• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Pa Šanana, imam ja 12 rola graška i jećma i 21 balu sudanske trave. Mogli bi se dogovoriti 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
Pa Šanana, imam ja 12 rola graška i jećma i 21 balu sudanske trave. Mogli bi se dogovoriti 8)
eto prilika da ti kravice malo više doje ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":16lrs4bb]Na moju veliku žalost, NEMAM I SAD SAM LUD KO NITKO I POJEST ČU SE ŠTO NISAM NEŠTO LJULJA POSIJAO!!!!!
Sad mi je takva kriza s hranom da sam čisto lud, fala bogu bar smo puno nasilirali, al kaj to vrijedi kad nemogu proizvesti mlijeko od silaže!!!! :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
o jesi i ti lik :supris: :supris: :madmana: :roll: pa mogao si bogcu reč i kakvih 20bala bi ti narolao. ;)[/quote:16lrs4bb]

pa ni za sjeme nije pitao, a dao bi mu za koju ral, a več bi se mi raskusurali, još uvjek postoji prolječe i mogučnost da posije ljulj, krave bi bile sretne sa svakom balom, samo ne treba čekat da prođe 10 godina pa da odluči da jednog dana bude sijao.

sva tehnologija je objašnjena i to podrobno (one teme koje ja držim tu je sve prefektno objašnjeno da svatko može razumjet), znači samo treba ulagat i radit, rezultat mora doći, pa tako če i kod šanane doči rezultat

a evo i cabage prodaje bale, pa možeš i s njim tržit, po viđenom kvaliteta je super i blizu ti je, stoga rješenja uvjek ima
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Razmišljam malo da dopunim štalu, pa ne znam hoću li prodavati bale. To sam napisao tek toliko da zbrecam šananu. Hrane ima napretek, mjesta u štali također, a ima se i nešto novaca za junice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":1iynge51]Na moju veliku žalost, NEMAM I SAD SAM LUD KO NITKO I POJEST ČU SE ŠTO NISAM NEŠTO LJULJA POSIJAO!!!!!
Sad mi je takva kriza s hranom da sam čisto lud, fala bogu bar smo puno nasilirali, al kaj to vrijedi kad nemogu proizvesti mlijeko od silaže!!!! :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
o jesi i ti lik :supris: :supris: :madmana: :roll: pa mogao si bogcu reč i kakvih 20bala bi ti narolao. ;)

pa ni za sjeme nije pitao, a dao bi mu za koju ral, a več bi se mi raskusurali, još uvjek postoji prolječe i mogučnost da posije ljulj, krave bi bile sretne sa svakom balom, samo ne treba čekat da prođe 10 godina pa da odluči da jednog dana bude sijao.

sva tehnologija je objašnjena i to podrobno (one teme koje ja držim tu je sve prefektno objašnjeno da svatko može razumjet), znači samo treba ulagat i radit, rezultat mora doći, pa tako če i kod šanane doči rezultat

a evo i cabage prodaje bale, pa možeš i s njim tržit, po viđenom kvaliteta je super i blizu ti je, stoga rješenja uvjek ima[/quote:1iynge51]

Bilo je problem to što je mama jesenas išla na težu operaciju, a ona i ja vodimo gospodarstvo, tj brugu oko krava, e pa onda smo došli u situaciju da komplet štala i strojevi idu na prodaju, svi smo se posvadili međusobno, mada sam ja preuzeo komplet brigu oko toga na sebe, 3 mjeseca guljenja, dok ona nije došla iz bolnice, na svu sreču operacija je dobro prošla, pa mi sad pomaže oko krava, pere mi kante od mlijeka i tak te sitnice, a bio je dogovor da se na jesen sije ral lucerne, ral engleza i ral talijana i tu bi bilo nekaj sjenaže, al onda se to desilo i sva pada u vodu, kad se ona oporavil bilo je več kasno za sijanje.
Sad je potpuno druga situacija, tak da sam uzeo još nekoliko rali zemlje, na prolječe ču posijati sudansku, graška i zobi, a za ljuljeve nisam siguran i tu ču trebati vaše sjeme za kupit!
za sad imam posijano ral repice i lucerne od prije i to če za ljeto biti dosta!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

nekak ste mi zaspali, treba polja obilazit

evo jedna slika talijana linos, slikana danas, sijano krajem 10. mjeseca

Obrisan neispravan link.

malo mi bambiji pasu na ljulju, a valjd im je fino :D
 
V

Volintena

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Daj imaj milosti! Stavi baren jedan kamen u prvi plan, a ako ga ne možeš nać može mi i jedan betonski blok ublažit duševne boli... :cry: :lol:
 
B

brundalo

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Volintena kaže:
Daj imaj milosti! Stavi baren jedan kamen u prvi plan, a ako ga ne možeš nać može mi i jedan betonski blok ublažit duševne boli... :cry: :lol:
Potpis decko na tekst.
A tebe bogec ako niko ne zajebe ja cu. Sigurno. Zaduzit cu se i dotirat tamo pun sleper kamena i iskipat ti na taj ljulj he he
;) ;) ;) :)
Inace lipa tratina svaka cast :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

tu če se još jedan otkos uzet onak lijepo za božič ;)
a čuj kod mene nema ni 5% takve zemlje ka kod tebe tak da ja nikad tak neču muč imat dobar ljulj ko ti :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
tu če se još jedan otkos uzet onak lijepo za božič ;)
a čuj kod mene nema ni 5% takve zemlje ka kod tebe tak da ja nikad tak neču muč imat dobar ljulj ko ti :)

