• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
A sad ozbiljno...nemoj spricat, povuci ce krumpir....radije izmalciraj...
Ja svoje kosim rucno ali imam cca 1.000 m2.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,546
malčer je u prednosti nad kosom u krumpiru jer ne treba iznašati travu van...ovak je u jednom prohodu sve gotovo...za tri dana možeš po njega.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Je baš me iza malčera smeta između redi.
Ali nije to problem nego općenito s tim krumpirom slabo ide prodaja ajmo reći nikako.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Ne kužiš kad smalčiraš sve padne između redi i štopanje pa beri grabljama ma čudo.
Kad pokosiš baciš i ide.
Zato i ne malčiram osim ako je ambrozija velika.
Nema je ove godine
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas išla žena skapat malo za ručak i ono kad me zvala da vidim kaje skopala nisam mogel verovati. Sve ga nekaj načelo jesti, pol ga pojeđenoga, katastrofa. A veliki su jako.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja sam zalovil par puževa kak ga ždereju.
Oni smeđi drekeci, sunce jim ljubim!
Ja planiram drugi tjedan svoga zvaditi. Preletim sa strižnom kosom. Ionak stoji na traktoru bezveze, a dela.
Skapali bumo ga ručno. Bum ja već naletel na bočnu vadilicu za kosu, kad-tad.
Da imam časa bi ju napravil.
Ovak, motika i vužgi ga Blaž!
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Planiram vaditi sa mio standar 606 i vadilicom, nisam nikad. Idu mali kotaci sa utezima? U kojoj brzini? Zna li tko?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vadim s plugecom na mtk BCS 740. Originalni kotači 4,00-10 su mi bili premali, često se s difom nasukal. Zato sam kupil 4,00-12 i sad je bolje, ali još uvijek na knap. Utegi obavezno. Optimalnu brzinu buš odredil kad probaš. To zavisi od dosta stvari.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Evo ti moje kombinacije , remen na sporije , 1. brzina i doma odrađeni kotaći . Funkcionira čak i u težoj zemjli samo dobro nabrusit nož .

i još jedna slikica .....
 

Prilozi

  • DSC_0119_zps533fa943.jpg
    DSC_0119_zps533fa943.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 41
  • DSC_0118_zpse6b20aec.jpg
    DSC_0118_zpse6b20aec.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 41

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Jel ima što za poprskat da se rješim trave prije branja krumpira.
Jer je već sad dosta velika
Ako možeš nabaviti Bastu, ima dozvolu do 1.mj.2021, ostalo ništa osim pelargonske kiseline, ali ista neće uništiti veliki korov
 

Najnoviji postovi

Na vrh