• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
meni se čini da ti imaš previše zemlje, široki su redovi...
:p
E Darijus, kod nas na obali je problem nedostatka vode; pa ako sadiš gušće, nema ništa od prinosa (i na ovako širi razmak sadnje je problem nedostatka vode, a kamoli kada sadiš malo gušće). :evil:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
evo ja sam danas montira rasprskivače gold rain i zalija cca 20l/m2, počeli su nicat ali još uvik slabo, a bilo me straj jer sam ih sadija 25-6.2 vrlo plitko a oko 10 dana nakon sadnje sam prska herbicidom dost na kojem je upozorenje da je štetan za sjeme ako je sađeno pliće od 32mm, a meni je na dosta mista klica u to vrime bila odma ispod površine, a valjda mu neće naškodit:(
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
a dobro ima i tu ljeka , raskopaj promjeni ako ne možeš dotegnuti i to je to - nego koliko si posadio dužnih metrara i koje sjeme , hočeš li prskati


Stavio sam monalizu 40 kila...ma mislim da necu jedne godine sam prsko protiv plamenjače
jer je bilo puno kise i velika vlaga ali ove godine nece bit potrebe za to :D
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ljudi ovo je katastrofa i danas sam otiso skoro plačući s njive gdje su krumpiri heheh ,,, ima vise od godinu dana da niej pala kiša blize godinu i pol
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Kod mene nije pala kisa od nove godine...ja sadio a ono se sve prašilo =D
ma nemam rjeci za ovu sušu,,tebi bar nije problem prođes dva puta sa slaufom i eto kumpira!!! a sto cemo mi sto imamo malo vise?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma je*eš sadnju, treba misliti kako ga izvaditi....... 12000 kvadrata nije malo, pa sam morao uzeti manji stroj nego što sam imao prije......evo malo i sličica:







 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da se i ja pridružim "ekipi grbavih redova".......danas smo malo sadili.......:partyman: :partyman: :partyman: :partyman:



 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
da se i ja pridružim "ekipi grbavih redova".......danas smo malo sadili.......:partyman: :partyman: :partyman: :partyman:




Kod tebe sigurno nema lufta na volanu e to se zove ravnina ipak je ovo Slavonija.
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Meni izgleda čisto OK. Ja sam znao ovakve humke malo drljačom proći dok je krumpir krenuo van i onda odmah za par dana nagrnuti što jače. Što je u humku više tla to bi prinos trebao biti bolji.
 
I

ihorzic

Guest
ajde sad po vašoj slobodnoj procjeni kažite da koje dubine se može posaditi krumpir u humke a da ga ne zeznete.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja ga sadim bez tanjura na sadilici, a ogrnem ga kad izađe van...
ovak kad delaš humke, krumpir ti je sađen na zemlju, u mojoj varijanti je malo dublje...
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
ajde sad po vašoj slobodnoj procjeni kažite da koje dubine se može posaditi krumpir u humke a da ga ne zeznete.

Krumpir se sadi u dubinu 7 do maksimalno 10 cm,od vrha humka.
To sam već pisao nekoliko puta.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
zašto misliš jako nagrnuo , kaj mu more bit

Što god ti je veći humak biljka teže izlazi van i hladnije joj je. Ja radim slično onome što kaže cabage kad posadim krumpir onda razgrnrm humke dok krumpir ne nikne kad nikne fino sve to zatepam (ogrnem) da pokije cjelu biljku posle toga još jedno ogrtanje i više nemože. A ispravno je i ovako kao što kažedarijus bez tanjura sa što manje zemlje na gomolju posle se lako nagrne. Što se tiče dubine sadnje prije nego počneš sadit naštimaj sadilicu da sadi na dubinu tri prsta i to je to.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije baš ravno, njiva ide uzbrdo......:drinkers:

i ovo što se vidi, nije sve, jer njiva ide u slovo L......i tu negdje ima oko pola jutra


nekako mislim da nije jako nagrnuto, prošle godine sam isto tako radio, i bilo je OK, al krumpir neide duboko, negdje na pola humka, a poslije ga još nagrnem par puta, dok se može ići u krumpir........jer prošle godine je pala jedna kiša pa su se humci "otopili" i morao sam ići nagrtati.......i kada je počeo cvjetati, onda ga više nisam dirao......


ostalo za posaditi još na jednom mjestu 1000 kvadrata, to ću slijedeći tjedan, i onda za 2 tjedna jedno jutro, oko 40 redova......
 

Najnoviji postovi

Na vrh