• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
dane u proljeće poravnaj krtorovine i udri sa kanom i bude super trave.

nisi me nazvao, a rekao si da čemo odmah realizirat, pa je grašak otišao dalje
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
trebo si odmah reagirat, al travnjak ti je dobar, samo mu daj što treba i bude sve ok bilo, a grašak idući put ranije nazovi
 
H

Hurlimann86

Guest
Evo malo friških slikica, inače sijeme je bogecovo na svim slikama je linos ovaj što je veći sijan po strnjacima, a manji po silažnom kukuruzu ima ga nešto više od 5 ha i 1 ha boxera kojeg nisam slikao.
Bit će balaaa:gitarist:



 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Niš, moram i sam do bogeca :) na ljet po koju vreću :) Inače kak je cijena sjemena. Može bilo ko od vas i sam proizvođač :) na pp
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
op op op hurlimann, el kan spreman? bude bala, dvije prihrane kanom i ode rus na generalku kad pobaliraš :)
lijepo se zeleni, u super je stanju za zimu (a gle zima je došla, hehe)

toma84 vidimo se na ljeto

hurlimann kod tebe dođem par puta i imam molbu, ima da silvija bude slobodna da me vodi kod enđi na klopu :)
 
H

Hurlimann86

Guest
op op op hurlimann, el kan spreman? bude bala, dvije prihrane kanom i ode rus na generalku kad pobaliraš :)
lijepo se zeleni, u super je stanju za zimu (a gle zima je došla, hehe)

toma84 vidimo se na ljeto

hurlimann kod tebe dođem par puta i imam molbu, ima da silvija bude slobodna da me vodi kod enđi na klopu :)

spreman KAN kako da ne, nadam se da bude bala pa nek i rus rikne:D
a ko zna možda bude još malo ljepšeg vremena pa se ovaj veći pokosi i pobalira u 1 mjesecu:D:D:D

Bude slobodna kak ne, kad ti dođeš onda se obično niš ne radi svi poslovi stanu:D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja sam ko djed mraz, svi me očekuju i niko ništ ne radi, sam kaj dolazim po ljetu i uvijek ima ladne pive il gemišta.

sam se pitam el budete izvezli bale do srpnja, hehehhehehehe

ljulj je super, a čuj ak nebu u siječnju bude malo kasnije ovisno od zime, al bala bude
 
H

Hurlimann86

Guest
ja sam ko djed mraz, svi me očekuju i niko ništ ne radi, sam kaj dolazim po ljetu i uvijek ima ladne pive il gemišta.

sam se pitam el budete izvezli bale do srpnja, hehehhehehehe

ljulj je super, a čuj ak nebu u siječnju bude malo kasnije ovisno od zime, al bala bude

u ljeti se uvijek neš hladi za:partyman:

a čuj moramo ih maknut, skinut ćemo 2 otkosa i na to ide kukuruz za silažu, jedino boxer bude ostao.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
bogec bogec....

Hurlimann izdaleka se vidi da si kupio sjeme od bogeca, pogotovo na slikama kad je ljulj manji. Bogec se sav pogubio u tolikom sjemenu i nije ga baš osušio pa je bilo sr... kod sijanja jelda? Tak je i kod mene bilo, sjeme nije jednoliko curilo van i zato sad izgleda tak kak izgleda, ali nema veze bitno da je sjeme u zemlji i da je niknulo. Ali moj stari je pizdio kad je sijao :) i vjerujem da se bogecu cijeli dan štucalo :)

Kad će više počet sezona košnje i baliranja, balirka mi je oprana i podmazana i drhti u šupi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hurlimann izdaleka se vidi da si kupio sjeme od bogeca, pogotovo na slikama kad je ljulj manji. Bogec se sav pogubio u tolikom sjemenu i nije ga baš osušio pa je bilo sr... kod sijanja jelda? Tak je i kod mene bilo, sjeme nije jednoliko curilo van i zato sad izgleda tak kak izgleda, ali nema veze bitno da je sjeme u zemlji i da je niknulo. Ali moj stari je pizdio kad je sijao :) i vjerujem da se bogecu cijeli dan štucalo :)

Kad će više počet sezona košnje i baliranja, balirka mi je oprana i podmazana i drhti u šupi...

