• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

slika tri posta iznad, križanac boxer.
danas smo balirali, bilo je 110 bala na 2,5 hektara, ja sam dobro prošao jer sam prekretao sa fahr prekretačem 4 metra, a stari i susjed su zgrtali sa sip favoritkama, a oni su blago rečeno popizdili, potrgali dva pogonska remena, svakih 5 metara odštopavali favoritke, flanke su bile tak blizo jedna drugoj da je majstor sa same i vicon balirkom potrgo lanac i još nekaj jer je pick up hvatao i drugu flanku, uglavnom ja sam zbrisao u štalu kad sam vidio da je gusto jer nisu uspjeli zgrnut to 2,5 ha dvojica za 6 sati :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , a meni su prigovarali zakaj ja dam tolke novce za sjemensku robu, eto zakaj to je moje sjeme i ima enormne prinose, JA SAM NAMIRIO GODIŠNJE POTREBE, s tim više jer sutra bude još toliko bala i u prvoj turi je bilo 55 bala
evo mali insert na slici, nakon toga sam pobjego u štalu jer su svi ili blago rečeno nadrkani kolko je bilo mase :D a bale su bogovske, ajnc a klasa :D :D :D :D :D
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
Evo danas sam ono čudo spremio u bale. Imam slike ali ne mogu staviti na komp, nemam čitača doma. Ispalo je 18 bala sa 0,42 ha. To ispada preko 40 bala po hektaru i mogu reči da sam zadovoljan. Probat ću staviti slike sutra, ak bum doma

eto sam ti reko da bude odlično, budu ti kravice pusu dale :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

đuka kaže:
rođo ali ćeš se nanijeti bala :D

kaže meni susjed , da ču to nosit tjedan dana, a ja velim to odmah potpisujem.
moram zvat za novce da mi sa prikolicama donesu, a bogme i to košta.
za svaku balu do kuče imam cca 5km, dok to izvezem ko zna u kojoj bi državi več bio sa tom kilometražom :?: :?: :?: :?: :shock: :shock:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

evo i kod mene je počelo,napokon... 533 i gramip ''sunce'',vrlo brzo i efikasno okreće otkose... 8)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
M

maksica6

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
slika tri posta iznad, križanac boxer.
danas smo balirali, bilo je 110 bala na 2,5 hektara, ja sam dobro prošao jer sam prekretao sa fahr prekretačem 4 metra, a stari i susjed su zgrtali sa sip favoritkama, a oni su blago rečeno popizdili, potrgali dva pogonska remena, svakih 5 metara odštopavali favoritke, flanke su bile tak blizo jedna drugoj da je majstor sa same i vicon balirkom potrgo lanac i još nekaj jer je pick up hvatao i drugu flanku, uglavnom ja sam zbrisao u štalu kad sam vidio da je gusto jer nisu uspjeli zgrnut to 2,5 ha dvojica za 6 sati :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , a meni su prigovarali zakaj ja dam tolke novce za sjemensku robu, eto zakaj to je moje sjeme i ima enormne prinose, JA SAM NAMIRIO GODIŠNJE POTREBE, s tim više jer sutra bude još toliko bala i u prvoj turi je bilo 55 bala
evo mali insert na slici, nakon toga sam pobjego u štalu jer su svi ili blago rečeno nadrkani kolko je bilo mase :D a bale su bogovske, ajnc a klasa :D :D :D :D :D
Obrisan neispravan link. [/quot

SVAKA CAST;LIJEPE BALE sto sad vele na tvoju skupu sjemensku robu :partyman: :partyman:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

maksica6 kaže:
SVAKA CAST;LIJEPE BALE sto sad vele na tvoju skupu sjemensku robu :partyman: :partyman:

hvala lijepa :D
pošto ja proizvodim sjeme, uvijek moram imat jako visoku kategoriju sjemena koju reproduciram, tako da ove bale na slici su od mojeg sjemena, tj sjemena kojeg sam ja proizveo i dvije su generacije ispred sjemena u trgovinama, i naravno da je cijena drugačija a bogme i prinosi :D
a tek da ne velim kolko je koštao talijanski ljulj koji je direkt iz italije, treči otkos raste ko lud to kombajniram.
ja znam da je puno dat tolke novce za sjeme, pogotovo kad je moje sjeme skoro po cijeni ko dučansko, a kamoli da nekom prodajem tehnologiju brze rotacije kultura i da nakon dva otkosa preoru :shock:
ove godine kombajniram 3 rali ljuljeva, na toj površini dobijem cca dvije prikolice 4 tonke sjemena :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ljulj za sjeme predivno napreduje, klasovi su kvalitetni i sad je u fazi cvatnje, to je inače treči otkos ostavljen za sjeme.
evo slika
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

i danas je bogec kombajnirao ljulj preciznije talijanski ljulj, dok englez i boxer nisu još zreli

nek vas ovo zelenilo ne zbuni, to izbijaju nove vlati dok su zrele polegnute, a ove zelene zbog težine kombajn izbaci van.
prinos puna prikolica zapremnine 4 tone, bit če trave i bala :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec
Dal znaš kolika je težina po m3 za sjeme od ljulja?
Koliko ga dobiš kg na hektar ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario kaže:
Bogec
Dal znaš kolika je težina po m3 za sjeme od ljulja?
Koliko ga dobiš kg na hektar ?

nemam pojma kolko je težina po m3, pa takve se stvari ne računaju u kubikima, sjeme se izražava u kilama i tonama a ne u m3 :scratch stvarno ne znam

a težina količinska je cca na ha 1000 kg super kvalitetnog sjemena, ako se ide na velike količine gubi se kvaliteta jer je pregusto u sklopu, najtočnije ču znat kad ga dosušim i uvrečam jer onda na kilu znam točno.
ove godine je super sipao, ali je kombajnu bilo fest teško, mrčao je ko da šleper vuče iza sebe
 
B

bduda

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

koja cjena bude za sjeme ja bi uzeo malo Bokxera.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bduda kaže:
koja cjena bude za sjeme ja bi uzeo malo Bokxera.

kad ga pokombajniram onda formiram cijenu, jer moram vidjet čistoču sjemena i samu kvalitetu sjemena.
bit čete obavješteni za boxera, za sad je talijan linos na sušenju :D
 
B

bok123

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Čuj bogec, trebam sjeme crvene djeteline, talijanskog ljulja i barem 10 kg repice.
Da li si u PDV-u? Po lokaciji si Bilogora. Dosta blizu Moslavine. Mogli bi tržiti. Ima nas još. :idea:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bok123 kaže:
Čuj bogec, trebam sjeme crvene djeteline, talijanskog ljulja i barem 10 kg repice.
Da li si u PDV-u? Po lokaciji si Bilogora. Dosta blizu Moslavine. Mogli bi tržiti. Ima nas još. :idea:

da jesam u pdv-u sam :!:
talijanski ljulj imam, kolko treba :?:
crvenu djetelinu nemam, niti repicu, ali za repicu si trebao otič kad su kombajnirali u ratarstvu bjelovar pa bi ti dali iz prikolice.
sjeme talijanskog ljulja je suho, sad ispitivam klijavost i energiju rasta, a križanac sam kombajnirao u nedjelju tak da je on na sušenju
 
B

bduda

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dali je križanac dobro sijati iz domaće proiznodnje pošto je on dvolinijski hibrid zar neče doči do prevrgavanja u talijanski ili eng. ljulj?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bduda kaže:
Dali je križanac dobro sijati iz domaće proiznodnje pošto je on dvolinijski hibrid zar neče doči do prevrgavanja u talijanski ili eng. ljulj?

ima tu malo više svojstava koja se križaju, ali ja imam sjeme koje da i vi iskombajnirate bude bilo jednu generaciju ispred onog kaj ima u dučanu, ja na te stvari podosta pazim :D
tako da je sve all right :D
 
B

bok123

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

reci cijenu i kad ga budeš imao.
 
A

agrarac

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec,kada će sjeme u prodaju???vidiš da smo svi napeti
 
Na vrh