• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA IMT 565 kaže:
Bogec, več sam na par mjesta pročital da imaš puno trave posijano, 50 rali za kositi na proljeće/ljeto, ako budeš trebal pomoć za to samo javi, dobrovoljno se javljam, nabavi mi prednju kosu, ja zadnju imam, pripravi nekaj nafte i naravno frižider PAN-a i bumo kosili!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
da sve skupa ljuljevi, grašak i prirodne livade 50 rali,u prvom otkosu a još bu i sirka, i bude toga ijujuuuuu :D
imam i ja zadnju, valjd bumo i za munju kupili kosu, a ti bi drmo sa dvije , ideš rođo opasan si ti, ima susjed 2,8 deutz prednju bubnjastu rotokosu

nije nam dosta frižider, podosta se troši u košnji mislim pana, a i staročeško je tu, a nafta bu tak jeftina da nas bu sram kupovat plavi, pa čmo terat na eurodizel :D

inače su ljuljevi divno niknuli, a još nisam pokosio jesenski otkos, a sad zeza kiša, bum za badnjak balirao :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ma samo nek bude mase, sve se to reši, ja imam za iza kosu DF KM 22 165 cm, a za napred bi dobrodošla nekakva recimo 2,10 - 2,20 m, al budemo vidli, nego ak zagusti samo zovi!!!!
Ma nafta pada, na ljeto bude po kunu!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ali bu PAN skup, po 8 kn, naravno MAXI :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ako ne znate šta da radite u polovicom studenog , sve ste poorali , posijali, evo jedan mali predlog, kosite livade :D

danas je bila na redu košnja ljuljeva i zanimljive kombinacije ljulja i djeteline, tj prošle jeseni je posijan engleski ljulj naki i bijela djetelina rivendell, i to u punoj količini sjemena za ljulj i isto tako za djetelinu, e sad u 3 otkosa od prolječa je bio samo ljulj i to bogovski, a sad je buknula djetelina da je milina za vidjet a ljulj nestao , na prolječe opet obratno, ali u tome je sve bio pokus sa gnojidbom, tj da se vidi utjecaj različite gnojidbe na rast ove dvije kulture, trave obožavaju dušik, a djetelina je biljka kalija i fosfora, eto svašt se izvodi kod bogeca

slijede pikčrs par njih
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
na ovoj trečoj slici se vidi djelići ljulja, tj vlati, i tu se vidi kako se situacija razvija kad nekoj biljci pogodujete a nekoj ne

a evo i malo boxera
Obrisan neispravan link.

košena su i ona velika polja i bude bala i bala samo neznam kad če to bit za balirat, ko zna možd za badnjak
eto razbibriga za zimu, sušenje livada :mrgreen: :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

A tvoja livada je to..... Kako sam samo mogao pomisliti tko to tamo kosi...... :oops: A bilo je zanimljivih dešavanja na toj livadi :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Alen kaže:
A tvoja livada je to..... Kako sam samo mogao pomisliti tko to tamo kosi...... :oops: A bilo je zanimljivih dešavanja na toj livadi :mrgreen:

to je tamo kod druge kuče, znaš gdje :D

a kakvih je tam zbivanja bilo, mislim zanimljivih :?:
a šta si mislio ko bi išo kosit sad livade, sam valjd ja kosim sad ;) svi dugi se griju u kući
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

kako misliš to osušiti za sjenažu? neće počet trunut,ako se ne osuši dovoljno?ima li tu više gubitaka nego recimo u baliranju sjenaže u rano proljeće?mislim na hranjive tvari,minerale a naročito vitamine...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
kako misliš to osušiti za sjenažu? neće počet trunut,ako se ne osuši dovoljno?ima li tu više gubitaka nego recimo u baliranju sjenaže u rano proljeće?mislim na hranjive tvari,minerale a naročito vitamine...

sve se to bude prosušilo, neče to trunit, nema gubitaka, vrijeme je još uvijek super za radit sjenažu.

pa radio sam ja sjenažu i početkom veljače, a nekad i u prosincu, i sjenaža je bila super i više od toga, tako da če i ova biti super :D :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dobre su ti trave bogec, pogotovo ova djetelina, prava je za kravice!!!
Kad odprilike to sve kaniš počet balirat?
Sutra idem u Bedenik, pa možda produžim popodne i do tvog šora, budem videl kak budem s vremenom zišel, si doma sutra?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA IMT 565 kaže:
Dobre su ti trave bogec, pogotovo ova djetelina, prava je za kravice!!!
Kad odprilike to sve kaniš počet balirat?
Sutra idem u Bedenik, pa možda produžim popodne i do tvog šora, budem videl kak budem s vremenom zišel, si doma sutra?

iduči tjedan ču balirat valjd iza utorka, bumo vidli kakvo če bit vrijeme.
šta češ u bedeniku :?: ako nisam u polju onda sam doma,a ako nisam ni na jednom od tih mjesta onda lunjam okolo po susjedstvu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

a ma idem u bedenik zbog jedne zemlje koju radim, a vlasnik je iz Bedenika pa da riješimo papirologiju, ak ga uhvatim!
Budem vidio, ak mi nebude kasno produžim za pisanicu pa se možda i vidimo ak nađem gdje si doma!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA IMT 565 kaže:
a ma idem u bedenik zbog jedne zemlje koju radim, a vlasnik je iz Bedenika pa da riješimo papirologiju, ak ga uhvatim!
Budem vidio, ak mi nebude kasno produžim za pisanicu pa se možda i vidimo ak nađem gdje si doma!

ako ga budeš dovoljno dugo čekao, bude ogladnio pa če doć doma :mrgreen:

ak me ti nemreš nač gdje sam onda stvarno :shock: :mrgreen: jako češ me lako nać, slijedi slike :mrgreen:
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Evo i mene u ovo gluho doba noći na forumu pa da se pridružim noćnim pticama.

Vidim da ima riječi i o boxeru pa me zanima jedna stvar. Prije par tjedana dok je još kod nas bila aktualna sjetva ljulja bilo je interesenata za sjeme boxera, al ga ovdje nema nego u dućanima. I kontaktiramo mi sad ljude jel znaju nekog ko možda proizvodi sjeme na što jedan naš renomirani "stručnjak" veli da domaće sjeme boxera ne valja pošto je križanac, a križanci u f1 generaciji ne valjaju za daljnju sjetvu. Jel ima kaj u tome istine :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Gledam ja slike, al slabo vidim, odkud ja znam koja bi odprilike bila tvoja kuća, prošao sam kroz pisanicu par puta, nemam uopće dojam, gdje, ni kako, niti s koje strane, jel tvoja koja od ovih žutih, ova bijela visoka :?: :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Branimir 105 s kaže:
Evo i mene u ovo gluho doba noći na forumu pa da se pridružim noćnim pticama.

Vidim da ima riječi i o boxeru pa me zanima jedna stvar. Prije par tjedana dok je još kod nas bila aktualna sjetva ljulja bilo je interesenata za sjeme boxera, al ga ovdje nema nego u dućanima. I kontaktiramo mi sad ljude jel znaju nekog ko možda proizvodi sjeme na što jedan naš renomirani "stručnjak" veli da domaće sjeme boxera ne valja pošto je križanac, a križanci u f1 generaciji ne valjaju za daljnju sjetvu. Jel ima kaj u tome istine :?:

pošalji ti tog stručnjaka kod stručnjaka za krmno bilje i sjemenarsku proizvdnju (mene ;) ) da ga našamaram ko malu bebu :!: :lol:
trabunja gluposti da je to čudo jedno :!: ali to su kao naši stručnjaci puni knjiga i časopisa, a u glavi samo teorija al bar da je to kak spada :!:
pazi u teoriji je da dolazi do cjepanja, ali isto tako u trgovinama se nađe sjeme c1 i c2 generacije, znači ovo c2 bi trebalo bit iscjepano, ali nije to tako, tu bi trebalo malo više generacija da se to dogodi i da sjeme poprimi neka druga svojstva

a sad ozbiljno, vjerojatno si pročitao ovu temu cjelu, a siguran sam da jesi, i vidio si moj boxer na velikim poljima, i vidio si da je bala na bali mucho bala, e to je boxer iz sjemena kojeg sam ja proizveo, i nema uopče razlike između kupovnog i mog boxera, jer ja svake godine uzimam jako visoke kategorije sjemena koje nisu u prodaji i imam u pravilu svoje sjeme generaciju ispred onog što se nađe u dučanu, a isto tako sam vidio da ljudi siju boxer iz dučana i kombajniraju i opet je super

sjeme ljuljeva proizvodim ja, prvenstveno za sebe a višak prodajem, podosta članova je uzelo moje ljuljeve boxer i linos i za sad su svi zadovoljni, pa eto da znaš i ti rođo gdje če bit sjemena :D ideš al sam se izreklamiro :shock:
btw nečeš nać sam tak boxer u dučanima, jer ga nema , a ako ga i ima jako je skup
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Idešš, kolika je...
bogec čudan si mi ti, svašta ti radiš, budeš vidio samo jedno jutro kako ti bale sijenže hodaju po dvorištu :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Fakat je velika, opet nekaj muti bogec kaj ima takvu hybridnu djetelinu!! :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Djetelina raste iz ponosa što se sve događa pod okriljem noći na njoj... :roll: :mrgreen: :oops:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Izgleda da alen zna nešto što mi neznamo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA IMT 565 kaže:
Fakat je velika, opet nekaj muti bogec kaj ima takvu hibrydnu djetelinu!! :mrgreen:


ja da mutim , ja da sam čudan, :rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
pa valjd svi znaju da kod mene ima sto čuda dnevno, eto budu i bale hodale po dvorištu :mrgreen:

ovo polje imate slike napred u temi je ljulj ustvari, a sa tim sjemenom je posijana i djetelina u svojoj punoj količini, i premda se očekivalo da če djetelina se pojavit i preuzet komandu po ljetu, nije, rastao je ljulj, i tek sad pred zimu sa određenom gnojidbom je zavladala,skoro pred zimu, a eto sto čuda kod bogeca pa i hybridna djetelina, king size :D

evo pikčr na kojoj se vidi lijevo od traktora susjedov ljulj, tj kakti ljulj jer muktari na polju, a na moje je zavidan, e sad ja lijepo kosim a on samo gleda od 6 mjeseca u to svoje, il gleda u moje to nisam skužio jer bolje zna kak mi trava raste od mene :shock:
Obrisan neispravan link.

sve su to tajne velike moći, neki čudni oblici su bili povaljani na djetelini, el tak alene
 

Najnoviji postovi

Na vrh