Hmmm....imal sam isti problem s sjemenom od bogeca...
Al da sam znal da me bude toliko zaj******* rastepel bi ga po tavanu nek se suši do sjetve...
A ljulj nisam videl več 2 mj, moram skočit do deda to pogledati na kaj zgleda :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
hahahahhahahahhahahhha, fora ste, hahahhahaha

sjeme ima iglice i drži se jedno za drugo, zato je bilo teže sijat ali suho je bilo skroz i klijavost je super, samo što se niste pripremili za sijat sjeme koje ima na sebi iglice i nije glatko pa ne curi kao obično , a vi ste sve ruknili u sijačicu, e treba još škole..........

hahahahhahahahahhahahahaha, a hurlimanna zezaju krtorovine ako niste vidli na slikama, i on je sijao puno prije vas kad je bila suša.

marko nemoj zezat da si dao tati da sije, cccccccccc

šanana znam da nemreš od drage na polje, a šta bi tek s njom na tavanu radio, morti ljulj sušio

hehe bar sam se nasmijao prije spavanja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
hahahahhahahahhahahhha, fora ste, hahahhahaha

sjeme ima iglice i drži se jedno za drugo, zato je bilo teže sijat ali suho je bilo skroz i klijavost je super, samo što se niste pripremili za sijat sjeme koje ima na sebi iglice i nije glatko pa ne curi kao obično , a vi ste sve ruknili u sijačicu, e treba još škole..........

hahahahhahahahahhahahahaha, a hurlimanna zezaju krtorovine ako niste vidli na slikama, i on je sijao puno prije vas kad je bila suša.

marko nemoj zezat da si dao tati da sije, cccccccccc

šanana znam da nemreš od drage na polje, a šta bi tek s njom na tavanu radio, morti ljulj sušio

hehe bar sam se nasmijao prije spavanja

Hehehehehehheheheh ma nemam ja ništ protiv, a zapamtio sam ono tvoje "nemoj metat u siječicu sjeme da se vozi do polja bude se sabilo o nebude htjelo curit", pa sam tak i napravil na polju sam po 20-30 kg metal al nije baš curilo, no ima lijeka, raspustil sam ju i šibaj...pa je iscurilo nekak.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
@bogec
Tata je sijao, a ja sam hranio kravice, on uvijek fušari kad treba nosit sjenažu u jasle, a ja im dijelim šakom i kapom, a onda one meni to vrate u kanti :)
Ja sam sa svojim poljima ljulja prezadovoljan s obzirom na to da sam morao sijeti na parcelama na kojima nisam planirao, a one planirane nisam mogao izorati zbog suše. Redovi nisu lijepo popunjeni, ali je zato sve niknulo i za sad je lijepo tamno zeleno, bez žućkastih flekova.
 
H

Hurlimann86

Guest
Hurlimann izdaleka se vidi da si kupio sjeme od bogeca, pogotovo na slikama kad je ljulj manji. Bogec se sav pogubio u tolikom sjemenu i nije ga baš osušio pa je bilo sr... kod sijanja jelda? Tak je i kod mene bilo, sjeme nije jednoliko curilo van i zato sad izgleda tak kak izgleda, ali nema veze bitno da je sjeme u zemlji i da je niknulo. Ali moj stari je pizdio kad je sijao :) i vjerujem da se bogecu cijeli dan štucalo :)

Kad će više počet sezona košnje i baliranja, balirka mi je oprana i podmazana i drhti u šupi...

Naravno vidi se da je ljulj već sad bogovski.
Ma da bilo je problema na prvom ha, ali smo tad skužili da jednu po jednu vreću trebamo sipati u sijačicu i malo brže terati i sve je bilo ok:supz:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Zanima me dali netko zna gdje bi se mogo nabavit priključak za sjetvu sitnog sjemena trave i slično. Videl sam to u mljekarskom kad je bila tema o dosijavanju travnjaka. Radi se o nečem sličnom rastepaču umjetnog samo što je manji i pogon je elektromotor 12 v i stavlja se na nosač ispred traktora. Napred to za sjetvu a odozada drljaće.Sve u jednom prohodu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh