• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
S

seljaček

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
zakaj radite tak velike plaste???
zato da ispadnu bolje (ljepše)bale
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

seljaček kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":y0tejans]zakaj radite tak velike plaste???
zato da ispadnu bolje (ljepše)bale[/quote:y0tejans]

Krivo!!!!!!!!!!! Tek sad neradi dobre bale! Tak je bogec rekao.... :oops:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

seljaček kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":8lbcnxjt]zakaj radite tak velike plaste???
zato da ispadnu bolje (ljepše)bale[/quote:8lbcnxjt]
s takvim plastem bale neče nikako ispast bolje i ljepše..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Što je red širi, pick up na balirki uzima po svoj širini te jednoliko omata balu, pa izađe lijepi krug, dok recimo kad je uži red, treba stalno s traktorom lijevo-desno da bi se formirala nekakova normalna bala!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
zakaj radite tak velike plaste???

pa el si ti vidio kak ja imam močnu mehanizaciju :?: :!: :!: :!: :!: :shock: :D :D :D :D

to munja i balirka jedu za doručak :shock:

dobre su flanke, pa imam veliki pick up, i ide super :D

alene ne radi dobre bale kad naprave kvrgavu flanku, čas visoku, čas široku, čas debelu, i onda neide ravnomjerno u balirku, ali to je bilo mjestimično, pa nije perfektna bala.
inače ova na slici flanka je sasvim ok i tu se napravi super bala, znači treba bit ujednačena, a ne ko da je s marsa opala
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA IMT 565 kaže:
Što je red širi, pick up na balirki uzima po svoj širini te jednoliko omata balu, pa izađe lijepi krug, dok recimo kad je uži red, treba stalno s traktorom lijevo-desno da bi se formirala nekakova normalna bala!

Jeeeepppppp!!! I to mi je bogec rekao...... :oops:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

alene i bogec dajte se jednaput dogovrite tko če pisat :twisted: :twisted:
jedna kaže ovak drugi onak an i jedan nem pojma :evil: :twisted:
 
S

seljaček

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

kada sam balirao velike debele flanke uvjek su bile dobre bale pravilne a sa tankima je znalo biti cirkusa svakakvog ak neb i popio dost gemišta bala bi bila grbava
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Moram primjetit da su bogecove bale ljepše......
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
alene i bogec dajte se jednaput dogovrite tko če pisat :twisted: :twisted:
jedna kaže ovak drugi onak an i jedan nem pojma :evil: :twisted:

A ko da bitno svedno češ obrisat moje postove.... Nisam ništa lagao, jel tako bogec?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Nema se tu kaj brisati, samo mi je žao kaj danas nisam mogel doći u pisanicu da ja to malo pobliže vidim!!!!

pa možda da i Same zavrti tu balirku, pa da vidimo kak joj bu! :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Alen kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
alene i bogec dajte se jednaput dogovrite tko če pisat :twisted: :twisted:
jedna kaže ovak drugi onak an i jedan nem pojma :evil: :twisted:

A ko da bitno svedno češ obrisat moje postove.... Nisam ništa lagao, jel tako bogec?
neču niš brisat al ti kažeš ovak a bogec ovak pak dajte se odlučite..
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ja sam službeno več dva dana u pisanici pa sam navratio do bogeca i kad sam saznao da balira morao sam otići to vidjeti! Ma milina je vidjet munju i balirku! Savršen par! Zekan i omotač si isto pašu a ak me bogec pozove ići ču sa ljutkom planke zgrtat (ili možda balirat a bogec nek zgrče) :twisted: :twisted: ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
Alen kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":3fscejez]alene i bogec dajte se jednaput dogovrite tko če pisat :twisted: :twisted:
jedna kaže ovak drugi onak an i jedan nem pojma :evil: :twisted:

A ko da bitno svedno češ obrisat moje postove.... Nisam ništa lagao, jel tako bogec?
neču niš brisat al ti kažeš ovak a bogec ovak pak dajte se odlučite..[/quote:3fscejez]

markec kolko sam skužio ti težiš nekim perfektim balama, sa savršenim rubom, tako da se po tim mjerama treba nazvat nova jedinica za mjerenje a to je baličnost, tako da bi imali opseg baličnosti, promjer baličnosti.
alen govori jedno ja drugo ali nijanse su to, pa kak su seljaček i šanana skužili a ti nemožeš
povečaj treču sliku onu sa puno bala, pa pogledaj da su sve dobre, inače ova rasprava o tome kolki opseg flanke treba bit i kolko travki u njoj treba bit na ulazu u balirku je beskorisna, bitna je samo trava i kvaliteta trave i da su bale odgovarajučeg oblika i kvalitete, eto

avo slika omatanja savršene bale
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Pak marko, ti barem imaš doma rolericu i omotača, ja to nemam, a sve mi je jasno ko sunčani dan, kaj te zapravo muči, slike su rekle svoje, ti imaš neko iskustvo s pravljenjem rolbala i omatanjem i znaš kak treba to sve bit i izgledat, il se jako varam!!!!?
Ja to nemam, al da zakapčim rolericu i poteram, gdje bi mi bio kraj! :mrgreen: , možda tek u nekom kanalu, kojeg Same nebi preskočio!!!! :D
 
A

Alen

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ja nisam imao pojma o tome do danas. Bio sam sa bogecom oko pola sata na polju i naučio neke stvari. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Alen kaže:
Ja nisam imao pojma o tome do danas. Bio sam sa bogecom oko pola sata na polju i naučio neke stvari. ;)

A ma nije to uopće sveto pismo, koga zanima taj ima urođenu manu da to zna radit i točka, a isto koga nekaj interesira oko toga, naučit će, kao npr. ja, jako me to interesira i skužil sam sve, probao sam jednom sa welgericom i mf 3080 i bilo je dobro, jednostavno se tu nema kaj komplicirati, zna se neki zakon i maži! :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Alen kaže:
Ja nisam imao pojma o tome do danas. Bio sam sa bogecom oko pola sata na polju i naučio neke stvari. ;)

eto vidiš da se može svašt naučit, ali primjetio si jednu jako bitnu stvar, a to je čupavo pokošena livada :!:

pojašnjenje drugima, to je priprema za zimu, kod kasne košnje ostavit barem 7 cm visinu trave, i trava če super prezimit i bit spremna na nova iskušenja u novoj sezoni :D :D

isto tako je alen primjetio da se još kosi u mom kraju tako da neče munja na zimovanje tak skoro, a ni balirku ne moram spremat još, a dok to završimo bit če proljeće i ajmo opet iznova :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec, kak budeš prije zime, tj snijega, teleportiral sve bale doma, koje su ti na večoj udaljenosti?

reko da se organizira neka dobrotvorna akcija za bogeca! :mrgreen:
 
Na vrh