• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ne narezane, nego cijelo platno iz jednog komada u koje kad udari krumpir nemože dalje a kroz narezane između proleti.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo slike krompira. Dali je to uredu.
 

Prilozi

  • Krompir 2.jpg
    Krompir 2.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 245
  • Krompir 1.jpg
    Krompir 1.jpg
    24.6 KB · Pregleda: 150

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To nije Prašina krastavost, nije odlika sorte, meni sada navečer ta bijela prevlaka ništa ne govori i nemam takav slučaj iz svoje prakse. Izgleda ko nekakav sklerocinij, ali zbilja ne znam o člemu se radi - pogledati ću još sutra po danu slike kada ih danja svijetlost malo izoštri.,
Pogledaj može li se to brisanjem skinuti i ako da jel ima kakvih naznaka truljenja ispod tih bijelih - meni su na slici bijele - nakupina. Ili kada plitko oguliš koru kakvih promjena na tkivu gomolja.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ništa mi nije jasno - jeli ovo bijelo što je na krumpiru zemlja?. Sada vidim smeđe fleke, i nekako hrapavu koru. Zapravo sve to što vidim mi ništa pametnoga ne govori. Ako ispod smeđih pjega - tako to meni na slici izgleda - nema lezija, onda je sve ok. Ako ih bude, nije za skladištenje. Ako to što je meni na slici bijelo nije zemlja, prodaj pod hitno.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Ja sam cimu i travu pokosio trimerom i to s trokrakim nožem čije sam vrhove produžio za cca 8 cm plosnato željezo naoštreno i kosi odlično , oni su pričvršćeni m8 vijkom i gibljivi su ako udari u neki kamen - okrene se i izravna .. i trimer lakse kosi nego s flaksom
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Boja je možda bijela tj.sjeda pošto se krompir osušio. Sav je tako u sitnim ljuskicama. Kada se oguli sasvim je normalan krompir i dobrog je okusa. Neću ga prodavat,nema ga puno pa će se lako potrošit ako vremenom ne sagnjije. U svakom slučaju hvala.
 

rusko

Novi član
Tu od
3 Ruj 2015
Poruka
9
johabice jeli imas sejeno agatu?ilineko iskustvo sa tim krompirom?
juce smo vadili krompir veoma dobar agriju
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Agatu sam ja sadila pred petnaest - dvadeset godina. Bila je rodna, ali srednje krupnoče, više se je točno ne sjećam, jedino što mi je najviše ostalo u sjećanju je da su njoj veoma lako otpadale klice prilikom sađenja- imala ih je puno, ali ih je puno otpalo kada si je primio u ruku.

Agrija je jako dobar krumpir, jedina mana mu je ako nastupi dugo sušno razdoblje pa padne dosta kiše, započinje retrovegetaciju. Ako ti nije jasno što je to, objasniti ću ti ovako - za vrijeme suše rast gomolja stane.Jednostavno miruje. Nakon kiše gomolj opet počne rasti, ali ne debljaju se više normalno kao kod većine drugih sorata nego na njima počnu rasti nekoliko malih, I onda imaš jedan veliki i na njmu po dva, tri manja. To zovemo bobičavost. To izgleda ružno i nije prodajno.Ne događa se to svake godine, ali zna se dogoditi - u dugim sušnim periodima uvijek. Isto tako, Agrija je sorta koju nakon gubitka cime - dakle nakon završene vegetacije treba na vrijeme izvaditi. Retrovegetacija se nastavlja i kasnije, ovaj puta klijanjem gomolja u zemlji i izbijanjem cime - kao da je na proljeće posađeno.
Dobra sora sa kulinarskog aspekta,gomolji lijepog - zapravo veoma lijepog oblika, nevjerojatno ukusni, ali rizična za proizvodnju u nestabilnim uvjetima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U svakom Johabičinom postu pronađem nekaj korisnoga kaj ne znam i kaj nije moguće drugdje pronaći. :icon_pray: :icon_super:
 

rusko

Novi član
Tu od
3 Ruj 2015
Poruka
9
johabice hvala ti puno.
kod nas se sije ti dve sorti i od prosle godine su uvezli neke sorte iz euro plant gr(marabel,djeli,bela rosa red fantazi) ove godine ni su uvezli belu rosu vec neku LAURA.
jeli imas iskustva sa ovim sortom?posto bela rosa je bila dobra ali glavni usev prosle godine mi je propadnuo i nisam mogao da zacuvam seme ali to sto je ostalo bilo e veoma veliko (5-8)krompira u kucici isvi veliki.
Pa ne znam sta cu saditi iduce godine djeli daje velike krtole ali trgovci kazu da je kao sapun i ne zele.
Ako imas iskusva sa laurom molimte pisi da znam za iduce godine da stavim kao glavni usev
unapred ti zahvaljuem

marabel je bio veoma dobar ali gde nije stigao tifon nista sitnije krompire
neki fale i neku novo sortu iz agrico ARIZONU jeli imas johabice iskustva?
posto ne znam sta cu sejat jer moram mu dati pare za njivu od jesen pa da mogu je raditi iduce godine
hvala puno johabice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, to.
Koja ti je to sorta? Izobličeni su gomolji pa ne mogu prepoznati.


Lauru ja nisam sadila i ne znam sa sigurnošću nešto o njoj reći, jedno iz pričanja drugih, a to nikada nisu pouzdane informacije.
Znam da bela rosa nema konkurenta, da je najbolja - sadila sam i znam njezin potencijal. Za Marabel sam već rekla - sa dosta vode predivan, bez vode smeće.. Ali jako ukusan i za kućnu upotrebu ga vrijedi saditi.
Pokušaj naći još koju opciju um,jesto belarose, ne znam šta bih ti rekla - ja nisam sadila ove u zadnjih nekoliko godina na našem tržištu prisutne sorte. Naučila sam da se treba držati uhodanog i isprobanog, znaš šta možeš očekivati.
Za bijeli najraniji u mome podneblju je još uvijek Adora bez konkurenta, Ranije i rodnije nema, ali je treba prodati kao mladi krumpir. Iza nje posaditi Trezor. Odličan. Spomenula sam i Madeleine - madlen ga ja zovem - a i nekto drugi isto - isto odličan izbor, ali isto nešto kasniji.
Zaista ti ništa meritornoga ne mogu reći za Lauru za sada, evo, nazvati ću kumu, ona ga je sadila prije nekoliko godina pa ću je pitati i reći ti.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A da, sad sam se sjetila da sam to već jednom vidjela.

Znam da je tvoj, ali me zanima jeli to od sjemena što sam ti dala, ili ono što si si svojega ostavio. Jer po boji belarosa nije, a ne znam jeli ti muž dao nešto drugo od crvenoga uz ono što si naručio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ono moje domače sjeme.
Pričali smo o tome, kaj si zaboravila :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma jesam, zaboravila sam, već toliko informacija je pohranjenio u mome sjećanju da sada sve o njemu smještam u neke duboke ladice. Da mi nisi rekao, bog zna kada bih se sjetila, slika mi je plivala na površini, ali ništa od riječi mi nije od toga ostalo. Da me ubiješ, ne sjećam se slike koju sam vidjela na tvom mobu, zapravo da sam baš tu sliku vidjela, znam samo da sam naočale stavljala.
Čudno za mene, jel? :icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh