• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
:scratch vidim digla se cijela frka,,,,, da se nadovežem,,, kooperant sam ktc-a više od 10 g. te ću biti i ove godine,,,,, nikad nije bilo problema s robom i isplatom, a ktc nije todorićev,,, netko je dobio krivu informaciju.
A što se tiče rada i znoja to se ne komentira,,,,, tko voli nek radi,,, a za otkupljivače smo si sami odgovorni,,,, dakle potpisujemo ugovor te se istog pridržavamo mi i otkupljivači,, suprotno tom postoje sankcije,,, možda je problem što treba prije potpisivanja ugovora isti i pročitati (uvjeti). ;)
DAN
pišem i komentiram ono što znam-rad,znoj sve skupa uloženi trud NIKADA nije bio upitan a još MANJE sporan,volim to što radim jer vjerujem u ono.....što si sam zaradio to je tvoje a tako i dobiveno više cjeniš
UGOVORI njegova vrijednost nije ništa više od same celuloza a isto tako ih je JAKO MALO koji se toga i pridržavaju
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Bio sam njihov koperant 2004 , kad je došla Marinada iz Slatine prešo sam kod njih zbog prevoza, ali sad ću opet sa ktc-om.
 

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
k

:supz: hvala ,,,, posao se mora odradit,,, da li si i ti kooperant ktc-a ?
Pratim te pomalo ,,,, koliko stignem,,,,, pametno zboriš,,,, :drinkers:

daj mio recite kako to izgleda poslije kalibratora u ktcu te kako ispadaju klase jer imaju veću cijenu za klase i koliko odbijaju
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
daj mio recite kako to izgleda poslije kalibratora u ktcu te kako ispadaju klase jer imaju veću cijenu za klase i koliko odbijaju

Poslije kalibriranja su klase:
1 kl - 3-5 cm - 4,40 kn
2 kl - 5-7 cm- 3, 80 kn
3 kl - 7-12 cm- 2,40 kn
4 kl - sve preko 12 cm - 0,30 kn
za cijene ti neznam napamet al mislim da su tu negdje kak sam napisao.
Za odbijanje nema,,, ako su kornišoni bez cvjetova, bez peteljki i da nisu truli.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Poslije kalibriranja su klase:
1 kl - 3-5 cm - 4,40 kn
2 kl - 5-7 cm- 3, 80 kn
3 kl - 7-12 cm- 2,40 kn
4 kl - sve preko 12 cm - 0,30 kn
za cijene ti neznam napamet al mislim da su tu negdje kak sam napisao.
Za odbijanje nema,,, ako su kornišoni bez cvjetova, bez peteljki i da nisu truli.
ma di to za 3.klasu nude 2,40kn-ako je to istina nudim pečenku na ražnju :) ;)

dan dali ima n:?etko batate
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Klasirku imaju oni i dobiješ ju badava, sad ću okvirno napisat cijene koliko se sjećam,
1 kl 3-6 cm 4,80 kn
2 kl 6-9 cm 3,60 kn
3 kl 9-12 cm 2,80 kn
4 kl 12-15 cm 0,30 kn
znači srednja cijena je 3 kn/kg, al ja nemam 4 kl. pa se sredina vrti oko 4 kn/kg al kažem javim vam kad napravim ugovor pa ću znati cijene i sve ostalo.

evo ti post gdje sam pisao cijene pa sad ti nastavi roštilj,,, a kopirati ću ti i isplatnicu krastavaca ako te baš zanima. Nema smisla lagat sam sebi
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:partyman: hej pozdrav,,
neznam još nisam definitivno odlučio,,,, računam negdje oko 1 ha,,, al to ću znati u 5 mj kad vidim koliko imam zaposlene radne snage.
Imam još u proizvodnji grah trešnjar, visoki grah (kukuruzar) i bundeve (pečenice). Sad trenutno ugovaram proizvodnju bijele repe.
A ti ,,,kakvi su planovi ? E da te pitam kakvi salatar sasdiš, jel onaj francuski?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
:partyman: hej pozdrav,,
neznam još nisam definitivno odlučio,,,, računam negdje oko 1 ha,,, al to ću znati u 5 mj kad vidim koliko imam zaposlene radne snage.
Imam još u proizvodnji grah trešnjar, visoki grah (kukuruzar) i bundeve (pečenice). Sad trenutno ugovaram proizvodnju bijele repe.
A ti ,,,kakvi su planovi ? E da te pitam kakvi salatar sasdiš, jel onaj francuski?

sadio sam Chartu RZ,ove godine ne sadim krastavce,nemam prostora ni vremena za to sada. sad imam salatu koju još berem nekih desetak dana i onda mahune u plastenik pa kasnu rajčicu,blitva će mi doći za koji tjedan i tako. posadio sam hektar bresaka,ove godine još idem sa jednim hektarom duhana berleja,posla ko u priči tako da nema vremena za krastavce,nažalost. još uvijek su mali krastavci najbolja lova.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
sadio sam Chartu RZ,ove godine ne sadim krastavce,nemam prostora ni vremena za to sada. sad imam salatu koju još berem nekih desetak dana i onda mahune u plastenik pa kasnu rajčicu,blitva će mi doći za koji tjedan i tako. posadio sam hektar bresaka,ove godine još idem sa jednim hektarom duhana berleja,posla ko u priči tako da nema vremena za krastavce,nažalost. još uvijek su mali krastavci najbolja lova.
Kažeš kasnu rajčicu, jel to van ili u plastenik? Gledam malo na temi rajčica, ti si sadio Tamaris od Clausa vani? Koji si Imao prinos?

Kažeš da sadiš duhan, jel ćeš na foliju i kpk navodnjavanje ili ovak tradicionalno :partyman:
Čujem da se dosta ove godine sadi duhana oko Virovitice, mora da se isplati, sretno
Isprike za off topic
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kažeš kasnu rajčicu, jel to van ili u plastenik? Gledam malo na temi rajčica, ti si sadio Tamaris od Clausa vani? Koji si Imao prinos?

Kažeš da sadiš duhan, jel ćeš na foliju i kpk navodnjavanje ili ovak tradicionalno :partyman:
Čujem da se dosta ove godine sadi duhana oko Virovitice, mora da se isplati, sretno
Isprike za off topic

u plastenik rajčica ide. da sadio sam Tamaris,prinos nisam računao pošto je bila loša godina za rajčicu pa se nisam ni trudio,a oko 5-6kg po stabljici,ja sam tamo imao oko 4500 komada. tradicionalno,bez vode,nemam bunar tamo jer nije moja zemlja. i ti si tu negdje blizu jel,iz Sladojevaca?

koliku povrsinu sijes pa tolike kolicine i tolika zarada???????? koliko metara odnosno kilometara spalira???????????

ja sam na 1km folije 2010 imao ukupan prihod preko 40 000kuna,i to dok sam prodavao prvu klasu po 5-7kn,a da sam istu količinu imao prošle godine kad sam prodavao prvu po 9kn,drugu po 4kn imao bi prihod i preko 60000kn,i još da dodam da sam sadio Motivu umjesto Ajaxa bio bi još 30posto veći prinos,što znači i više prve klase što bi značilo i veći ukupni prihod. uglavnom krastavac je i dalje broj jedan što se isplativosti sadnje tiče,samo treba znati s njima. tako da te cifre što čitaš i nisu tako velike kako ti se čini nego bi trebale biti barem dva puta veće da je sve rađeno kako treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Poslije kalibriranja su klase:
1 kl - 3-5 cm - 4,40 kn
2 kl - 5-7 cm- 3, 80 kn
3 kl - 7-12 cm- 2,40 kn
4 kl - sve preko 12 cm - 0,30 kn
za cijene ti neznam napamet al mislim da su tu negdje kak sam napisao.
Za odbijanje nema,,, ako su kornišoni bez cvjetova, bez peteljki i da nisu truli.

Sad uzmi sve ovo i pomjeri za jednu klasu gore i dobiješ pravo klasiranje zato što je ekstra klasa 3-5 a onda idu klase.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
ja sam na 1km folije 2010 imao ukupan prihod preko 40 000kuna,i to dok sam prodavao prvu klasu po 5-7kn,a da sam istu količinu imao prošle godine kad sam prodavao prvu po 9kn,drugu po 4kn imao bi prihod i preko 60000kn,i još da dodam da sam sadio Motivu umjesto Ajaxa bio bi još 30posto veći prinos,što znači i više prve klase što bi značilo i veći ukupni prihod. uglavnom krastavac je i dalje broj jedan što se isplativosti sadnje tiče,samo treba znati s njima. tako da te cifre što čitaš i nisu tako velike kako ti se čini nego bi trebale biti barem dva puta veće da je sve rađeno kako treba.
kome prodaješ po 9kn/kg
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
dan dali ima n:?etko batate
Kolegice, pratim malo tvoje postove i mislim da bi se trebao malo skulirati, odnosno po domaće malo uozbiljiti, te ne tako potentno nastupati ovdje na forumu jer nikad ne znaš sa kime razgovaraš sa druge strane. Upala si ovdje pred par dana i misliš da se sve vrti oko tebe. Oladi malo i bit će sve OK.
 
Posljednje uređivanje:

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ja uvjek mislio da je to žensko pa pomislio da je meni tako pametna i iskusna žena.:vragek::mrgreen:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kome prodaješ po 9kn/kg

svima ostalima osim firme,kad firmi namiriš dug i još nešto malo,ostatak ide prekupcima,nešto na more,nešto zgreb a veći dio toga je otišao i u sloveniju. ali to je bila ekstremna godina,inače po 7 kn u prosjeku.

pa gdje si prijatelju Plevak. evo baš se pripremam za batate,prošle godine sve uspjelo zahvaljujući tvom receptu,ove godine samo ponoviti postupak sa nekim malim izmjenama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dan
neki dan sam se logirala na ovaj forum pa ............

@Plevak ti se obraćaš muškarcu a ja sam se obraćao ženi, dali netko zna šta je ovo???? Ili neka samo kaže šta je da znamo kako i komu se obraćati.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
@Plevak ti se obraćaš muškarcu a ja sam se obraćao ženi, dali netko zna šta je ovo???? Ili neka samo kaže šta je da znamo kako i komu se obraćati.

Nije važno sad muško ili žensko, pisao sam to općenito, važno da znamo o kome se radi i zbog toga je prije citat poruke na koga se odnosi :) Uglavnom ispravljeno!!

pa gdje si prijatelju Plevak. evo baš se pripremam za batate,prošle godine sve uspjelo zahvaljujući tvom receptu,ove godine samo ponoviti postupak sa nekim malim izmjenama.
Drago mi je, vidiš da nije neka filozofija, a nekad su sadnice naplačivali i više od 4 Kn. Ja sam odustao od batata jer imam previše drugih stvari tako da ne stignem. Poz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
repa

:partyman: hej pozdrav,,
neznam još nisam definitivno odlučio,,,, računam negdje oko 1 ha,,, al to ću znati u 5 mj kad vidim koliko imam zaposlene radne snage.
Imam još u proizvodnji grah trešnjar, visoki grah (kukuruzar) i bundeve (pečenice). Sad trenutno ugovaram proizvodnju bijele repe.
A ti ,,,kakvi su planovi ? E da te pitam kakvi salatar sasdiš, jel onaj francuski?

za koga radiš bijelu repu
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan, jel netko stupio u kontak sa Gordan d.o.o. da mi kaže nešto o njima?npr. jel dolaze na teren po robu?ja zovem ali se nitko ne javlja
 

Najnoviji postovi

Na vrh