Eurovoćem. A znate li vi onu poslovicu koja kaže; "Ako neće Muhamed brdu oće brdo Muhamedu" radit se mora inače se nema od čega živjet.
 
I

ihorzic

Guest
dan,bavimo se već 13 g sa proizvodnjom krastavaca-kornišona-1.i osnovno svi otkupljivači su mafija u malom,varaju na sve mile i nemile načine,bivše Eurovoće sadašnji Fructus i nešto postrožili su klase sada je 1.skoro ono što je bila extra klasa,za pare ne pitaj,Gordon je tu još donekle u redu,svi oni predaju krastavce Fructusu,ako uspiju nešto uvalit Podravci...
2011.g.su nama plačali 4,20kn 1.klasa,a Todorićevi krastavci gotovo truli dovoženi iz Bosne plaćeni su nešto preko 1 eura za 1.klasu i to u naprijed
Dali zu treba još nešto reći o nečijem poštenju,ako se želiš time baviti naoružaj se živcima kao Svilaja-ako si nekada tamo bio i znaš o čemu pričam
kada se jako razočaraš poslušaš onu THOMPSONOVU E,moj narode i nagodinu siješ ponovo,najbolje ti je da si foliju i repromaterijal izfinanciraš sam,jar ako uzmeš preko njih zaračunat če ti 2x ili 3x više
Ako ne voliš poljoprivredu i ne kreći u to!

LJUDI dragi moji - sve su to muke po tantalu kako se kaže ,..

I ja sam lani radio kornišone sa ktc-m i mislim da je dosta izrabljivanja .

Ove godine planiram raditi samo za okolno tržište jer ne dam da me izrabljuju.

Imam IDEJU a vi sad probajte ju prokomentirati.

Mislim da smo svi koji radimo kornišone , radili doma za vlastitu potrebu ili nešto za sitnu prodaju okolo " KISELILI "

Također smatram da radimo jednako dobro , ako ne i bolje od njih flaširanje kiselih kornišona i da bi mogli ( tko je zainteresiran ) sastati se negdje i porazgovarati o udruženju te plasiranju našeg proizvoda na tržište.

Znam kako će biti polemike oko higijene , objekta itd, ali vjerujte mi to se sve može lako riješiti sa registracijom , posebnim brendiranjem itd.

Mislim da sve vrhnje koje poberu otkupljivaći može ostati u našem đepu.

Ja imam otvorenu polj. zadrugu registriranu za sve i mogu se pojaviti bilo gdje , a smatram da nisam jedini i da bi mogli napraviti puno kad bi se udružili i preko bilo koga nastupili prema van.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Daj molim te reci kako si prošo sa ktc-om. Oni meni kažu da će voziti u Križevce pa tamo vagati i klasirati , ali moraju odbiti kalo na kilaži.:roll:
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
dan,javite se kad budete imali zaradu od 73 000 kn
pozdrav

pa ovako nam su u Eurovoću uzeli 60% od ukupne mase od 1.klase,a normalno 3. nam nisu dirali jer oni znaju da seljaci ne znaju puno računat pa su imali milosti prema nam i napisali nam malu cifru

odakle si? ako radiš sam više od dunuma nemoj sijati.treba ti vode za zalijevanje,puuuunoooo vode.sa kojom zadrugom misliš raditi
za tebe samoga je dovoljno 200fati,tj.2 reda dužine od 125m,razmak na foliji između roviča je oko 30cm,2 biljke max u roviču ili ti u rupiili na 25cm razmak ali po 1 biljka ako ide na mrežu,razmak između kolaca ti je oko 3-3.5 m,na 1 red od 125m ide oko 41-42 kolca,mi sijemo ručno zato ako ti ovi lopovi siju strojno uzet če ti 3x više sjemena,vrečica sjemena od 1 000 kom. sjemenki izađe oko 135 kn a na crno 70-75 kn-u pitanju je Ajax,razmak između redova oko 70-90cm,prska se kada kod stigneš ali najbolje kasno pred večer zbog temperature,nabavi si Folijacon to ti je sredstvo za prihranu-pomlađivanje od toga rode ko ludi,sa tim sredstvom i budala je pametan 1l ti izađe oko 135kn a ti češ ju za tu površinu imati i 2g a možeš ga kupiti u Brazdi isplatit če ti se u 14 dana 50x,obavezno od sredstava moraš imati Previcur ili Proplant pod obavezno Cuperblau za plemenjaču pravo sredstvo,samo nemoj slušat kako se s njim nesmije prskat u berbi,mi smo ti bili na jednoj parceli kradom od nekih 8 ha ,parcela je vlasništvo naše firme koja konzervira eko uzgojeno povrće a krastavci su im plave boje od bakra tjekom cijele vegetacije-nema da se pokvare u flašama ni da hoće,pa valjda znaš da smo mi Zemlja poznata po eko proizvodnji to ti se tako sinko radi
ako misliš opstatu tom poslu i nešto zaradit moraš se držat one PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO
GLAVU GORE I SAMO NAPRIJED-NAŠI PODUZETNICI SE DRŽE ONE I PREKO MRTVIH DO LOVE
ako te ostalo zanima javi se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
jel na krastavcima zaradiš 73000kn?:p
da na krastavcima pa ne valjda na mari,mi kad pričamo ne lažemo ništa.kod nas je sve crno ili bijelo bez pinki boje

LJUDI dragi moji - sve su to muke po tantalu kako se kaže ,..

I ja sam lani radio kornišone sa ktc-m i mislim da je dosta izrabljivanja .

Ove godine planiram raditi samo za okolno tržište jer ne dam da me izrabljuju.

Imam IDEJU a vi sad probajte ju prokomentirati.

Mislim da smo svi koji radimo kornišone , radili doma za vlastitu potrebu ili nešto za sitnu prodaju okolo " KISELILI "

Također smatram da radimo jednako dobro , ako ne i bolje od njih flaširanje kiselih kornišona i da bi mogli ( tko je zainteresiran ) sastati se negdje i porazgovarati o udruženju te plasiranju našeg proizvoda na tržište.

Znam kako će biti polemike oko higijene , objekta itd, ali vjerujte mi to se sve može lako riješiti sa registracijom , posebnim brendiranjem itd.

Mislim da sve vrhnje koje poberu otkupljivaći može ostati u našem đepu.

Ja imam otvorenu polj. zadrugu registriranu za sve i mogu se pojaviti bilo gdje , a smatram da nisam jedini i da bi mogli napraviti puno kad bi se udružili i preko bilo koga nastupili prema van.
pa zar misliš da je proizvodnja od 2 kj površine zafrkancija ia da to proizvodimo samo zA SEBE ZA KISELIT
A ONO ZA DOGOVOR-DA LI VRIJEDI DA SE SVI SASTANEMO,ALI GDJE (MI PREDLAŽEMO STARE HRASTOVE U P.SLATINI) DOGOVORITE SE OKO DATUMA I JAVITE NA FORUM ILI NEGDJE DRUGDJE NIJE BITNI ALI JAVITE MJESTO I VRIJEME

daj molim te reci kako si prošo sa ktc-om. Oni meni kažu da će voziti u križevce pa tamo vagati i klasirati , ali moraju odbiti kalo na kilaži.:roll:
za tvoju obavjest i ktc je također todoričev

pozdrav poljoprivrednici :p
imam namjeru ove godine po prvi put saditi kornisone pa imam par pitanja u vezi toga. Dakle imam 19 godina i voljan sam preko ljeta nesto zaraditi, pa mi se sadnja krastavaca ucinila kao dobra opcija :p. Međutim znam veoma malo o uzgoju kornisona i ne znam na koliko zemljista da posijem krastavce posto planiram sve sam raditi, eventualno cu imati jednog pomocnika ? Nebi da posijem previse pa da se preforsiram i da na kraju odustanem od svega. Imam sigurne otkupljivace i oko toga nece biti problema te cu od njih dobiti sjeme, mrezu itd. Također koliko cesto se moraju prskati i s cim sve ? Haj pomozite, svaki odgovor i savjet je dobrodošao :prayer::p
odgovorili smo ti jučer ali sam zaboravilia napisati da mi ne sijemo u nikakve plitice nego direktno na zemlju - uvijek oko 10.5.svake godine

dobar dana sve ti je već napisano o ovoj temi,ako ste dvojca necete baš puno zaraditi,treba štricati dva puta tjedno minimlno
KAKO SAMO 2X TJEDNO PA MI ŠPRICAMO I SVETKOM I PETKOM
gotovo svaki dan pogotovo u jeku sezone -kada je velika vegetacijska masa i počnu se pojavljivati naznake plamenjače špricaš gotovo svaki dan samo da što dulje bereš i ne pitaš i to quadrisom i cuperblau-om to ti je jače od quadrisa

jedna tona na 100m folije.
ma živote da li je to 1t dnevno ili 1t u sezoni na 100m folije
jer mi smo smo 2010.g na površini od 1kj imali 25t i 270 kg

dan,zar nena nikoga šta radite sada dali sječete kolce ili sijete krastavce već sad-zar nije malo rano za to
JAVITE SE LJUDI-ZAR STE OSTALI BEZ TEKSTA:prayer:

i još da se osvrnem na klasiranje i klasirku,to se tako ne radi,nemojte dozvoliti da vam to podvaljuju,to su i meni htjeli nametnuti ali kad sam rekao da neću više predavati da vidiš kako se smire. nikakva klasirka,od oka,ali naravno po pravilima,ali ne baš u cm,tolerancija za prvu klasu je do 7,5cm i u podravci gdje su rigorozni sam tako radio i sve ok. što se tiče brzine klasiranja i koliko treba ljudi,ja sam kilometar krastavaca lani sam klasirao nakon berbe,nisam htjeo da netko brlja,znači poslije berbe otprilike 300 kg ja sam isklasiram za 2 sata.
PA SINKO ŠTA TI JE TO 300KG,mi smo ti lani u 1.berbi imali 4.5t krastavaca - mislim sve skupa sve 3 klase
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Pajdo kako si se snalazio za vodu, ipak je to prava površina:partyman:
oko parcele sa 3 str. imamo kanale i u 1 kanalu iskopan bazen,a kad ponestane tu onda peljamo iz Drave s tim da nam je dnevno potrebno,da bi donekle navodnili,15 000 l vode
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
[/COLOR]
Koliko je meni poznato na sva pitanja je odgovorito i to po nekoliko puta trebaš samo pročitati.
dan
neki dan sam se logirala na ovaj forum pa tako mislim da si već potpiso ugovor sa Eurovoćem-to ti je životna greška,bolji su definitivno Gordon ili Podravka,ali mi ti ugovaramo već par godina sa gotovo svima pa ako oni tebe mogu zafrkavat možeš i ti njih ucjenjivat-SIGURNO JE SIGURNO-
ovako za ta "2" reda ti treba oko 700 l vode dnevno da bi imo dobar prinos(ali to ti zavisi i od oborina)najsigurnije ti je da prstom provjeriš ispod najlona kolika je vlaga jer stalno treba biti vlage,za plemenjaču koristi Aliete,ali mi već godinama koristimo Quadris jer to imaa manju karencu,ako to ne upali svakako pošpricaj sa Cuperblau ili ti bakrom,za prihranu šibni gnojivo u sistem za navodnjavanje-ureu i kan-a preko lista možeš koristit Fotolife i Foliacon-to sredstvo čuda čini,prihranu treba šibat barem 1 tjedno,kod nas je najveći problem tzv.Trips a njega špricamo sa Calipsom ali najbolji je Konfidor sl 200 skup ali jako dobar,o prinosu nisam sigurna ali ispod 3 t ne bi smjelo biti
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
9snamjenom koji su ti to Gordon šta je to neka firma ili ?
da to je firma isto ko Podravka i Eurovoće...njihovo sjedište je u P.Slatini
GORDAN d.o.o.
Rudolfa Kalibaša 37
33520 Slatina
referent:JOSIP GAŠPARIĆ
MOB:098-1308-573
TEL:033/401-389
401-390
e-mail:gordan@vt.t-com.hr
 

Najnoviji postovi

Na vrh