kak nema dobre zemlje kod tebe, sve ovo što si sad orao zimsku brazdu je trebo bit ljulj, a vidim na slikama da je zemlja dobra kod tebe, a po čemu ti misliš da je moja bolja, osim što sam ju dotero u red :D

hmmmmm kamen, nema nigdje, nekak sam trava svud :shock: :mrgreen:

evo ljulj dva komada iza ( ono je bilo malo za uvod, al vidim da pika u oči ;) ), još kasnije sijan, pa je malo manji

to su komadi koji su bili strnjaci, pitao ljude i posijao ljulj, a na prolječe oni kukuruze, a ja selim na druge komade, a šta kad sjemena ima, gnojiva ima, krava ima, sam treba radit.
ove ljuljeve nisam bio pogledat od sjetve, a moram poslikat i velike komade, a ovi inače su do onih drveča iza brda, pa se ne vidi sve.
na slici u čošku gore lijevo je isto moj ljulj
slijedi pikčr
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ma posijao sam ti je 10ha trava..od toga ima :ljulja,djeteline i to bu sad prva liga na prolječe...kod mene ti je zemlja dost šudrata tak da i nije baš nekaj plodna al ima par izuzetaka.. ljulj je sad več velik kao tvoj na drugoj slici joj bit če friške robe ;) ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko hurlimann xa86 kaže:
ma posijao sam ti je 10ha trava..od toga ima :ljulja,djeteline i to bu sad prva liga na prolječe...kod mene ti je zemlja dost šudrata tak da i nije baš nekaj plodna al ima par izuzetaka.. ljulj je sad več velik kao tvoj na drugoj slici joj bit če friške robe ;) ;)

opaaaa, ide to i tebi :D
samo pazi da i ti ne dobiješ kamion kamena iz dalmacije :mrgreen: :mrgreen:
a šanana sigurno brusi i klepa ručnu kosu

šala mala ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dečki vi to mene zaj******* :?: :shock: :?: :shock: :?: :cry: :cry: :cry:
nemojte mi to radit, pogotovo ti bogec, kosilica je spremna, a i samoutovarna je u štaglju prazna, a do pisanice je čas posla vožnje...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :D :roll: ;)

Ovo za kosu ti je dobro, mada neznam dal ju uopče imam :?: :scratch :blackeye

Bogec trave su odlične, dok dojdem k tebi budeš me sa munjom prevozao da ja to uživo vidim!!!! :lol: :mrgreen:
 
B

brundalo

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
ma posijao sam ti je 10ha trava..od toga ima :ljulja,djeteline i to bu sad prva liga na prolječe...kod mene ti je zemlja dost šudrata tak da i nije baš nekaj plodna al ima par izuzetaka.. ljulj je sad več velik kao tvoj na drugoj slici joj bit če friške robe ;) ;)

opaaaa, ide to i tebi :D
samo pazi da i ti ne dobiješ kamion kamena iz dalmacije :mrgreen: :mrgreen:
a šanana sigurno brusi i klepa ručnu kosu

šala mala ;)
Predomislija san se.......necu kamen. Dovest cu ja tebi ovce u goste dok ovdi trava ne naraste he he ;)
Inace stvarno prave livade i trava................ :drinkers:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

brundalo kaže:
Predomislija san se.......necu kamen. Dovest cu ja tebi ovce u goste dok ovdi trava ne naraste he he ;)
Inace stvarno prave livade i trava................ :drinkers:

hvala brundalo, to je samo mali djelić, još nisam bio u pravom obilasku polja
opa a kolko ti imaš ovaca, jer šanana je reko da če krave doterat

šanana naj nikaj zamerit, malo se šalim.
bum te provozao da vidiš sve, uzmi godišnji odmor za obilazak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec, rođo, ma kakve zamjerke, meni je predrago vidit da je tebi drago kaj su ti tak uspjele kulture :D :D :D
Obilazak bude :mrgreen: , a tek dok vas ja na prolječe počmem šamarat s slikama od mojih trava, to bude nekaj onda bilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

zoran kaže:
Evo još malo ljulja za omatanje

bravo rođo, tako se radi :D :D :D eto sad ljudi nek vide kak ljuljevi munjevito rastu i kolko se otkosa može dobit.
samo tako rođo nastavi i krave budu presretne :D
el to talijan :?:

imam i ja za kosit , ali vrijeme ne dozvoljava, a ono što sam pobalirao je bilo taman dan prije kiše, i od onda stalno pada kiša, a stignem pokosit i u veljači il sječnju, zorane imamo vremena, neče travi bit ništa
prošle godine samo isto u veljači balirali, a trava je cjelu zimu bila ogromna i ležala, i ništ joj nije bilo, čak što više drugi otkos iliti proljetni je bio ogroman, to je bujalo i bujalo

a največa fora je kad krenem kosit a obučen u zimsku jaknu , kapa i rukavice, pa me ljudi pitaju a kud se ja vožakam sa kosom, ja velim da sušim livade, oni ništa, pa opet pitaju a kud idem sa prekretačem.........i to tak ispitivaju dok ne počmem bale vozit :D

evo slika kod sam balirao to je bilo 20.11. kakvi je na drugoj parceli ljulj veliki :D

Obrisan neispravan link.
 
Z

zoran

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hvala, učimo se pomalo, učimo...
Talijan je, nadam se isto tak da ga omotam oko drugog mjeseca, pa oko kraja travnja i kukuruz dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dobra trava zorane :mrgreen: :!: :mrgreen: :!:
Bogec, imaš dobre MICHELINKE na MF-u, a o travi da i ne govorim!!!! :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh