• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kod nas u dalmaciji jos koji dan oko 15do20.4 zavisi od polozaja zemljišta


Ja idem u ponedeljak i utorak. Malo kasnim ali stići će on sve.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
čemu toliko rano??kad se mi bojimo zime na otvorenome

Nije to rano ja kasnim pet dana oko 15,05 se moraju brat i tad je dobra cjena. Svake godine se sade oko 10,04 ali ova je godina malo čudna pa se kasni.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Nije to rano ja kasnim pet dana oko 15,05 se moraju brat i tad je dobra cjena. Svake godine se sade oko 10,04 ali ova je godina malo čudna pa se kasni.

jel pokriješ direkt po krastavcima ili na lukove
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jel pokriješ direkt po krastavcima ili na lukove

Ja nikada ni na što ne stavljam agril direkt na povrće. A najbrže i najjeftinije zato što koristiš više godina ti je da kupiš pocinčanu žicu ja imam 3,2 pocinčana je i ne dere agril crna zahrđa i agril može biti samo jednu godinu a na pocinčanoj zavisi kako čuvaš i preko 5 godina zato je pocinčana žica najjeftinije i najbolje rešenje. I još kad kupiš žicu ja sam svoju samo na jednom mjestu brusulicom presjekao kolut i to je to.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Što se tiče agrila ja ga prvi put koristim ove godine, kako sam bio u žurbi zbog mraza postavio sam ga direktno na papriku a u knjigama sam pročitao da može da se postavi direkno tako da nisam ni razmišljao dali je to dobro ili nije. Kako vidim paprika normalno raste i izgleda mi sasvim dobro i neću ga skinuti još bar sedam dana.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Što se tiče agrila ja ga prvi put koristim ove godine, kako sam bio u žurbi zbog mraza postavio sam ga direktno na papriku a u knjigama sam pročitao da može da se postavi direkno tako da nisam ni razmišljao dali je to dobro ili nije. Kako vidim paprika normalno raste i izgleda mi sasvim dobro i neću ga skinuti još bar sedam dana.
od koliko grama si stavio agril
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
E to nisam mjerio nisam ni znao da ih ima lakši i teži uglavnom vidim da ga paprika podiže.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ništa nisam ni gledao evo sad tražim na internetu podatke o težini, ili ako već znaš koje sve težine ima napiši, predpostavljam da je to po m2.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ništa nisam ni gledao evo sad tražim na internetu podatke o težini, ili ako već znaš koje sve težine ima napiši, predpostavljam da je to po m2.
tako je po m2,,, moj je klasicni 17grama, kolko se sjecam to je davno bilo 20g 22g stvarno se vise ne mogu sititi
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Jeste već sam nešto pronašao 19gr/m2, mislim da to biljke lako nose.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
mislim da da bez problema al nema potrebe u plasteniku ici sa vecom gramazom pogotovo radi svjetlosti 17g je taman
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo pročitaj ovo što sam pronašao.

Pritisak lutrasil folije na biljke može se usporediti s pritiskom kapi vode, tako da se folija neposredno postavlja preko usjeva, bez nosača i zatezanja, samo se učvrsti na krajevima kako je ne bi podigao i otpuhao vjetar.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Evo pročitaj ovo što sam pronašao.

Pritisak lutrasil folije na biljke može se usporediti s pritiskom kapi vode, tako da se folija neposredno postavlja preko usjeva, bez nosača i zatezanja, samo se učvrsti na krajevima kako je ne bi podigao i otpuhao vjetar.
za salatu ne treba i takve kulture al ako se radi o krastavcu koji će na špagu bili bi dobri nosači logično je jbg :supz: al nemoj da te to straši neces ga i tako dugo drzati pokritog,,,to sto sam naveo da trebaju nosači nije obavezno al nebi skodilo dapače al napravije si puni pogodak sto si stavije agril
 
Posljednje uređivanje:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Stavio sam ga na papriku dan prije mraza a krastavac mi je imao unutra male najlone pa mi se čini da je agril bolji.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Stavio sam ga na papriku dan prije mraza a krastavac mi je imao unutra male najlone pa mi se čini da je agril bolji.


Obavezni bi trebalo da se agril podigne sa povrća iz razloga što skuplja vlagu i pritišće povrće a još više što se od te vlage stvaraju razne bolesti. Agril je od 17-30gr samo kad je suh a vlažan ima i nekoliko puta veću težinu a obavezno je u jutro vlažan zato što pokupi sva isparavanja one kapljice koje se nakupe na foliji. U vanjskoj proizvodnji bi trebalo obavezno stavljati lukove iz razloga što vjetar udara sa agrilom po biljci i zna se desiti da na paprici polomi vrhove ili da vrh savine prema dole što uveliko otežava rast paprike. I agril je bolji od folije zato što je prozračan a folija to nije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh