• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

tako znači dečki,vi ste već počeli sa sijenažom?svaka vam čast...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
tako znači dečki,vi ste već počeli sa sijenažom?svaka vam čast...

uh ne samo da smo počeli , neg je to trebalo več bit i gotovo :!:

CABAGE još ostavi grašak, još to nije za kosit, ne vide se još izraženo klasovi, a što se polijaganja tiče niti to se neče dogodit, ima se grašak za čega držat, budi bez brige i izvještavaj me i dalje :D inače grašak ti je super :D

evo mi smo jučar počeli balirat a danas taj dio završili, naime pukla nam osovina na balirki na 16oj bali, danas je složeno i pobalirano :D
na onom komadu gdje se moj stari sakriva(slika koja strana prije) bilo je 55 bala to je hektar i pol, a na onom za sjeme 16 to je ral veliko :D .
za sad je pokošeno 1/5 ljuljeva, po viđenom ja sa prvim otkosom podmirujem godišnju potrošnju :D :D :D :D
evo slika majstora u radu sa same silver i vicon balirka, jako dobre bale radi i zadovoljan sam s njim :D
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Super bogec, zbilja visok prinos.

Koliko je to konja SAME?

Dal si osušil na barem 50% vode?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
CABAGE još ostavi grašak, još to nije za kosit, ne vide se još izraženo klasovi, a što se polijaganja tiče niti to se neče dogodit, ima se grašak za čega držat, budi bez brige i izvještavaj me i dalje :D inače grašak ti je super :D
Mislio sam da ne legne sve skupa. Tu sam nekad imao jećam i legao je 90 %. Valjda neće. Dobar je da i tu se nadam dosta velikom prinosu, sam nek nebude nekih nepoželjnih vremenskih neprilika u narednih dva tjedna. Mislim da će u to vrijeme doći za košnju.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario kaže:
Super bogec, zbilja visok prinos.

Koliko je to konja SAME?

Dal si osušil na barem 50% vode?

hvala :D :D :D :D
taman je bilo osušeno kak treba, naime košeno je u subotu i odma me nakon košnje uhvatio pljusak i to pošteni, u nedjelju sam prekrenio dva puta i u ponedjeljak preijepodne i u podne dvaput i bilo je fenomenalno.
kod mene moraju bit veliki prinosi i kvaliteta, jer dolaze ljudi gledat polja što ih šalju sa agronomije, a i uostalom neče krava dat 50 litara dnevno ak nije krma ajnc a klasa :D
same je 100 konja i ima snage da je to čudo, a gume su mu ko da je tenk, stvarno vrhunske bale radi, sad je kupio samohodni silokombajn mengele mamut 66xx 30000 eura 1997 godina, ima adapter za travu i za kukuruze onaj kaj ne trebate pratit redove kaj se vrti sve :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

To je 6 cilindara SAME?
Ako je onda je isti ko moj Lambo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

E bogec!?

El taj čovek čiji je Same i roto balirka možda iz Babotoka???
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Obrisan neispravan link.

evo mog nazovimo tako problema..
posijali smo prošle godine proljetos dts.. smjesa je pašno košni tip i to miagraina MOSLAVKA nikad dosad nije bio ovako visok prinos,visoko je na mjestima meni do trbuha,a ja sam 1.87 visok!problem je u tome što mi to sušimo samo za sijeno,pa se bojim da ga neću moći osušiti... što vi mislite?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ABRKILI sušio sam ja i gore stvari pa se osušilo. Prati vremensku prognozu, koliko mi je poznato, sada dolazi toplije vrijeme. Moglo bi biti slijedeći tjedan bez kiše, pa bez brige osušiš ako budu temperature oko 25 stupnjeva. Sušio sam ja lucernu visoku metar. Padala kiša za kišom, tak da se nije dalo kositi. Jednom legla, pa izrasla, pa opet legla, tak da je to bilo katastrofa. Sa rotacionom sam kosio u drugoj sporoj s ferkićom. Brazda iza kose je bila deblja neg što je kosa visoka, pa se osušilo.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

hvala..bojim se jer nemam iskustava sa tako vellikim prinosima,samo smo kosili prirodne livade... i nešto malo lucerke..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario kaže:
To je 6 cilindara SAME?
Ako je onda je isti ko moj Lambo.

to je 4 cilindra znači malo manje poteže. ;) ali ipak močan stroj isto ko što je i tvoj močan

šanana nije čovjek iz babotoka, to je moje gore list

abrkili, i ti to zoveš problemom :scratch mi zovemo problemom ako trava nije do pojasa :roll: , budi bez brige još nije trava u kritičnom stanju ko što se vidi na slici, ima još vremena za manipulaciju, pošto kažu promjenivo miruj i odmaraj, čuj bude malo više prekretanja al da se to osušit bez večih problema ak bu sunca
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

hvala bogec,ja sam se već uplašio... :S
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
mario kaže:
Super bogec, zbilja visok prinos.

Koliko je to konja SAME?

Dal si osušil na barem 50% vode?
sad je kupio samohodni silokombajn mengele mamut 66xx 30000 eura 1997 godina, ima adapter za travu i za kukuruze onaj kaj ne trebate pratit redove kaj se vrti sve :D

MARIO pošto nemrem slat privatne poruke evo pišem ti tu, silokombajn je 370ks, kupljen u njemačkoj , našao ga je preko interneta, kod nas je to sad moda ima samohodnih silokombajna ko blata, više nego žitnih kombajna 8) inače je 4 redni sa 4 rotora
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

BOGEC:vidim da imas prednji utovarivač na sameu??????
koja marka,koliko si ga platio i kako si zadovoljan???
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
BOGEC:vidim da imas prednji utovarivač na sameu??????
koja marka,koliko si ga platio i kako si zadovoljan???

nije to moj same, to mi prijatelj balira sa njim, ja svoje još čekam.
inače je čovjek prezadovoljan sa same, mrcina od traktora, bale su mu kad napravi ko da su čelični odljevak, moj zekan se vozi sam na zadnjim kotačima.
ima prednji utovarivač sigma 4 , korpu za rasuti teret, korpu za gnoj, paletne vile, uglavnom čovjek ne škrtari kad su strrojevi u pitanju, ima sve kvalitetne strojeve :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
koji ti je to zekan????

zetor, od milja zvan zekan, 4320 kad nosi balu koju spreša dotični sa slike prednji kraj je u zraku, bale su naprešane do bola :D

uh opet vele kišu ja ja imam za kositi i kositi i kositi :shock:
evo malo križanca na slici :D
Obrisan neispravan link.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

BOGEC, imam pitanje. Grašak i jećam prekjućer su legli 90 %. Jel bi to bilo najpametnije sutra pokositi i spremiti? Mislim da nema smisla čekati da dodje još koja oluja pa da to zatuće u zemlju i pola toga istrune. Ne mogu trenutno staviti sliku.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
BOGEC, imam pitanje. Grašak i jećam prekjućer su legli 90 %. Jel bi to bilo najpametnije sutra pokositi i spremiti? Mislim da nema smisla čekati da dodje još koja oluja pa da to zatuće u zemlju i pola toga istrune. Ne mogu trenutno staviti sliku.

ako je leglo kak kažeš 90 % onda pokosi :!:
kad pokosiš malo pripazi da se ne presuši, češće pogledaj u kojem je stanju masa, naime razmrljaj stabljike u ruci pa češ vidjet el ti ruka ostaje mokra, el curi sok, kod takvih biljaka je to podosta varljivo, može izgledat suho a kad se izbalira uvidi se da je taman il čak vlažno, sve ovisi od situacije.
što se tiče ječma on neče bit veči, grašak bi još rastao, al ti pokosi jer če osje na ječmu počet otvrdnjavat.
ja imam sa pšenicom i crnom zobi i tu se još ne vidi klas, sad je visine oko metar. :D
pokosi i kad možeš stavi sliku.
ja sam danas pokosio mucho ljuljeva i na jedvite jade raširio prekretačem fahr 4 metra, koja je to masa, iza mene su ostajala brda trave :shock:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Evo danas sam ono čudo spremio u bale. Imam slike ali ne mogu staviti na komp, nemam čitača doma. Ispalo je 18 bala sa 0,42 ha. To ispada preko 40 bala po hektaru i mogu reči da sam zadovoljan. Probat ću staviti slike sutra, ak bum doma
 
Na vrh